Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next
11
Ekspresy kolbowe / Odp: Problem z Dalla Corte Evo 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia 14 Maj 2024, 18:54:56 »
Zawsze można sprawdzić stan, poprawić elektryczne złącza, styki, przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem. Czasami banalne bywają przyczyny takich awarii.
12
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antonio dnia 14 Maj 2024, 18:52:32 »
To wina "wyrobionej" uszczelki.
13
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: Fellow Aiden przelewowiec od 1 cup do batch brew
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia 14 Maj 2024, 16:45:41 »
Ciekawe, jak sobie aiden poradzi bez internetu/aplikacji
Wszystko jest konfigurowalne z poziomu ekspresu.
14
Ekspresy kolbowe / Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArturK dnia 14 Maj 2024, 16:45:15 »
Dzień dobry,

Stoję przed wyborem pierwszego/(być może)docelowego ekspresu. Po przeczytaniu wszystkiego (prawie :)) na forum, obejrzeniu kilkuset filmików, przeczytaniu kilkudziesięciu  recenzji dochodzę do wniosku, że drogi są trzy:
1) Zakup pierwszego początkowego ekspresu - jakiś sege, avs itp. Następnie jego wymiana na lepszy, a później na jeszcze lepszy, a później...
2)  Zakup pierwszego początkowego ekspresu, a później kolejnego, a później kolejnego...
3) Pójście na skróty i kupno ekspresu docelowego. I tu zaczynają się schody. Wybór jest praktycznie nieograniczony, a wiadomo, że ktoś kupujący pierwszy ekspres teoretycznie może się dowiedzieć dużo, ale z praktyką będzie to zawsze miało mało wspólnego.
Stąd pomysł na wątek w którym doświadczeni, oraz ci mniej doświadczenie ale mający marzenia forumowicze napisaliby jaki jest ich ekspres marzeń, który chcieliby mieć, a może już mają. Dobrze byłoby Marzenie uzasadnić - dlaczego ten jedyny, co go wyróżnia, a może po prostu się komuś podoba, i już. 
15
Ekspresy dźwigniowe / Odp: Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia 14 Maj 2024, 16:02:17 »
A od kiedy to ekspres ARC posiada możliwość wykonywania backflushu ?
16
Ekspresy dźwigniowe / Ascasso Arc problem z kolbą ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rafiklegia dnia 14 Maj 2024, 15:59:17 »
Nie wiem czy to normalne ale podczas czyszczenia ekspresu kiedy używam ślepego sitka to ciśnienie powoduje wyciek z kolby.
Podobnie jest kiedy zbyt drobno zmielę kawę i wtedy też kawa wycieka bokiem.
Czy to wina wyrobionej kolby ?
17
Ekspresy kolbowe / Odp: Problem z Dalla Corte Evo 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MacJaro dnia 14 Maj 2024, 14:07:14 »
Z DC radził bym kontakt z dystrybutorem Best CS, mają sprawny i szybki serwis.
18
Ekspresy kolbowe / Odp: Lelit Elizabeth - recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mr_skoku dnia 14 Maj 2024, 13:16:19 »
Ale para się wydobywa z okolic rurki? Czy łączenia szybkozłączki z bojlerem? Może nagraj filmik? Szybkozłączka nie jest droga, kupisz w większym mieście.
para leci spod kołnierza tej szybkozłączki. wymienię ją kolejny raz.. może trafiłem na jakąś wadliwą ..
19
Młynki / Odp: Timemore Sculptor
« Ostatnia wiadomość wysłana przez korea83 dnia 14 Maj 2024, 11:12:30 »
Tytułowego młynka (wersja 078) używam już jakiś ładny kawałek czasu i jest to użytkowanie na poziomie 3-4 mielenia dziennie po 15-25g. Dziś po raz pierwszy postanowiłem rozkręcić młynek w celu czyszczenia. Spodziewałem się niezłego syfu bo kawy już trochę przez ten młynek poszło, ale okazuje się, że wewnątrz było tyle co nic. Naprawdę przyjemnie się zaskoczyłem bo było zwyczajnie czysto :)

Co mnie natomiast zdziwiło to fakt, że wyjątkowo mocno ten młynek nasmarowali podczas montażu. Uświniłem się jakiś czarnym czymś naprawdę solidnie ;)

Tak czy inaczej tak czystego młynka nigdy jeszcze nie miałem. Rozkręcanie i czyszczenie będzie można robić naprawdę od wielkiego dzwonu  [emoji106]
20
Ekspresy kapsułkowe i przelewowe / Odp: Fellow Aiden przelewowiec od 1 cup do batch brew
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Heniutek dnia 14 Maj 2024, 11:00:17 »
Na prezentacji Nick nic więcej nie powiedział o aplikacji.
W sumie to dosyć istotny szczegół, a nie chwalą się tym zbytnio.

Na stronie Fellow natomiast jest wzmianka o aplikacji  "app control".

Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi