Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 844773 razy)

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2190 dnia: 23 Styczeń 2018, 17:35:04 »
 Rozeszło się prismo naprawdę w ekspresowym tempie. Chyba byłem jednym z ostatnich który się załapał na dzisiejszą dostawę    O0
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline pawelradzio

  • Wiadomości: 101
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bialetti Venus 4tz, Hario V60-02, Aero, Chemex
  • Młynek: Rhinowares, Baratza Vario
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2191 dnia: 23 Styczeń 2018, 17:37:06 »
Chcialem kupić po pracy i ... już nie ma :( coffeedesku #dej

A propos aeropressowych wariacji - „kupiłem” na kickstarterze przystawkę do aeropressu która ma umożliwić zrobienie z niego wieżę do cold brew/cold drip(?). Ciekawe co to to będzie ;)

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2192 dnia: 23 Styczeń 2018, 17:48:51 »
W sklepie obok jest jeszcze [emoji3]

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2193 dnia: 23 Styczeń 2018, 19:15:24 »
Tak, sklep obok ma jeszcze parę sztuk ;)
Natomiast my już zamawiamy kolejną partię, jak wszystko dobrze pójdzie to za 2-3 tygodnie będzie.

A ja właśnie wypiłem "szota" z tego urządzonka i jestem pozytywnie zaskoczony. Wygrzałem kubek (bo do filiżanki espresso ciężko wycisnąć ap), rozgrzałem aeropress, zmieliłem w Wilfie na najdrobniejszym mieleniu i wycisnąłem. O dziwo poszło gładko, siła jaką musiałem w to włożyć myślę że jest porównywalna z wyciskaniem zwykłego AP. Kawa wyszła moim zdaniem świetna, owocowy-zbalansowany szot - parzyłem sprezentowany na święta blend ONA coffee Raspberry Candy, blend dwóch Etiopii.
Nie smakuje jak kawa z kawiarki, bliżej temu do espresso wg mnie. Świetnie wydane pieniądze jak na dodatek do AP
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2194 dnia: 23 Styczeń 2018, 20:06:54 »
A ja właśnie wypiłem "szota" z tego urządzonka i jestem pozytywnie zaskoczony.

A robiłeś wg tego przepisu co jest na waszej stronie? Czy jakaś inna poprawioną wersja? ;-)
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2195 dnia: 23 Styczeń 2018, 21:22:58 »
A ja właśnie wypiłem "szota" z tego urządzonka i jestem pozytywnie zaskoczony.

A robiłeś wg tego przepisu co jest na waszej stronie? Czy jakaś inna poprawioną wersja? ;-)

Mniej więcej, nie jestem z tych pilnych :) Woda była chłodniejsza, koło 92 stopni, nieco dłużej ją przytrzymałem bo się zagapiłem. :) Instrukcja z opisu na stronie to sugestie producenta z opakowania. Myślę że tutaj tez będzie spore pole do popisu i uda się wyciągnąć mnóstwo dobrego :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline pawelradzio

  • Wiadomości: 101
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bialetti Venus 4tz, Hario V60-02, Aero, Chemex
  • Młynek: Rhinowares, Baratza Vario
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2196 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:30:45 »
W sklepie obok jest jeszcze [emoji3]

O dzięki! Zamówione ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2197 dnia: 23 Styczeń 2018, 23:16:06 »
Instrukcja z opisu na stronie to sugestie producenta z opakowania. Myślę że tutaj tez będzie spore pole do popisu i uda się wyciągnąć mnóstwo dobrego

Ja też jak już otrzymam swoje prismo to zamierzam przez najbliższy tydzień eksperymentować i szukać tego idealnego dla siebie przepisu ;)
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline kano Mężczyzna

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: AeroPress, Dripper Hario, Clever Dripper, FrenchPress, Kawiarka, Fellow Prismo
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2198 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:45:21 »
Kiedy nowa dostawa??

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2199 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:54:17 »
Kiedy nowa dostawa??

Już złożyliśmy zamówienie na znacznie większą ilość żeby starczyło chociaż na tydzień ;) kombinujemy, żeby dostawa przyjechała do nas z fabryki paczkami kurierskimi, jeśli się uda to w około 3 tygodnie powinny u nas być, ale w tej chwili nie mogę nic obiecać. Będę informował na bieżąco.
Tak dużo zapytań o dostępność nie mieliśmy chyba nigdy, więc robimy co w naszej mocy :)

www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2200 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:04:45 »
Przynajmniej Ugandę zdążyłem zamówić i już czeka na mnie w paczkomacie  :szampan:

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2201 dnia: 24 Styczeń 2018, 15:22:05 »
cuo zuo, politryka straszna taktyka, ciągle nas dotyka i nie unika...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2202 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:36:09 »
Dziękuję za taki piękny gratis. Ale mnie szczęście trafiło  :taniec: To się dopiero nazywa próbka  :pycha:

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2203 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:50:42 »
Przynajmniej Ugandę zdążyłem zamówić

A ja znowu przegapiłem :(

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #2204 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:18:19 »
Pierwsze espresso za mną.
Doza 18g na 12 klik IH.
Temperatura 98
Wlałem 68g - wiem za dużo, tak wyszło. Następne będzie bardziej dokładniejsze. Nie ważyłem naparu po zrobieniu.

Po wlaniu wody mieszałem chwile i zacząłem przeciskać po około 15s od wlania wody. Przeciska się nawet lekko, tylko trzeba uważać aby na końcu za bardzo nie wcisnąć bo kawa pod wpływem ciśnienia wyleje się z filiżanki. Przeciskanie około 15s

Wyszło naprawdę super. Kawa z Kaffe (na zdjęciu). Cremy nie ma ale konsystencja naprawdę zadowalająca. Cielistość również

Załączam zdjęcia towaru i kawy. Ciastko suchutkie bez kanałów. Dawno tak nie byłem zadowolony z zakupu. Sądzę, ze każdy będzie zadowolony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi