Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 844696 razy)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1680 dnia: 23 Sierpień 2017, 14:24:46 »
Od kawiarki do dripa ~400ml powinno dać radę sądząc po testach 270, zgadza się? A w sumie do cold brew nie trzeba walić gruzu i też się zrobi fajne jak trochę odsiać. Czyli znając życie 1200pln i dostępny pewnie gdzieś w listopadzie?

Rozpiętość jest dość duża, ja nawet bym stwierdził że da radę zaparzyć chemexa mieląc sette 270 , kwestia odpowiedniego zalewania. Natomiast jeśli chodzi o cenę to był mój rzut z sufitu (widzę że cena na stronie Baratza to 249$), nie wiem też jak z dostępnością. Jak będę miał więcej informacji to na pewno się podzielę :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1681 dnia: 23 Sierpień 2017, 14:38:56 »
Ciekaw jestem tylko czemu Baratza tak nisko pozycjonuje młynki Sette w zastosowaniu do przelewów?

Zajęcie z: https://www.baratza.com/choosing-your-grinder/

baratza.JPG


Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1682 dnia: 24 Sierpień 2017, 09:11:34 »
Cześć czołem!

Mamy dziś Darmową Dostawę dla każdego kto użyje kodu rabatowego CZWARTEK  :)

Z nowości polecam spróbować nową Brazylię od Audun Coffee: https://www.coffeedesk.pl/product/4757/Audun-Coffee-Brazylia-Fazenda-Rainha-Miaki
Świetna kawka do filtrów i wszelkich przelewów. Fajna, pełna mlecznej czekolady kawa. W tej cenie to na prawdę bardzo dobra propozycja.


Zapraszamy!
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1683 dnia: 24 Sierpień 2017, 09:25:32 »
Hej!

Czy bedzie dostępna Wilfa Precision? Zwariowałem na punkcie designu i chce zamienić Moccamaster na to cudo
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1684 dnia: 25 Sierpień 2017, 08:21:47 »
Gdy brakuje Ci słońca i masz nadmiar deszczu,
Zamów La Cabrę z ekipy Coffeedesku  :szampan:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1685 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:18:27 »
Dziś wpadłem na espresso do kawiarni Coffedesk, Wilcza 42. Fajne miejsce, imponujący sprzęt, zacne espresso. Nie napisane co w mlynku i nie miałem czasu pytać ale smakowało wyśmienicie. Widać, że barista wie co robi:) jak się czepiać, to jednak serowałbym w mniejszej filiżance (teraz to egg 150 albo 200ml). I lemoniada za słodka. Super miejsce, dzięki za kolejny punkt z dobrą kawą w Warszawie.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2017, 20:38:33 wysłana przez pj.walczak »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1686 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:31:08 »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1687 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:37:39 »
Tak, espresso. 150 lub 200 nie powiem dokładnie, az takiej miarki w oku nie mam. Ale byl to Loveramics EGG pod Flat White lub Cappuccino.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1688 dnia: 25 Sierpień 2017, 20:39:51 »
150ml jest dla mnie idealne do picia espresso. Tych dwuuncjowych kubeczków ani nie ma jak chwycić za bardzo, a jak jeszcze barista podgrzeje je wcześniej to bardzo parzą.
200ml to juz za duże, na flat white
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1689 dnia: 26 Sierpień 2017, 07:50:10 »
150ml od Loveramics uwielbiam pod doppio :).

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1690 dnia: 28 Sierpień 2017, 19:05:18 »
Wkoncu dobrałem się do tej Brazyli z Audun coffee, pech że nie dojechał paczkomat w sobotę, nie potrafię rozkminić ich algorytmu dostaw, raz jeżdżą a raz nie. Świadomość że mi ona wietrzeje w jakimś magazynie trapiła cały weekend ale przetrwałem iiii za drobno se zmieniłem :) się jej trochę przeparzyło w dripie ale i tak była ciekawa, faktycznie w posmaku czekoladowo a i słodyczy nie brakowało, trochę za dużo kwasków wyszło, ale pod cytrusy szły, więc myślę że jutro popracuje przy młynku i się poprawię :)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1691 dnia: 29 Sierpień 2017, 11:11:31 »
Wkoncu dobrałem się do tej Brazyli z Audun coffee, pech że nie dojechał paczkomat w sobotę, nie potrafię rozkminić ich algorytmu dostaw, raz jeżdżą a raz nie. Świadomość że mi ona wietrzeje w jakimś magazynie trapiła cały weekend ale przetrwałem iiii za drobno se zmieniłem :) się jej trochę przeparzyło w dripie ale i tak była ciekawa, faktycznie w posmaku czekoladowo a i słodyczy nie brakowało, trochę za dużo kwasków wyszło, ale pod cytrusy szły, więc myślę że jutro popracuje przy młynku i się poprawię :)

To bardzo fajna kawka, warto pokombinować :) Ja akurat lubię kwaski w smaku więc bardziej podeszła mi ta kawa niż wcześniejsza "sztandardowa" Brazylia Rainha :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1692 dnia: 29 Sierpień 2017, 11:12:58 »
Dziś wpadłem na espresso do kawiarni Coffedesk, Wilcza 42. Fajne miejsce, imponujący sprzęt, zacne espresso. Nie napisane co w mlynku i nie miałem czasu pytać ale smakowało wyśmienicie. Widać, że barista wie co robi:) jak się czepiać, to jednak serowałbym w mniejszej filiżance (teraz to egg 150 albo 200ml). I lemoniada za słodka. Super miejsce, dzięki za kolejny punkt z dobrą kawą w Warszawie.

Dziękuję w imieniu zespołu z Wilczej :) Ciągle tam jeszcze jest wszystko dopracowywane, więc odnotujemy i tą uwagę. :)
Żeby nikt nie miał wątpliwości, doppio podajemy w większych filiżankach. Pojedyncze espresso jest podawane w małych filiżankach ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1693 dnia: 29 Sierpień 2017, 11:57:55 »
Żeby nikt nie miał wątpliwości, doppio podajemy w większych filiżankach. Pojedyncze espresso jest podawane w małych filiżankach

Ile gram kawy idzie w Waszej kawiarni na pojedyncze espresso a ile na doppio?

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #1694 dnia: 29 Sierpień 2017, 12:33:19 »
Manfredzie, nikt w kawiarniach oferujących wysoką jakość kawy nie używa pojedynczych sitek. Zatem pojedyncze espresso będzie połową wagi podwójnego - za sprawą użytej podwójnej wylewki i podwójnego sitka. ;) A ile konkretnie używa gram kawy na strzał, nie wiem. Strzelam że 17/18 g ze względu na to że pracują na La Marzocco Strada i takie też są tam sitka. Deskowy - dobra dedukcja ?  [emoji38]
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi