Autor Wątek: Kupno herbaty-polecane sklepy  (Przeczytany 57985 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Kupno herbaty-polecane sklepy
« dnia: 12 Czerwiec 2013, 12:14:39 »
Dla wielu osób zaczynających przygodę z herbatą wielkim problemem jest znalezienie odpowiedniego źródła z dobrą herbatą. W zdecydowanej większości herbacianych sklepów internetowych dostępna jest herbata niskiej, bądź co najwyżej średniej jakości. Do tego nie jest zbyt częstą praktyką właściwe, szczelne opakowanie wraz z opisem jak należy herbatę zaparzać (jaka sugerowana temperatura i czas parzenia).
Ze świecą wręcz trzeba szukać aby znaleźć jakiś sklep z przynajmniej dobrej jakości herbatą, dobrze zapakowaną i opisaną.
Jeśli idzie o sklepy, czy inne miejsca gdzie można się detalicznie zaopatrzyć to na rynku kawowym z pewnością nie ma tak dużego stężenia tandeciarzy co na rynku herbacianym.
Fora herbaciane również nie są zbyt pomocne w temacie źródeł zaopatrzenia, bo albo należą do sklepu sprzedającego herbatę albo forum nie moderuje odpowiednio kwestii związanej z kryptoreklamą lub szeptanym marketingiem.
Zachęcam do podzielenia się informacjami, gdzie można zakupić dobrą herbatę w dobrej cenie. Szczególnie prosiłbym o wypowiedzi naszych forumowych herbaciarzy  :kwiat:
Może ja zacznę  :)
Po przetestowaniu kilkunastu sklepów z całą pewnością mogę polecić eherbata.pl (super jakość herbat) oraz uwielbiamherbate.pl (co prawda niższa jakość herbat niż z eherbata, ale cena jest też istotnie niższa jak kupuje się od nich przez Allegro  :ok:).
Sklepy, które mają jak dla mnie niską, bądź co najwyżej średnią jakość herbat to domherbat.pl, 24herbata.pl, smaksztuki.pl i herbata.com.pl (herbaciarnia Sikkim, o której wspominał RanGo; dla mnie porażka)
Z całą pewnością mogę tez odradzić zakupy herbaty od Allegrowicza Skworcu. Tak paskudnej herbaty jak od niego nie piłem już dawno  :ogien:
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2013, 14:34:44 wysłana przez picasso83 »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2013, 12:20:16 »
Kilka dni temu kupiłem w zwykłym markecie herbatę firmy Oskar - liściasta z podanym przepisem na przygotowanie (czas podany ale nie temperatura). Do codziennego picia przy śniadaniu. Do tego celu jest OK ale na pewno nie można się nią delektować. :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:10:50 »
Na opakowaniach to każda firma wypisuje jakieś bzdury liczone w minutach, nawet minutka ;) -- chyba nie o takie przepisy się rozchodzi.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:12:12 »
A o jakie? Temperatura i czas w kolejnych parzeniach - chyba tyle wystarczy... + doza
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2013, 13:40:43 wysłana przez spinka2 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:34:33 »
Najwyżej zaraz mnie nasi herbaciarze poprawią, ale (w końcu przeczytałem już pół Morza :D) się powymądrzam.

Jeśli na opakowaniach sklepowych pojawia się przepis, a pojawia się niemal zawsze, to w najlepszym przypadku sprawdzi się on przy parzeniu dużego dzbanka herbaty do picia (nie delektowania się) i będzie on mówił ni mniej, ni więcej niż kawowe 7/25/25.

A to w przypadku najlepszym, bo często są tam popisane bzdury, które nic nie znaczą (np. na herbacie zielonej i czarnej tej samej marki taki sam przepis z temperaturą włącznie), albo znaczą właśnie bzdurę.

W instrukcji domowego ciśnieniowca też miałem podany przepis na espresso ;) Nałożyć 1 i 1/2 łyżki zmielonej kawy na dwie porcje lub 1 łyżkę na jedną porcję (nadal o tym samym sitku mowa, bo jedno było) założyć do ekspresu i nacisnąć przycisk -- po skończeniu parzenia wyłączyć. Sam wiesz ile w tym prawdy, ale przepis był.

A wracając do przepisów, to myślę, że chodzi głównie o wskazanie drogi parzenia (i tak trzeba wszystko dostosować u siebie) szczególne parzenia wyciągającego 100% z herbaty. Czyli temperatura, ilość herbaty, ilość wody i czasy kolejnych parzeń.

Jasne single do dripa, ciemne mieszanki z robustą do ciśnienia, kontra: ten jasny singiel znakomicie się sprawdza przy większej dozie (16g) i temperaturze 88°C w espresso. Najlepiej w okolicach 28 s.


Ogólne przepisy herbaciane można znaleźć choćby u nas :D a szczegółowe podają tylko nieliczni, a wtajemniczeni wiedzą, że to tylko drogowskazy, nie przykazy.

/Koniec wymądrzania się :lol2: bo kto się wymądrza ten głupi ;)/

Edit: głupi i narobił tyle błędów, że głowa boli.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2013, 13:40:23 wysłana przez donkiszot »

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2013, 13:45:42 »
Słusznie piszesz Donkiszot. W przypadku herbat marketowych częste są durne zalecenia producentów, typu zaparzanie wodą o temp. 95st.C herbaty zielonej  :lol2:
Mi chodziło bardziej o wskazania czasu i temp.zaparzania na opakowaniach herbaty, pochodzącej ze sklepów, które podobno są sklepami specjalistycznymi, a które często takich informacji nie umieszczają. Napiszą tylko nazwę herbaty jakimś pisakiem na opakowaniu i myślą, że to wystarczy. Co gorsze, często używają jakichś totalnie badziewnych opakowań foliowych :Bicz:

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Czerwiec 2013, 22:22:53 »
a my od jakiegoś czasu bardzo lubimy tą herbatkę:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2013, 22:25:10 »
To ja na ten moment dorzucę jeszcze jeden  fenomenalny sklep z herbatą o którym już pisałam - www.fivestartea.com, nikt w Polsce nie ma lepszych herbat niż oni, a właściciele tego sklepu mają ogromną wiedzę o herbacie  ;)

A wracając do przepisów, to myślę, że chodzi głównie o wskazanie drogi parzenia (i tak trzeba wszystko dostosować u siebie) szczególne parzenia wyciągającego 100% z herbaty. Czyli temperatura, ilość herbaty, ilość wody i czasy kolejnych parzeń.
O to to! Lepiej bym tego nie ujęła  :kwiat:
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2013, 10:43:40 »
Faktycznie, opisy herbat oraz sam sklep  www.fivestartea.com wydają się być dość profesjonalne. Bardzo możliwe, że i jakość herbat jest super, ale ceny są z kosmosu  :o Joanno, czy te herbaty są znacznie lepsze od dostępnych w eherbata.pl?
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2013, 10:45:55 wysłana przez picasso83 »

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Czerwiec 2013, 17:55:49 »
Powiem tak, herbaty z eherbaty są bardzo dobrej jakości a z FST są wybitne ;) ale musisz mi sprecyzować jakiej herbaty szukasz wtedy będę mogła Ci bardziej szczegółowo doradzić.
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Czerwiec 2013, 20:13:33 »
Szczególnie lubię i cenię herbaty zielone i oolong  :kwiat:

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Czerwiec 2013, 20:43:32 »
W FST
Oolong - http://www.fivestartea.com/pl/p/2012-Spring-Mi-Lan-Xiang-Phoenix-Dancong-Oolong/101
Zielona - http://www.fivestartea.com/pl/p/Huangshan-Yun-Wu-黄山雲霧/9
Suma około 43 zł za łącznie 100 gramów - to dla Ciebie za dużo czy ok? Bo herbat w tej cenie a  tak dobrych łatwo nie znajdziesz ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2013, 20:45:13 wysłana przez Joanna Liu Mulan »
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Czerwiec 2013, 10:34:25 »
Cena dość wysoka, ale możliwe, że się skuszę na te pozycje:)
Powiedz Joanno, jak wygląda sytuacja z opakowaniami na herbaty, które stosuje fivestartea? Czy są równie dobre jak te z eherbaty.pl (chodzi głownie o jakość opakowania- jego barierowość, zamknięcie strunowe, opis jak parzyć daną herbatę itd)? Jeszcze jedno pytanie, gdzie można kupić dobry i w rozsądnej cenie (ok.30-40zł) gaiwan? Co sądzisz na temat gaiwana dostępnego w fivestartea- tego białego bone porcelain?
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2013, 11:23:20 wysłana przez picasso83 »

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwiec 2013, 13:31:23 »
Tak opakowania mają takie same,  opisy są tyko na stronie ale za to bardzo dokładne. Gaiwana spokojnie możesz brać jest bardzo dobry sama z niego korzystam.  Wtrzymaj się do wieczoraj z zakupem, napisze do Wojtka o jakiś rabat na pierwsze zakupy dla Ciebie ;)
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwiec 2013, 14:25:52 »
Dzięki Joanno  :kwiat:
Wstrzymuję się zatem do momentu informacji od Ciebie odnośnie rabatu dla mnie :)
Swoją drogą szkoda, że fivestartea nie poszedł jeszcze drogą eherbata.pl odnośnie opisów parzenia umieszczanych również na opakowaniach. To bardzo ułatwia życie  ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi