Autor Wątek: Największy cupping Świata  (Przeczytany 24973 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #165 dnia: 11 Grudzień 2020, 10:59:57 »
Zamówiłem z ciekawości oraz dla porównania w stosunku do cuppingu z Hoffmanem, zawsze to (mam nadzieję) jakaś forma nauki.
Tutaj karty są mocno otwarte, bo mamy napisane jakie kawy i wystarczy sobie wejść w dany produkt, aby przeczytać co powinniśmy odczuwać, co już trochę zmienia samo podejście takiego grupowego cuppingu.
Z HAYB czy Hard Beans nie zamawiam kaw, bo nie mogę zrozumieć idei pakowania je w dodatkowy karton. HB dużo działa na rynku co jest dobre, te kartony są ładne, ale tak bardzo nieprzydatne i niepotrzebne. Można przecież jak @ranGo zrobić ładną etykietę samemu lub jak Java.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #166 dnia: 11 Grudzień 2020, 14:51:17 »
aby przeczytać co powinniśmy odczuwać
To właśnie jest nieco inaczej: nic nie powinniśmy ;). Nie należy nikomu narzucać, co powinniśmy odczuwać. Można coś tam sugerować po cichu... Lepiej pójść własną drogą przez te sensoryczne bezdroża.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #167 dnia: 11 Grudzień 2020, 15:40:28 »
HAYB to dla mnie głównie firma powielająca dobre rozwiązania marketingowe. Ich ziarenka niczym nadzwyczajnym się dla mnie nie wyróżniają. Nie znajduję uzasadnienia żeby płacić za nie 50% więcej niż w innych palarniach.
Popieram. Ostatnio w Katowicach stali obok siebie z Hard Beans i, nieznanym mi Rebel Bean. Mieli najdroższe i najprzecietniejsze kawy w cenach mocno zawyżonych. Preferuje Hard Beans za to co robią dla swiata kawy.

Pomysł cuppingu fajny, ciekawe jak wyjdzie wykonanie. Hofmann nic nie narzucał wręcz powtarzal, ze kazdy może czuć coś innego i to jest świetne.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #168 dnia: 11 Grudzień 2020, 15:47:28 »
Hofmann nic nie narzucał
Hoffman chyba wysłał ślepe próbki, nie? To jest świetne, zgoda.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #169 dnia: 11 Grudzień 2020, 16:13:49 »
To właśnie jest nieco inaczej: nic nie powinniśmy
To prawda, staram się raczej nie czytać rzeczy z paczki, bo jednak mogę odczuwać zupełnie inaczej niż roaster, ale jednocześnie to daje Ci wskazówkę jak powinna smakować kawa i podświadomie szukasz tych smaków.
Może chciałbyś @Antonio taki cupping na święta zorganizować?

Mieli najdroższe i najprzecietniejsze kawy w cenach mocno zawyżonych.
HAYB bardzo mocno napiera na marketing, podobnie jak HB. HB ma tę przewaga, że faktycznie dużo działa w kwestii rozwoju.
Dla mnie to jednak zawsze nauka poznawani kilku kaw. Być może się zawiodę i tym bardziej utwierdzę się w przekonaniu, że są po prostu ok, a może się zaskoczę i czegoś nauczę :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Największy cupping Świata
« Odpowiedź #170 dnia: 20 Grudzień 2020, 13:07:18 »
Moje odczucia po cuppingu z HAYB są raczej negatywne co do organizacji. Długo trwało wszystko.
Był moment, w którym mówili, że już można mielić, po czym długo jeszcze mówili o innych rzeczach i kawa tak czekała ponad 30 minut na zalanie.
Kawy były opisane plus mówili dokładnie co oni czują i co jest napisane więc ciężko było się skupić na własnych odczuciach. Organizacyjnie dużo do poprawy, bo ciężko jest się nauczyć czegoś, kiedy masz wszystko podane na tacy.
Co do samych kaw i smaków to były dobre i fajnie spróbować i w sumie tyle.
Cieszę się, że spróbowałem, bo mam porównanie i fajnie sobie popróbować, ale muszą popracować jeszcze trochę :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi