Autor Wątek: Yerba Mate  (Przeczytany 88388 razy)

Offline optymalizacja88 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #150 dnia: 16 Marzec 2018, 21:56:09 »
Ja polecam. Piję regularnie ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Marzec 2018, 22:04:16 »
Cieszy, że przebyłeś tak daleką drogę, aby o tym zaświadczyć. :)

Offline martabet Kobieta

  • Wiadomości: 1
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Marzec 2018, 17:22:44 »
Ja polecam. Nawet w supermarketach są takie fajne zestawy tykwa+ bombilla+ paczki yerby. Na początek fajne. Kiedyś uratowała mnie jak musiałam się uczyć do egzaminu :P

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Marzec 2018, 17:27:26 »
WOW! taka yerba z marketu musi naprawdę dawać kopa! Ja nawet po wiadrze espresso nie potrafię 6 razy na sekundę próbować wklejać linku na forum :lol2:

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #154 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:52:01 »
Czy też macie tak, że picie yerby powoduje uczucie sytości? Odnoszę wrażenie, że pomaga przy odchudzaniu :)

Wątek na chwilę odżył to przeczytałem. Są tu jeszcze regularni użytkownicy Yerby? Czy możecie się odnieść do powyższej hipotezy o uczuciu sytości? Bo jeśli więcej osób potwierdzi, to może dam szansę - ponownie.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #155 dnia: 04 Kwiecień 2018, 13:11:56 »
Potwierdzam :) kiedy piję yerbę w pracy, zwykle spokojnie daję radę przetrwać od śniadania do obiadu, bez yerby sięgam po drugie śniadanie.

Jeśli nie jesteście fanami tradycyjnych aromatów dymnych, spróbujcie wersji bez pyłu. Nie jestem ekspertem, więc wielu nie polecę, ale ja kupuję Yerba Mate Green - są dość łatwo dostępne w sklepach z herbatami i yerbą, na allegro też jest tego pełno.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #156 dnia: 04 Kwiecień 2018, 13:53:37 »
Też potwierdzam, mimio, że regularnym użytkownikiem nie jestem. Może nie tyle uczucie sytości, co brak uczucia głodu.
Felix, może chodziło Ci o wersję despalada, czyli w bezpośrednim tłumaczeniu "bez łodyżek"? Ja zawsze dodatkowo starałem pozbyć się pyłu potrząsając tykwą zakrytą ręką i odwróconą do góry nogami, sporo pyłu ładnie przyklejało się do ręki.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #157 dnia: 04 Kwiecień 2018, 14:13:09 »
Wszystkie oznaczenia na opakowaniu są po angielsku - natural, pure (without dust), unsmoked.
Technikę z odwracaniem naczynia testowałem, ale jak dla mnie wciąż zostawało za dużo pyłu. Wspomniana przeze mnie wersja mi odpowiada, chociaż przeważnie dolewam odrobinę soku pomarańczowego i robię na zimno.
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline alex_

  • Wiadomości: 1
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #158 dnia: 11 Kwiecień 2018, 13:44:39 »
Uwielbiam yerbe, muszę przyznać, że pobudza mnie ona bardziej niż kawa. ;) Po yerbie mam czysty, chłonny umysł i czuję się o wiele bardziej skupiony. Kawa niestety nie daje mi takiego efektu. Jednakże, jako, że skończyła mi się paczka, rozglądam się teraz za owocową yerbą. Kiedyś piłem bardzo smaczną, niestety nie pamiętam już jaki to był smak... :/
A Wy, Koneserzy Yerby, co polecacie? xP

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #159 dnia: 11 Kwiecień 2018, 14:15:05 »
Jak miło witać zbłądzonych wędrowców. Trafiłeś akurat na forum koneserów kawy. Może to co pijasz za bardzo czyści umysł? ;)

Offline Dooh Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: DeLonghi ECAM22.110
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Kwiecień 2018, 10:17:33 »
A w porównaniu do kawy - czy daje takiego kopa? ja mam problem ze smakiem :/ jak siano...

Mi nie daje żadnego kopa, ale mi smakuje i podobno pozytywnie działa na organizm, więc pijam yerbę czasami.

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #161 dnia: 05 Luty 2019, 13:03:27 »
Piłem, piję i pić będę yerbę. Do mojego końca lub jej. Pajarito, Rosamonte i Cruz De Malta - najbardziej lubię. Despelady.

Nie ma innego wyjścia, jeżeli chcesz być mądry jak papierz Franciszek i Barack Obama. Szybki jak James Hetfield, Lionel Messi i Diego Maradona. Piękny jak Gisele Bundchen i Madonna. Wszyscy piją yerbę. Przypadek? Nie sądzę...

Bombilla power :pycha:
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #162 dnia: 05 Luty 2019, 13:09:30 »
jeżeli chcesz być mądry jak papierz Franciszek

Ten Franciszek z Watykanu jest papieżem.

Offline Krystian9

    • brak
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #163 dnia: 19 Luty 2019, 13:01:32 »
Dobrze, że Panowie piszecie. Musze odkurzyć swoje nacyznko i zaraz zaparzyć wywar. Śmierdzący, ale da się przeżyć.
Polecicie może jakąś smakową yerbę, żeby nieco zmniejszyć ten nieprzyjemny, cierpki smak? :d Ja wiem... piękno wymaga cierpienia...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Yerba Mate
« Odpowiedź #164 dnia: 19 Luty 2019, 21:29:20 »
Mate green gotu cola

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi