Autor Wątek: Uczciwosc sprzedawcy  (Przeczytany 35908 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Marzec 2016, 18:58:20 »
Ja się zawsze boję zakupów u nowego sprzedawcy przez Internet.

Też bym się bał, kupić cokolwiek od ciebie. Aż strach mnie oblatuje, gdy pomyślę co chcesz tu na forum zaoferować.

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Marzec 2016, 19:05:58 »
Koledzy nie odnisicie wrażenia, że trolle zaczynają na forum coraz częściej się pojawiać.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Marzec 2016, 19:28:43 »
Tak, tak. Ale jaki mają w tym interes?

Offline maxvondemon Mężczyzna

  • Wiadomości: 95
  • Ekspres: BZ10, V60, Bodum Santos, V60, Aeropress
  • Młynek: F64e, Aergrind, ręczne zabytki
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Marzec 2016, 19:32:00 »
To chyba taka mentalność.

Offline Portman Mężczyzna

  • Wiadomości: 4
    • http://odkupimyszkode.pl/
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Kwiecień 2016, 01:29:56 »
Ja na szczęście nie trafiam na nieuczciwych

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Kwiecień 2016, 07:11:26 »
O co tu chodzi trzeci wpis o tym samym a inny nick. Wcześniej jakas milka czy milik teraz portman pisze i za chwilę jest to kasowane.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Kwiecień 2016, 07:17:06 »
Portman jest niezły 4 posty w 3 minuty.

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Kwiecień 2016, 09:41:31 »
I same głupoty, aż się zastanawiałem, co za idiota?
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Styczeń 2017, 22:48:22 »
A może wróćmy do admerituma wątku.
W innym miejscu kolega poruszył temat, który może dotknąć każdego. Czujemy się tu bezpiecznie jak w domu traktując innych forumowiczów z dużym zaufaniem, tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. No i czasem można się sparzyć.
Sprzęt kupiłem jakiś czas temu od pewnego użytkownika forum, po którym ślad zaginął, a moje uwagi co do "100% sprawności urządzenia" nie zostały wysłuchane...
Ktoś jeszcze miał podobny problem? Transakcja, wysyłka, płatność?
Sam niejednokrotnie korzystałem z ofert na forach (nie tylko na tym) i tylko raz coś było nie tak -- właśnie tutaj. Ktoś szukał metalowego tampera do ascaso (znacie te plastikowe spinki), akurat taki miałem więc zaproponowałem że oddam po kosztach wysyłki. Wysłałem (na adres sklepu, ale ludzie często zamawiają do pracy), podałem nr konta dla tych kilku złotych i się zaczęło. Problemy z dostępem do konta, z aplikacją banku, z internetem... W końcu zaproponował kupon rabatowy na bilet do kina. Tak, serio. Zniżkę na multikino czy innego kinoplexa. Szczerze mówiąc to mnie zatkało. Tak się zeszmacić dla pięciu czy ośmiu złotych? Jakim trzeba być melonem żeby tak kombinować?
Aha, sprawdziłem -- od ostatniego kontaktu się nie logował. Ciekawe: to już był jego przekręt życia czy założył nowe konto i naciąga dalej?

Offline Robert

  • Wiadomości: 81
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń 2017, 22:52:08 »
Niestety, zawsze można trafić na takie osoby. Chyba nie ma metody, aby się przed tym do końca ustrzec.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Styczeń 2017, 14:09:10 »
Aha, sprawdziłem -- od ostatniego kontaktu się nie logował. Ciekawe: to już był jego przekręt życia czy założył nowe konto i naciąga dalej?

Zgłaszałeś do administracji? Nie wiem jak to forum, ale większość, na których pisze ma możliwość zbanowania adresu IP, nie mówiąc o nicku. Zawsze jak wychodzą takie wałki delikwent jest banowany, zawsze można obejść, ale to jakieś utrudnienie. Dobrym pomysłem jest podwieszenie wątku z ostrzeżeniami przed nieuczciwymi forumowiczami. Czasem wystarczy wpis, uważajcie na Krzysztofa J. ze Szczecina, ul. Akacjowa, nie są to dane osobowe, bo Krzyśków J. z Akacjowej może być dwudziestu, a zawsze łatwiej uniknąć problemu.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Styczeń 2017, 14:23:42 »
Zgłaszałeś do administracji?
I administracja ma być sędzią ? Napiszę: "dajcie bana Miklasowi bo nie zapłacił mi za kawę" i mają Cię zablokować bo tak napisałem?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Styczeń 2017, 17:04:23 »
Mniej więcej tak to działa na innych forach. Każdy ma głos, jeśli tak powiesz, mogę się wytłumaczyć, albo zaprzeczyć, przeważnie ludzie próbują się dogadywać na PV. Publicznie rozwiązują sprawy w ostateczności i to zazwyczaj wystarcza, na tablicę przypinany jest ewidentny oszust.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline zwinka055 Kobieta

  • Wiadomości: 3
Odp: Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Styczeń 2020, 12:57:46 »
nie znam sklepu, ale dopóki nie otworzysz przesyłki, to nie sprawdzisz dokładnie, co tam jest :) czasami warto dać ludziom szansę, nie wszyscy chcą być lub są nieuczciwi :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Uczciwosc sprzedawcy
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Styczeń 2020, 20:20:18 »
A nie, jednak nie górnik roku (vide post o Paczce w Ruchu). Chyba jednak nabijasz sobie licznik...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi