Autor Wątek: Ekspres MELITTA F30/0-100 Latticia OT - czyszczenie, konserwacja  (Przeczytany 2235 razy)

Offline testkonto

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Melitta
Dzień dobry

Od niedawna posiadam ekspres Ekspres MELITTA F30/0-100 Latticia OT. Mam kilka pytań odnośnie konserwacji

1) Czy w nim trzeba konserwować smarem/silikonem blok zaparzający? W instrukcji nic takiego nie ma, jest tylko zapis żeby raz na tydzień myć pod wodą i raz na miesiąc użyć tabletki do czyszczenia, w ulotce dołączonej do ekspresu z zalecanymi środkami do konserwacji też nie ma żadnego smaru. Jak trzeba to jak często to robić?

2) Jak często czyścić system mleczny? Po każdej zrobionej kawie mlecznej używam funkcji Clean i ekspres sam go czyści gorącą wodą, do tego tak jak w instrukcji co około 100 kaw czyszczę go specjalnym płynem, a chodzi mi o dodatkowe czyszczenie tego systemu poprzez jego wyjęcie, rozłożenia i umycie pod wodą. W instrukcji jest napisane "regularnie czyścić", gdzieś w internecie przeczytałem żeby tak czyścić co 3-4 dni. Tak też robię ale czy to jest konieczne? bo przy używaniu funkcji clean po każdej kawie jak czyszczę ten system to tam nawet delikatnego brudu nie ma.

3) Czy ten ekspres ma np. jakieś menu serwisowe i można sprawdzić liczbę zrobionych kaw? tak jak np. w deloghi, że można to sprawdzić licząc ile razy miga jakaś ikona

4) Czy stosować interwały czynności konserwujących takie jak podane w instrukcji czy je skracać?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi