Autor Wątek: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?  (Przeczytany 2418 razy)

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Dzień Dobry wszystkim. Chciałbym Was prosić o poradę.
Nowy ekspress Gaggia Clasic wrócił z serwisu  -Wymieniony zawór pary  , ale :
 
1.  po włączeniu klawisza pary,   leje się woda ciurkiem z z miejsca gdzie dysza pary jest zamocowana. 
2 . próba kawy  - wyszła herbata ;-)   

tutaj fotki:

Gaggia_dysza_cieknie.jpgGaggia_herbata.jpg

Moje pytanie:  czy ciężko będzie to samemu  poprawić oczywiście z pomocą Szanownych Kolegów  :-)


pozdr.
Zefiryn
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2020, 10:50:04 wysłana przez Zefiryn »
Zefiryn

Offline torineq

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Baby Gaggia, przelewy
  • Młynek: Niche Zero, Comandante
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2020, 21:01:16 »
Hehe, pytanie wymaga trochę wróżbiarstwa niestety ;).
To zależy dlaczego cieknie.
Jeśli wężyk jest za słabo założony, albo spadł, to łatwo np :).
Ale ja jednak proponowałbym najpierw rozebrać i zobaczyć i wtedy pytać.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2020, 23:21:00 »
2 . próba kawy  - wyszła herbata ;-)   
Magiczna kula mówi że za grube mielenie  [emoji38]

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2020, 03:44:34 »
Serwis zepsuł to niech naprawia, nie szkoda Ci kasy/gwarancji?

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2020, 12:56:16 »
Cześć,
Dzięki za odpowiedzi,  tak przygotowywuje ekspres do ponownej wysyłki do serwisu , maszyna na gwarancji ,  ale pomyślałem sobie że  to może to coś prostego, nie dorkęcone  albo cóś (?)   że może co sam  poprawię ,   skoro maszyna  po naprawie w autoryzowanym serwisie -  więc pewnie jakiś drobiazg . ( poza tym trzymali 40 dni i znowu pewnie będą trzymać) 
Zabrałem się za robienie fotek , ( zwykle to robię przed wysyłką)   i faktycznie może otworzę górna pokrywę   i zobaczymy co w środku :-)


Na fotce widać luźny kabelek  - pewnie dlatego wyszła herbata zamiast kawy ;-)
Natomiast nowy zawór  pary porządnie przykręcony- nie ma co poprawiać . No chyba  że  tam gdzie wychodzi  dysza  pary ( zamocowaną taką sprężynką )   brakuje jakiejś uszczelki ???  dysza  obraca się podejrzanie  luźno .


I jeszcze tak na marginesie :

Podczas robienia fotek okazało się że maszyna wróciła z serwisu strasznie wypalcowana  i poplamiona, żadne łagodne środki tego nie usuwają, próbowałem nawet gorącą parą co czyści wszystko   - niestety serwis zostawił brudne i zacieki i plamy - macie może na to jakiś patent ?  Ja wiem że  metal chwyta odciski , ale do tej pory mikrofibra wystarczała , po powrocie z serwisu niestety nie da się tego usunąć :-(


pozdr.
Zefiryn

Gaggia_kabelek.jpg
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2020, 13:11:44 wysłana przez Zefiryn »
Zefiryn

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwiec 2020, 10:43:08 »
Witam wszystkich ponownie.

Jednak naprawiłem, wystarczyło podłączyć ten luźny kabelek   i  proszę zamiast herbaty wychodzi pyszna kawa :-)

Pozostaje tylko kwestia tego mocno cieknącego mocowania rurki (dyszy)  pary.

Sama dysza jest obrotowa i mocuje  się tylko na zacisku sprężynującym więc łato jest zdemontować.    Czy ktoś z Was wie czy tam  w tym gnieździe ma być uszczelka ?

pozdr.

Zefiryn

gniazdo_dyszy_pary_small.jpg
 
Zefiryn

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwiec 2020, 23:27:05 »
Boże co ty piszesz. Ja oddałem do serwisu płatnego do Coffeesite swoją Bezzerę (po 4 latach) i nie tylko, że zrobili porządny przegląd i wymianę wszystkiego co potrzeba, to ładnie ją wyczyścili. Serwis nie może oddawać sprzętu nie sprawdzając go przed wysyłką. Nie może oddawać sprzętu nie wyczyszczonego. Czyszczenie sprzętu zawsze należy do serwisu. Tak też mam z Hondą. Daję im nawet brudną na przegląd, a odbieram sprawdzoną i czyściutką. Co to za serwis ? Napisz do producenta to odbiorą im prawo do serwisowania. To jest po prostu skandal, żebyś ponownie wysyłał sprzętu do serwisu. Tragedia. Na pewno będę odradzał wszystkim Gaggię z powodu serwisu. Dzisiaj porządny serwis to podstawa sprzedaży. Zresztą jak przeglądam posty ekspresów kolbowych to na pierwszej stronie prym wiodą w naprawach Ascaso i Gaggia. Co chwilę ktoś pisze o jakichś problemach. To mówi wszystko o tych maszynach. Wybierajcie maszyny, których nie widać w postach o serwisach.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2020, 23:30:54 wysłana przez hlary »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2020, 00:42:57 »
Mogli opaćkać brudnymi łapami ze smaru silikonowego czy coś. Ja używam specjalnego płynu do czyszczenia inoksu. Można kupić w Makro, albo w sklepach kawowych.

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2020, 22:52:56 »
Sprzęt jednak w takim razie odeślę z powrotem do serwisu, na razie nie podaje nazwy, zobaczymy jaki będzie tego finał.  Dobrą firmę poznaje sie właśnie w takiej sytuacji jak moja. ( powiem tylko ze firma reklamuje sie tutaj na forum)

 Plamy niestety nie schodzą nawet benzyną ekstrakcyjną,  czymś mocniejszym nie ruszam niech sie serwis martwi skoro nabroili.

No dobrze jak nie Gaggia to co ?   Rancilio Silva, Lelit Grace ?  Co polecacie ?. No i najważniejsze ( teraz widzę) serwis. ( Rozumiem ze Ascaso Dream odpada ?)


Pozdr.
Zefiryn
Zefiryn

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2020, 22:54:11 »
Czy ktoś z Was wie czy tam  w tym gnieździe ma być uszczelka ?
W Bezzerze jak mi ciekło spod dyszy do pary to była uszczelka. Trzeba ją wymienić. Myślę, że tu to samo. Musiała się przerwać ze starości lub złego montowania. Ja sam montując 2 zepsułem.

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2020, 23:07:59 »
Ekspess ma pół roku ,  wiec chyba uszczelkę serwis po prostu zgubił.  Tak też myślałem ze to uszczelka, pewnie montaż prosty. Nie chciałem odsyłać bo u nich  dramatycznie długo czekałem na naprawę, ale teraz jak widzę jak mi to popaprali brudnymi paluchami to odsyłam  i czekam na czysciutki   i pachnący ( a jak nie to  pojawi sie tutaj ich nazwa i to duzymi literami.)

Wracam do pytania: Jak nie Gaggia to co ?


Pozdr
Zefiryn
Zefiryn

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lipiec 2020, 12:11:55 »
Cześć wszystkim,

Temat ciągnę dalej bo może to kogoś interesuje.
Ekspres wysłałem jednak do serwisu  29 czerwca.
Moje podwójne zapytanie o jego los pozostaje bez odpowiedzi do dzisiaj.
Miałem więc uzasadnione obawy przed ponowną wysyłką.
Rozmawiałem z Gaggia IT , przekierowano mnie do dystrybutora w PL.
Tam okazało się że ten mój serwis/sklep  którego nazwy jeszcze nie wymieniam - jest autoryzowanym  sprzedawcą.

Jednak jak na mój gust założenie uszczelki, oraz wetknięcie kabelka nie jest chyba jakimś  czasochłonnym zajęciem.
Jakaś 1 roboczogodzina powinna wystarczyć  - dobrze mówię ?
No ale dzisiaj wszystko jest spychane na pandemię . Nawet to że maszyna wychodzi z serwisu nie sprawdzona i brudna .

pozdr.

« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2020, 13:00:33 wysłana przez Zefiryn »
Zefiryn

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipiec 2020, 14:50:11 »


Sprzęt jednak w takim razie odeślę z powrotem do serwisu, na razie nie podaje nazwy, zobaczymy jaki będzie tego finał.  Dobrą firmę poznaje sie właśnie w takiej sytuacji jak moja. ( powiem tylko ze firma reklamuje sie tutaj na forum)

Skoro są tutaj na forum i nie odpowiadają na maile czy inny kontakt, to może warto pingnąć ich tu na PW?

Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Gaggia Classic - po powrocie z serwisu - cieknie - czy sam naprawię ?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2020, 09:26:58 »
Cześć wszystkim,

Gaggia wróciła po tygodniu pobytu w serwisie.
Przez ten czas podłączono kabelek oraz założono uszczelkę. 
Obudowę wyczyszczono.

Dzisiaj dostałem wyjaśnienie które tu cytuję :

Dziękuję za te informację. Oczywiście cała sytuacja, to wyjątek za co bardzo bardzo przepraszamy, gdyż nie powinna mieć miejsca. Wszystko zostało przekazane do managerów odpowiednich działów do rozpatrzenia i powiadomienia odpowiednich osób o nieprawidłowych działaniach. Postaramy się, by nie doszło nigdy więcej do takiego przypadku. Mamy nadzieję, że ekspres będzie sprawował się jak należy. Backflush został wykonany, przez co wszystko zostało dobrze oczyszczone oraz ekspres działał poprawnie. Osoba pakująca ekspres również została poinstruowana jak ma robić to poprawnie i w czym tkwiły błędy. Staramy się w pełni wyeliminować błędy jakie się tu pojawiły. Bardzo dziękujemy za feedback, z którego w pełni korzystamy.
Za błędy wynikające z naszej strony w ramach chodź małego pocieszenia przesyłamy kod rabatowy na kolejne zakupy.


Dlatego też temat zamykamy a nazwa firmy co najwyżej na priv.

pozdr.

Zefiryn
Zefiryn

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi