Autor Wątek: Zmiana młynka na SD  (Przeczytany 10030 razy)

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Lipiec 2020, 11:51:37 »
Ale to DF64 to rozumiem jakiś prototyp, którego dopiero pierwsza linia ma wyprodukowana? W ogóle to parametry przy tej cenie to rewelacja, ale nie łudzę się, pewnie to wynika z tego, że to będzie właśnie model beta i ewentualne mankamenty wyjdą w praniu. Coś jak z Niche Zero zresztą. Jeżeli się mylę i będzie wszystko tip-top to odszczekam wszystko pod stołem. Normalnie bym poczekał, bo zapowiada się świetnie. ale właśnie sprzedałem moje Ascaso I-1 Steel z którego byłem bardzo zadowolony, ale akurat się trafił kupiec i sprawa nowego młynka zyskała na pilności.

Znalazłem coś co cenowo jest w okolicach Niche Zero a chyba sprzętowo lepiej czyli Eureka Zenith 65E z hopperem Blow Up Zero Retention (ups, nie mogę postować linków?), co sądzicie?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lipiec 2020, 11:58:58 »
Z tego co widzę jest pompka na górze, czyli po mieleniu warto przedmuchać, a może nawet trzeba będzie. W Niche nie  trzeba dmuchać.
Chociaż porównujące cenę obu można się mocno zastanawiać. Siła odśrodkowa przy płaskich powyrzuca trochę kawy dookoła, nawet jak są żarna pochylone.
Ale to też takie gdybanie :)
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 12:07:03 wysłana przez tom517 »

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Lipiec 2020, 12:05:23 »
płaskie żarna tytanowe 64 mm będą lepsze niż stożki w Niche.
W czym będą dokładnie lepsze? Jaki resurs żaren zakłada producent DF64?

Niche nie ma widełek podtrzymujących portafilter a ten będzie miał widełki.
Można podstawkę pod kolbę dołożyć do Niche.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Lipiec 2020, 13:00:51 »
Retencję mlynka zmierzysz gdy najpierw go wyczyścisz z całego pyłu. Wtedy zobacz ile faktycznie kawy wypadnie po pierwszym mieleniu. Teraz wszystkie zakamarki w mlynku są zapchane starą kawą, dlatego wypada prawie tyle ile wsypiesz.
Też nie do końca, cześć kawy wciska się w takie zakamarki że jest tam aż do następnego czyszczenia i nie bierze potem udziału w kolejnych przemiałach.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6278
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Lipiec 2020, 13:18:26 »
Z tego co widzę jest pompka na górze, czyli po mieleniu warto przedmuchać,
Najlepiej dmuchać w trakcie mielenia, tyle że to trochę robi bałagan dookoła. Retencja w przypadku dmuchania i dużego młynka z wagą była zbliżona do Niche bez dodatkowych operacji.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Lipiec 2020, 15:15:08 »
płaskie żarna tytanowe 64 mm będą lepsze niż stożki w Niche.
W czym będą dokładnie lepsze? Jaki resurs żaren zakłada producent DF64?


Cytat: Janusz w Dzisiaj o 10:17:13
Niche nie ma widełek podtrzymujących portafilter a ten będzie miał widełki.
Można podstawkę pod kolbę dołożyć do Niche.

Lepsze płaskie czy stożkowe to moim zdaniem zależy od użytkownika i celu użytkowania, espresso czy alternatywy. Plusem na pewno jest to że są tytanowe.

A po co dokładać skoro tu już jest?
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 15:17:44 wysłana przez Gmtb »

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Lipiec 2020, 16:15:13 »
W Niche są żarna z Mazzer Kony. Producent żaren zakłada ich wymianę co 743kg zmielonej kawy (1640lb). Przy zużyciu 4kg kaw/miesiąc to 15 lat. Nie za bardzo widzę tutaj przewagę gdyby ten okres był dłuższy. Trwałość, zwłaszcza w domu, nie jest jedynym kryterium. Stąd moje pytanie w czym żarna w DF64 są lepsze, oprócz tego, że są tytanowe?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Lipiec 2020, 16:36:58 »
a płaskie żarna tytanowe 64 mm będą lepsze niż stożki w Niche.
A czemu?


Bo pieniądze powędrują do Janusza. Proste.
Po co chwalić swój produkt, skoro można tez coś nawymyślać na produkt konkurencji i zwiększyć szanse na sprzedaż? Genialne!

Tez czekam na argumenty, ale obawiam się, ze ich nie dostaniemy :(
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4872
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Lipiec 2020, 17:00:07 »
Masz absolutną rację. Obydwaj macie rację. Pieniądze się jak najbardziej liczą. Liczą się dla mnie i liczą się też dla innych. Dla Was dwóch pewnie już nie... 8)
 A więc koronnym argumentem obok tytanowych żaren jest tylko pieniądz. Po co płacić dwa razy więcej skoro za dwa razy mniejsze pieniądze można mieć produkt (mam nadzieję) tak samo dobry a może i lepszy (co się okaże po tym jak młynki te trafią w ręce użytkowników). Co do żywotności żaren tytanowych 64 mm dam odpowiedź jutro. Sam muszę się dowiedzieć. Inne wady i zalety w stosunku do Niche poznamy wkrótce z opinii użytkowników. Nie ma sensu dywagować nad tym czego jeszcze nikt nie miał okazji przetestować. Chyba, że na siłę chcecie udowadniać ile to ja zarobię na tym interesie. W takim przypadku dla równowagi popytajcie się też o zarobek jaki mają na Niche. Ciekawi ??? ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Lipiec 2020, 17:14:20 »
Nie ma sensu dywagować nad tym czego jeszcze nikt nie miał okazji przetestować.
Tym bardziej nie wiem na jakiej podstawie i dlaczego stwierdziłeś, że żarna w DF64 będą lepsze niż w Niche.

PS
Dziękuję za minusa;)
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2020, 17:48:22 wysłana przez skansen »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5096
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Lipiec 2020, 17:48:32 »
Bo to nie jest ich produkt tylko znanego producenta i przetestowany?

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Lipiec 2020, 18:16:51 »
Tak się składa, że w Niche są żarna z Mazzer Kony 8) Też można o nich powiedzieć, że to produkt znanego producenta i przetestowany :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5096
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Lipiec 2020, 18:50:17 »
Jak wiesz czego można się spodziewać po danych żarnach to możesz stwierdzić czego się spodziewać po młynku. Jeśli są tam żarna bodaj tytanowe SSP, które są dostępne od dawna do wielu sprzętów, to chyba nie jest zagadką co to może zaoferować... Z tymi z Mazzera jest to samo ;)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Lipiec 2020, 19:07:36 »
Ale dlaczego będą lepsze? Nie używałem tych żaren, używałem tych w Niche. Chce po prostu poznać dowody.

Ps. Janusz, gratulacje z okazji -50 pomocy! Chyba forumowy rekord.
WITAM I POZDRAWIAM :)

skansen

  • Gość
Odp: Zmiana młynka na SD
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Lipiec 2020, 21:38:52 »
To może faktycznie najlepiej Niche Zero. Jest jakiś szerszy temat tutaj o nim, bo nie znalazłem? A dlaczego jakość  przemiału wystukanego będzie gorsza?
Wątek o tym młynku ma 66 stron:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4573.0
Generalnie opinie ma dobre.

Znalazłem coś co cenowo jest w okolicach Niche Zero a chyba sprzętowo lepiej czyli Eureka Zenith 65E z hopperem Blow Up Zero Retention
Gdybyś szukał jakiegokolwiek młynka to z tych dwóch rekomendowałbym Eurekę. Jeśli zależy Ci na SD to Niche będzie chyba jednak lepszym wyborem. To młynek pomyślany od początku do końca pod kątem niskiej retencji, SD i użytku domowego. Zenith 65E to młynek on demand, o bardzo dobrych, wręcz gastronomicznych parametrach "stuningowany" pod kątem SD. @untoldex zmieniał ostatnio młynek i z różnych powodów wybrał Niche zamiast Zenitha, może podzieli się swoimi spostrzeżeniami tutaj. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi