Autor Wątek: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?  (Przeczytany 1422 razy)

Offline nicolor

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso ARC Black & Steel
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« dnia: 10 Marzec 2020, 07:31:27 »
Z czystej ciekawości ale też by  porównać  żywotność sprzętu,  jak długo już Wam służą ekspresy ?  zakładając ze co dzień jedna kawa jest robiona minimum. Ja zakładałem przy zakupie ze z 10 lat pochodzi :)  niestety się nie udało.  Wysyłacie do serwisu sprzęt regularnie ( raz na rok czy dwa) ? 

pozdrawiam

Norbert

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1616
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Marzec 2020, 17:41:38 »
Moja Silvia jest z 2001r
Działa elegancko. Z zewnątrz też jest w bardzo dobrym stanie. A osłona grupy jest stalowa, nic nie odpryskuje. Ekspres niezawodny

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec 2020, 18:06:48 »
U mnie leci 7 rok. Dbam jak o własny :) Na serwisie był raz (padła elektronika od zachlapanej wody) i jeśli jeszcze kiedyś tam wróci, odpukać, to na pewno na palecie, a nie zwykłym kurierem (upadek, wygięcie, długa historia). Regularnie czyszczę, wymieniam uszczelki, przesmaruję dźwigienkę, w zasadzie tyle.

Dużo zależy od samej konstrukcji, nieco mniej od szczęścia.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec 2020, 19:48:35 »
Mój domowy DREAM Green służy mi już 9 lat. Raz był tylko na serwisie. Ostatnio, trzy lata temu wymieniłem uszczelkę w grupie na silikonową. Kolba zapina się bardziej w prawo ale za to uszczelka nie twardnieje z czasem i nie potrzeba jej tak często wymieniać. Odkamieniany był tylko raz. Mamy bardzo miękką wodę. Obecnie trzeba będzie wymienić uszczelkę lub cały tłoczek w zaworze pary. Może przy okazji wymienię uszczelki w grupie i zrobię po raz drugi odkamienianie. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec 2020, 20:16:10 »
Musica ma 9 lat. Sam ją serwisuję, na razie wymieniłem presostat i jeden z zaworów. A inne, takie jak  Arin i Poccino, działają z pół wieku, ale nie jestem ich pierwszym właścicielem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec 2020, 21:40:42 »
Moja Astoria jest chyba z lat 90 tych. W czasie kiedy ja ją użytkowałem musiałem wymienić presostat u Janusza i grzałkę sam. Teraz presostat też bym chyba wymienił sam. U mnie już ponad trzy lata.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec 2020, 22:05:09 »
Moja dźwignia to z początku lat 90tych jest i śmiga pięknie ;) Ja nic w niej nie robiłem poza kompletem uszczelek, ale myślę, że nic poza tym mogło nie być zmieniane...

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Marzec 2020, 22:10:46 »
Od sierpnia ubiegłego roku mam La Pavoni z 1997 r
Wcześniej przez 9 lat służyła mi bardzo fajna, zaPIDowana Giaggia Coffee - nie wiem jak stara była - ale nie byłem jej pierwszym właścicielem - 2 razy na serwisie - raz odkamienianie grupy, raz uszczelka na dyszy spieniania mleka

i mam takie wrażenie, że jak coś nie jest z plastiku, jak jest solidnie zrobione, jak nie pożałowali mosiądzu i stali - to jest niemal wieczne - i zmieniasz, bo chcesz już coś lepszego a nie dlatego, że musisz ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2020, 22:17:04 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline nicolor

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso ARC Black & Steel
  • Młynek: Ascaso i-2 mini
Odp: jak dlugo juz Wam sluza ekspresy ?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2020, 08:34:22 »
widzę ze sporo klasyków - piękne maszyny,  mój arc  już drugi raz wysłany do serwisu a ma tylko 4 lata ,  tym razem za błyskało w środku i  spaliło :(  czekam na opinie serwisu (u Pana Janusza :)),  może czas się rozejrzeć za mocniejszym modelem,
ps. Musica kusi , ale troszke za duzo cenowo na ta chwile :) 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi