Autor Wątek: Drip, czyli prosto i smacznie.  (Przeczytany 662172 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj 2013, 20:33:05 »
Kolejne pytanie. Które określenie jest szersze: drip, czy pour-over?
Gdzie umieścić: chemex, V60, Clever Dripper, ekspres przelewowy, bibułki?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Maj 2013, 20:43:18 »
Szachowiec, przeczytaj sobie odpowiedź Ignacego na Caffe Prego.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Maj 2013, 22:38:10 »
drip, czy pour-over?
Wydaje mi się, że każdy pour-over jest dripem, ale nie każdy drip jest pour-overem.

Jeśli się nie mylę, to pour-over jest specyficzną procedurą polewania kawy parzonej w dripie. Ale mylić się mogę, bo tylko tak sobie gdybam w mojej głowie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maj 2013, 22:35:54 »
Szachowiec. Krater, sądzę, że na myśli masz oklejenie ścianek filtra drobinkami kawy po ekstrakcji, nie musi się pojawić, nie jest obowiązkowy ;). Niektóre cząstki kawy, te słabo namoczone pływają po powierzchni naparu. Jeśli poziom płynu opada, to cząsteczki kawy osiadają na filtrze. Powstanie krateru może spowodować technika przelewania. Trzeba lać wodę w środek i omijać boki, najlepiej tylko raz napełnić dripper, wtedy krater będzie efektowny. Częstsze polewanie powoduje zatopienie większej części drobinek kawy, które osiadają na dnie. Krater jest mało efektowny lub w ogóle go nie ma. Podobnie działa mieszanie naparu, kawa osiada na dnie, a filtr ponad nią jest czysty.
Czas namaczania wstępnego, dla mnie brzmi lepiej niż namakanie, standartowo wynosi 30 sekund, a doza wody 2 ml na 1 g. Przy bardzo świeżych ziarenkach, które zawierają dużo dwutlenku węgla, namaczanie wstępne można przedłużyć do 1 minuty.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Maj 2013, 22:51:44 »
WS, też sobie przeczytaj Ignacego...
Krater powstaje właśnie od polewania na środek. Ma to też pewien wpływ na walory kawy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Maj 2013, 23:41:49 »
Za bardzo się nie naczytałem, za dużo Ignacy o tym nie napisał. Chodziło mu raczej o krater powstający w czasie przelewania, a Szachowiec pytał o krater widniejący po ekstrakcji.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Maj 2013, 07:28:07 »
Jeśli się leje tylko na środek, to powstaje krater po :).

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Maj 2013, 10:15:38 »
Czyli jak zwykle - posty są, wiedza też, informacje przekazane, ale w mojej głowie mniej jak było przed pytaniem  :jezyk:

Tak, chodziło mi o tą efektowną dziurę po ekstrakcji.

@Antonio - ja wiem, że tam jest dużo informacji, postów, wypowiedzi ludzi, którzy się na tym znają i zamierzam to wszystko przeczytać w większej wolnej chwili, ale my chyba mamy tutaj tworzyć coś nowego.




Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Maj 2013, 10:47:56 »
Cytuj (zaznaczone)
...ale my chyba mamy tutaj tworzyć coś nowego.

W pewnych kwestiach, nie wymyślisz już nic nowego. Trzeba się posiłkować tamtą wiedzą, ewentualnie tą wiedzę przenieść tutaj.
To jest właśnie dylemat...
Jak to zrobić?

Zastanawiałem się nad tym, jak to forum będzie się rozkręcało...?
Jak na razie obracamy się w gronie kilkudziesięciu osób, które wiedzę, nazwijmy to kawową mają.
Własne doświadczenia, własne przemyślenia które już zaistniały na CP/MC.
I co ...?
Powielać to dalej tutaj...?
Myślę, że trzeba, bo bez tego nie przyciągniemy innych, nie wyłonią się nowe tematy, zapytania, problemy.
Zaobserwowałem, że pojawiają się "goście", coś tam przeglądają i znikają...
Za mało informacji, za mało konkretów, forum zbyt sztywne...

Trzon tego forum, stanowi ileś tam osób - "założycieli".
Hej...
Obudźcie się..., śpicie...
Zakładajcie nowe wątki, prowokujcie dyskusje, bo to napędza forum.

Wrzuciłem temat - "Początek i koniec..."
...i na tym się skończyło.
Nie macie jakichś początków...?
Jeśli macie..., trzeba to jeszcze raz tu wrzucić...., swoje przemyślenia/odczucia...

Marzy mi się temat... " detoks kofeinowy"... (oczywiście powielenie z CP)
Pijemy kawę codziennie , czasami w dużych stężeniach. Co się dzieje, gdy przerywamy, nie pijemy przez kilka dni. Jak reaguje organizm...? Brakuje nam czegoś, czy też nie... Czy to już uzależnienie...?

Wiem, że nie ma czasu, życie pędzi do przodu, ale jak jesteście ojcami/matkami założycielami, to nie ma zlituj się...
Trzeba było zostać na MC... :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2013, 11:27:25 wysłana przez slavik »

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Maj 2013, 10:56:44 »
Szachowiec, a właściwie o co chodzi z tą dziurą po ekstrakcji. Ma być czy nie.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maj 2013, 12:01:34 »
Trzeba było zostać na MC...

Decyzja o odejściu z MC miała swoje konkretne przyczyny. Nie jest to ani miejsce, ani czas na kolejne jej roztrząsanie. Powstało nowe miejsce i każdy robi co może na miarę swoich możliwości, by ruszyło i trwało.
Nie pomogą mu takie konkluzje...

Jeśli leży Ci na sercu los tego forum, jeśli rzeczywiście widzisz w nim potencjał, alternatywę, to dołóż swoją cegiełkę - przyjmiemy ją z ogromną wdzięcznością i docenimy.
A co do...
forum zbyt sztywne...

Z Tobą nigdy! :kwiat:

@Szachowiec - oglądając najróżniejsze filmy na YT z przelewania rzuciło mi się w oczy, że tam po ekstrakcji powinien utworzyć się zgrabny kopczyk z kawy. Podejrzewam, że, związane jest to z równomiernym polewaniem kawy ruchami okrężnymi na zewnątrz i do wewnątrz i nie pozwoleniu, by poziom wody w dripperze podniósł się ponad kawę.
W CD po otwarciu zaworku tworzy się mega krater bo kawa osadza się na filtrze w miarę opadania poziomu wody.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Maj 2013, 12:23:44 »
Szachowiec, a właściwie o co chodzi z tą dziurą po ekstrakcji. Ma być czy nie.


No to ja się pytam... kiedyś przypadkiem znalazłem dripera w domu, kupiłem filtry i zaparzyłem jakąś kawę (nie wypalaną pod dripa) i taki krater powstał. Wypiłem, smakowała mi - nie zastanawiałem się nad tym co to jest, kiedy powstaje itd . Teraz kupiłem dwie paczuszki do dripa, właśnie zaczynam poznawać to urządzenie i ciekawi mnie już wszystko co z nim związane. Stąd moje pierwsze (pewnie nie ostatnie) pytanie tutaj...

m.in dlatego:
"Trzon tego forum, stanowi ileś tam osób - "założycieli".
Hej...
Obudźcie się..., śpicie...
Zakładajcie nowe wątki, prowokujcie dyskusje, bo to napędza forum."

zapytałem o to tutaj, a nie od razu czytałem wątek na CP...





Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Maj 2013, 12:25:32 »
Cytuj (zaznaczone)
...Decyzja o odejściu z MC miała swoje konkretne przyczyny... (...)...Nie pomogą mu takie konkluzje...

Zapomnijmy o MC; to było poletko doświadczalne (nie napiszę kogo) i jakieś wnioski z tego trzeba wyciągnąć.
To nie są już czasy kiedy ruszało CP. Wszystko było wtedy w powijakach, wiedza przychodziła po czasie. Eksperymentowanie, próby i błędy, potknięcia, niepowodzenia..., o wszystkim tam się pisało.
Pamiętają tamte początki roger i antonio, spinka2... Jogi...

Świadomość picia kawy, wiedza o niej wzrosła. Mając świadomość tego, może dochodzimy do wniosku, że nie warto o czymś pisać...
Sorry...
Być może po raz kolejny, zbyt emocjonalnie do tego podchodzę... :chory2:
Peryskop w dół... :NO:
Idę spać...
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2013, 12:29:51 wysłana przez slavik »

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Maj 2013, 12:39:11 »
Wcale nie chcę, by wróciły czasy początków CP.
Chcę by ludzie, tacy jak Ty, Antonio, Roger, spinka2 dzielili się wiedzą, zachęcali do poszukiwań. Fakt, że podchodzisz do tego forum z emocjami świadczy, że masz do niego jakieś osobiste podejście - nie jest Ci obojętne. Mam nadzieję, że emocje są pozytywne. A że nie zawsze się chce Wam o czymś pisać, no cóż, przerabialiście to, ale czy to oznacza, że my nie możemy zadawać pytań?
Nie mam żadnych kompleksów pisząc coś, czy zadając pytanie, bo w przyjaznej atmosferze, nawet moja największa głupota może okazać się przyczynkiem do dyskusji i wyciągnięcia wniosków.
Sławku, nie uciekaj, nie obrażaj się, bo jesteś tutaj potrzebny ze swoim krytycznym podejściem i niezwykłą sympatią dla ludzi.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Drip, czyli prosto i smacznie.
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Maj 2013, 13:05:48 »
Szachowiec, a właściwie o co chodzi z tą dziurą po ekstrakcji. Ma być czy nie.
Rozróżniłbym dwie sytuacje.

Moim zdaniem jeśli kawa po parzeniu idealnie oblepia filtr tworząc lej \\ // (nie wiem czy to właśnie nazywacie kraterem?), to nic w tym złego, świadczy to tylko o tym, że wody było nalane sporo, a potem poziom się obniżał, a kawowy kożuch osiadł na filtrze.

Druga sytuacja, to dziura w środku, potem kopczyk dookoła dziury niczym okop i fosa tuż przy filtrze \~ ~/ i to już moim zdaniem nie jest pożądane, i to świadczy o tym, że pewna część kawy nie dostała wody wcale, i to nazywałbym kraterem.
Obserwuję taką sytuację w ekspresie przelewowym, który leje wąski, jednostajny strumień wody na środek -- jeśli niezakombinuję z zamykaniem zaworku, przemieszaniem pod koniec czy coś, to taki efekt właśnie się pojawia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi