Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 226851 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #210 dnia: 11 Grudzień 2018, 13:50:12 »
Mataquescuintla region in New Orient 1800-2200 masl

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #211 dnia: 11 Grudzień 2018, 13:57:38 »
Czy podbija tego nie wiem można było ją kupić w Polskim sklepie za rozsądną cenę, więc spróbowałem z ciekawości.

Każdy kupuje dla nietypowego opakowania, które można ponownie wykorzystać. Tymczasem okazuje się, że jego zawartość jest jeszcze ciekawsza  [emoji106]
U mnie jeszcze Kenia Boma od nich czeka na inaugurację  ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #212 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:01:22 »
Mnie akurat opakowanie raczej zniechęcało. Moim zdaniem woreczki są bardziej praktyczne. Co kto lubi:)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #213 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:05:23 »
Co kto lubi:)
Oczywiście ;)
Mnie się fajnie z tego słoika dozuje kawę do kubeczka stojącego na wadze. Z iście aptekarską dokładnością :) Bez porównania lepiej niż z torebki ;) Łyżeczka do nabierania kawy przeszła u mnie na emeryturę  :hihihi:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #214 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:08:43 »
Jednak w takim słoiku masz sporo powietrza, im mniej kawy tym więcej. Przechylając słoik przy wysypywaniu, dość dobrze napowietrzasz ziarenka, co akurat może nie być pożądane. Jeśli chcesz w ten sposób przechowywać kawę, to polecałbym jakiś wypełniacz w postaci np. zbitej waty i wybieranie łyżką. Jednak jeśli dość szybko zużywasz kawę, w ciągu tygodnia, to nic nie powinno się stać przy zwykłym korzystaniu z takiego słoika.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2018, 14:17:32 wysłana przez krystians »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #215 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:23:55 »
Jednak jeśli dość szybko zużywasz kawę, w ciągu tygodnia, to nic nie powinno się stać przy zwykłym korzystaniu z takiego słoika.

U mnie 250 gramów schodzi w niecałe 4 dni ;)

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #216 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:27:14 »
Też u was to zabezpieczenie zeszło razem z nakrętką przy pierwszym otwarciu w tych Friedhats?
Otwieram bez oporu, patrze i sobie mysle, kurde, może tutaj tak ma być, zakręciłem. Po jakimś czasie odkręciłem celem poniuchania - bo ładnie pachnie ;) Tym razem ten papierek zasnaniał dziure. Może dopiero po moim docisku on się przykleił, mimo że dość słabo, ale przykleił.
¯\_(ツ)_/¯

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #217 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:53:12 »
miałem dokładnie tak samo, za pierwszym razem podejrzewam, że wypiera go CO2.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #218 dnia: 12 Grudzień 2018, 23:00:41 »
Dokładnie tak, jak piszecie. Papierek odchodzi razem z nakrętką. W drugiej butelce to go nawet ponownie nie wkładałem bo widzę, że nakrętka jest zupełnie szczelna bez niego.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #219 dnia: 13 Grudzień 2018, 12:00:44 »
Panama
Wulkan Baru/Baru Black Mountain Estate
Rocket Bean
natural


Przepyszna kawa z obróbki naturalnej, dostępna u Deskowych. Profil sensoryczny delicje, cynamon, mięta, ananas, hibiskus. Jest słodka, owocowa, nie jest ciężka jak niektóre kawy z obróbki naturalnej, bardzo wyważona i dużo "dzieje się" w kubku. Bardzo smaczna propozycja z łotewskiej palarni i cena przyjemna jak za taką kawkę. Parzyłem w Gabi i AP. Gorąco polecam!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #220 dnia: 16 Grudzień 2018, 16:04:15 »
Dostałem od @Siewcu paczkę kawy z lokalnej wrocławskiej palarni kawiarni Mała Czarna. Kawa tajemnicza, bo nie ma na niej nazwy. Mateusz powiedział mi, że zdradzi co to za kawa jak spróbuję :-). Aromat w paczce i z przemiału przypominał mi nieco miód gryczany. Ziarenka raczej równo, jasno wypalone. Zmieliłem w Kinu M47 na ustawieniu 2,4, zaparzyłem w V60-02, 15g kawy w 250 ml wody o temperaturze 91°C metodą Scotta Rao. Kawa parzyła się 3 minuty i 10 sekund. Po lekkim ostygnięciu w kawie czułem cytrusową słodycz z lekką goryczką, najbliżej moim zdaniem było do słodkiego pomelo.

Liczę, że Siewcu wyjawił mi pochodzenie tej pysznej kawki :-)

Marek.




https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #221 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:10:34 »
Kenia Muchagara ;) Region Kirinyaga, myta. Opis sensoryczny z opakowania - czerwone jabłka, jeżyna, pomarańcza. Chyba że przez pomyłkę wziąłem Ci wersję do espresso... Propozycja parzenia 18/300 i 95 stopni, spróbuj tak ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #222 dnia: 17 Grudzień 2018, 08:27:27 »
Może być, że jeżyna, nie potrafiłem przypomnieć sobie pewnego aromatu, który był dla mnie znajomy i, to właśnie chyba jeżyna. Pomelo/pomarańcza, dobrze że chociaż w  cytrusy trafiłem ;-). Smaczna kawka :-( :ok:

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #223 dnia: 18 Grudzień 2018, 11:16:46 »
Euro Cafe - Kenya Kirimikui Rungeto


Po otwarciu opakowania ziarna uwalniają bardzo przyjemny i intensywny, jagodowy zapach. W smaku najbardziej wyczuwalne wyszły mi słodkie cytrusy, porzeczki i karmel. Kawa bardzo rześka o przyjemnie intensywnej, słodkiej kwasowości i długo utrzymującym się posmaku. Przyrządzona jak zwykle w V60-02, temp ciut ponad 90 stopni, woda Żywiec Zdrój.
Zawartość kubka się skończyła a ja wciąż mlaskam z zachwytu  :taktak:  [emoji106] Pycha!  :brawa:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #224 dnia: 07 Styczeń 2019, 12:47:43 »
Euro Cafe

Malawi Mzuzu
myta
Kawy z Malawi jeszcze nie piłem i byłem bardzo ciekaw co ziarno ma do zaoferowania. Trochę czasu zajęło dogadanie się z przemiałem, ale efekt bardzo pozytywny. Jak dla mnie mirabelki, kardamon, pełne body, suszone owoce. Najlepsze efekty uzyskałem z Kality, próbowałem jeszcze AP standard i odwrócony oraz Gabi. Przyjemna kawa.

Nikaragua Las Nubes
myta

Bardzo lubię tę farmę i miałem już możliwość spróbowania kawy z obróbki honey, mytej (miks) a teraz dochodzi jeszcze myta pacamara. Kawa idealnie wyważona - owocowa, słodka, idealna na dobre zaczęcie dnia. Bardzo dobra propozycja właściwie dla każdego. Dobra robota Goran! Szczególnie przypasowała mi w Gabi z trochę grubszym przemiałem jak do FP.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi