Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 526861 razy)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1725 dnia: 13 Kwiecień 2020, 11:28:49 »
Mój Q1 bez problemu mieści się w AP.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1726 dnia: 13 Kwiecień 2020, 11:38:50 »
Dziękuję za informację. Mogę Cię prosić o pomiar średnicy i głębokości tłoka? Nie udało mi się znaleźć nigdzie tej informacji, jedynie średnicę zewnętrzną i wewnętrzną wylewki cylindra.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1727 dnia: 13 Kwiecień 2020, 11:51:02 »

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1728 dnia: 13 Kwiecień 2020, 12:18:26 »
Z suwmiarką to może przesada ;)
Wyraziłem się mało precyzyjnie. Chodziło mi o wewnętrzny wymiar tłoka, żeby określić jakiej maksymalnie średnicy młynek się zmieści.

obrazek JPEG.jpeg

Offline 500

  • Wiadomości: 31
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1729 dnia: 13 Kwiecień 2020, 12:29:06 »
Z suwmiarką to może przesada ;)

49,7 mm.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1730 dnia: 13 Kwiecień 2020, 12:39:46 »
Dziękuję. Czyli z 1zpresso zmieści się tylko model Q2.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1731 dnia: 13 Kwiecień 2020, 14:51:49 »
Tak jak pisal kolega wyzej, Q1 (mym54) miesci sie, tylko trzeba zdjąc gumę ;)

Resized_20200109_180557(2).jpeg

Q1 i xeoleo45

Resized_20200109_180522(2).jpeg
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1732 dnia: 13 Kwiecień 2020, 14:59:58 »
...tylko trzeba zdjąc gumę
Wiadomo, guma jest dla mięczaków ;)
Jak oceniasz poręczność i mobilność zestawu?

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1733 dnia: 13 Kwiecień 2020, 15:15:51 »
Młynek może i wejdzie ale w terenie tak czy siak trzeba z czegoś pić. Kubek w zestawie i porządny, szeroki młyn obok, to też nie najgorsze rozwiązanie

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1734 dnia: 13 Kwiecień 2020, 15:36:50 »
Najlepiej by było mieć kilka opcji pod ręką i spróbować jak się wszystko układa w plecaku, ale to nierealne a nie będę znów rył całego YT żeby się dowiedzieć, że nic nie wiem.
Z mojego doświadczenia wynika, co w sumie jest oczywiste, że większa ilość małych przedmiotów jest łatwiejsza do spakowania niż jeden „kloc”. Chodzi mi jedynie o wykorzystanie przestrzeni w AP, tak jak z pakowaniem miękkich rzeczy w buty, czy właśnie traktowanie kubka jako pojemnik. Niestety żaden z młynków który chciałbym mieć także do innych zastosowań (np. 1zpresso JX-PRO, czy Kinu M47 Phoenix) do AP się nie zmieści, więc może muszę zmienić pomysł na pakowanie, albo w ogóle porzucić tę koncepcję i martwić się po zakupie ;). Zaraz się okaże, że cały zestaw będzie ważył tyle, że na 2-3 dniowy wypad rozsądniej będzie wziąć kawę mieloną, albo kupić jakiś tani młynek tylko do AP, choć nie lubię tak robić bo to zbędne wydawanie kasy i gromadzenie przedmiotów.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1142
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1735 dnia: 13 Kwiecień 2020, 15:50:16 »
Zestaw srednio poreczny troche wystaje , dochodzi jeszcze korbka z deklem i gałka...
Na 2-3 dni, mysle ze wzialbym mielona kawe w fajnym malym szczelnym puzderku i nie tachał tego wszystkiego.
Jesli tak bardzo Ci zalezy i masz troche extra sianka na wydanie, to może warto zastanowic sie nad jakims combo zestawem, kubek + drip i wbudowany młynek?


https://www.coffeedesk.pl/product/1645/Cafflano-Klassic-All-In-One-Coffee-Maker-Czarny

Odbiegajac jeszcze ciut dalej od tematu, ale brnac dalej w wycieczki/wyprawy, to moze jeszcze mniejsze urzadzenie i zmielona kawa ?
Skoro liczy sie kazdy cm miejsca w tobołku, oraz kazdy gram?


https://www.coffeedesk.pl/product/6253/Cafflano-Kompact-Coffee-Maker-Czarny
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2020, 15:54:36 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1736 dnia: 13 Kwiecień 2020, 16:02:47 »
Cafflano Klassic lub podobne urządzenie za rozsądną kasę sprzedawał czy sprzedał ktoś z forum. Cafflano Kompact jest rzeczywiście fajne i w dobrej cenie. Gdybym miał nadmiar floty to...
https://www.1zpresso.co/y3-coffee-maker

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1737 dnia: 13 Kwiecień 2020, 16:11:09 »
Jeśli masz mało miejsca i limit wagowy, to najlepsze rozwiązanie wg mnie, to zmielenie pojedynczych porcji 12g do małych torebek i kalita kantan. Ewentualnie odpowiednich porcji do AP. Na kilka dni to idealne rozwiązanie. Z drugiej strony, jeśli jedziesz autem i masz bazę żeby zostawić graty, nie musisz wszystkiego nieść na plecach, to możesz zabrać praktycznie każdy ręczny młynek.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1738 dnia: 13 Kwiecień 2020, 16:37:48 »
Jeśli jadę na wycieczkę furgonetką to na tydzień, dwa i wtedy nie ma problemu z zabraniem dowolnego sprzętu. Prąd też by się znalazł, ale hałasowanie na łonie natury młynkiem elektrycznym to lekkie przegięcie. Lubię kawę parzoną w kafejniku, mogę też zabrać kawiarkę, możliwości jest sporo.
Moje rozważania dotyczą pozostawienia samochodu jako stałej bazy i kilkudniowych wędrówek. Kalita kantan to już absolutny minimal, podoba mi się. Jak już się uwolnię z domowego więzienia i wystrzelę w dzicz to muszę wypróbować to rozwiązanie.
Na AP i tak mam chęć, ale może na razie nie będę musiał kupować młynka innego niż bym chciał, bo jak sam twierdzę biednego nie stać na tanie rzeczy i kupowanie dwa razy.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 692
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1739 dnia: 13 Kwiecień 2020, 18:34:45 »
Jak zasypiesz do kantana przyzwoity przemiał to rezultaty są bardzo dobre. Wadą jest to, że tam jest mała przestrzeń, trochę trudno się zalewa z 'byle czego'. Trzeba mieć jakiś mały czajniczek przynajmniej pod ręką.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi