Forum > Alternatywne urządzenia do parzenia kawy

Brewers Cup 2024 - przemyślenia

(1/5) > >>

krystians:
Otwieram tutaj dyskusję na temat naszych wrażeń i przemyśleń dotyczących zawodów brewers 2024. Macie jakieś przemyślenia odnośnie prezentacji zawodników, sprzętów, technik?

Ja jak dotąd oglądałem tylko prezentację Agnieszki i Martina Wölfla. Z moich wrażeń Agnieszki pomysł na wizualizację intensywności i aromatów był ciekawy, ale mało przejrzysty. Zdecydowanie pomysł z kubkami w dwóch kolorach i obróceniu po przestygnięciu w celu podniesienia odpowiednich wrażeń jest prostszy i ciekawszy w mojej ocenie.

Poniżej link do kanału na youtube gdzie można zobaczyć występy zawodników:
https://www.youtube.com/@WorldCoffeeChampionships

Paolo:
A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
Aga zresztą dobrała bardzo dobrą kawę pod przelewy:
https://haciendaesmeralda.com/
Niestety nie wystarczyło to nawet na dotarcie do półfinału (12 osób). Czy jeszcze w następnych latach wystartuje? Dopytam Agę jak się zobaczymy niebawem. W tym roku przeprowadza się z Warszawy w okolice Kudowy na nową posiadłość, gdzie przejmie na pewno wypalanie kawy od Felixa i sama będzie to robić. Z tego co mi mówiła to w ciągu kilku lat być może podejdzie do mistrzostw roasterów. I oby tam wygrała. Byłaby jedyną osobą na świecie z trzema tytułami (można zdobyć 7 w różnych kategoriach).

pj.w:

--- Cytat: Paolo w 18 Kwiecień  2024, 13:14:24 ---A ja mam wrażenie, że sędziowie (niestety azjaci) w ogóle nie zrozumieli Agnieszki.
--- Koniec cytatu ---
To tak jak ja :).
Najpierw opisała problem, a potem pokazał jak go jeszcze pogłębić planszą, żetonami etc.
Niesamowite kto coś takiego mógł jej doradzić.

krystians:
Nie wiem jak było z odbiorem na żywo, piszę tylko o tym co widzę i słyszę z prezentacji. Dla mnie to było nie do końca jasne i widziałem, że sędziowie też średnio dawali sobie radę.

Szczympek:
Super temat :)
Krótko o Rojes, pewnie po raz pierwszy sama robiła prezentacje 😂
Zmieniły się reguły, mniej punktów za występ, więcej za stricte kawową wiedzę i serwis (wiec przeklinanie na scenie nie ujdzie już na sucho 😉) . Dlatego im miej farmazonów tym lepiej. Tez nie do końca zrozumiałem o co chodzi.

Odnośnie zawodów:
1) rządzą blendy - chyba już single się każdemu przejadły.
2) poprawcie jeśli się mylę, ale ten sam przepis wygrywa trzeci rok z rzedu?
3) Hario switch jest super - trzy te urządzenia w top6.
4) ombligon wymiata
5) Brewers i Cup Tasters to czysty skill, reszta to przypadek (aeropress) i pieniądze (barista)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej