Autor Wątek: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?  (Przeczytany 4538 razy)

Offline RafalWawa

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kenwood KMix es020
Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« dnia: 11 Maj 2018, 22:38:15 »
Witam wszystkich miłośników dobrej kawy;)
To mój pierwszy post, ale cóż, taka potrzeba, bo chcemy z żoną kupić ekspres..ja obstswałem przy kolbowym ale żona uparła się na automat..cóż więc począć.. :/
Do tej pory używałem kenwood kmix ale wziął i padł po chyba 6 latach... naprawa się nie kalkuluje
Warunki brzegowe:
a) 9-10 kaw dziennie ale tylko w weekendy (przy automacie może się okazać że włączą sie dni robocze i będzie teog więcej)
b) Kawa klasyczna, ale i bezkofeinowa (co oznacza że ekspres musi mieć dwa rodzaje kawy  -bezkofeinowa głównie mielona i raczej okazyjnie)
c) espresso oraz kawy mleczne (capuccino, latte machiato)
d) łatwość czyszczenia (stąd pojemnik na mleko w stylu DeLonghi odpada) - zwłaszcza że.
e) używane są dwa rodzaje mleka (bez laktozy i zwykłe) - co oznacza wymaganie prostej wymiany mleka ;)
f budzet -  do ok 4000 z lekką tolerancją

Po obejrzeniu asortymentu sklepowego i wysłuchaniu"prelekcji"sprzedawców na placu boju pozostały Nivona 841 za 3999 oraz jura a7 za 4499. Jura bardziej podoba się żonie, wydaje się tez być mniej problemów z czyszczeniem, no i mam większe zaufanie do marki (serwis door to door). Ale - czytając forum widzę że mocno polecany jest jura E8.. żona mówi że może być, cena w PL... 5500, ale w Niemczech (mediamarkt)- 960 euro... różnica kolosalna (cena A7 też  niższa - 900 euro). Z racji że mam siostrę w D, to chyba jednak zamówię w D, ale.. czy lepszy E8 czy A7?
A może macie jakieś swoje kontakty w D od których kupujecie (tak by nie było problemu z gwarancją)?
Pozdrawiam
Rafał

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2018, 15:50:55 »
Niewielu użytkowników tutaj zna się na automatach.
Swoją drogą może warto przekonać żonę do zmiany zdania i:
- młynek single dose - można latać między kawą bezkofeinową i normalną,
- dla dysza do spieniania to nie jest ważne jakie mleko będzie - chociaż nie wiem czy bez laktozy będzie się spieniać,
- w kolbowym uzyskasz faktyczne espresso,

Oczywiście wybór należy do Ciebie, lecz może wybierz się gdzieś do kawiarni, porozmawiaj, może też spróbuj się umówić do jakiś sprzedawców na test sprzętu i zobacz co jest wygodniejsze?

sundarban

  • Gość
Odp: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2018, 12:45:52 »
Co prawda Nivony 841 nie widziałem na żywo ale wybierałbym pomiędzy nią a E8.
E8 użytkowałem przez jakiś czas i jest ok.
Minusy to plastiki słabej jakości które się rysują, szczególnie tacka.
Moduł zaparzacza nie wyciągany w przeciwieństwie do Nivony co może generować dodatkowe koszty w przyszłości.
Temperatura kawy niska według mnie. Może model słaby się mi trafił :)
Warto by było spróbować czy temp Ci odpowiadają
W E8 wymieniłbym dyszę z easy na profi która lepiej pieni mleko
Po za tym ok. Kawa w miarę jak na automat, łatwość eksploatacji.....


Offline Driver1 Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica Lux, Bialetti Brika 4
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2018, 16:24:41 »
Piłem kawy z różnych ekspresów Jura i kawa rzeczywiście nie jest bardzo gorąca - jest poprawnie ciepła. Gorzej z mlekiem - wg mnie jest stanowczo za zimne(spienione).
W kazdym razie jakosc wykonania pod wzgledem "wytrzymałościowym" sa to dobre maszyny. Jedyna wadą są serwisy, a raczej części zamienne. Gdy coś się popsuje to serwisy każą sobie wysyłać sprzęt do siebie - mimo to, że gdy naprawiałem jure rodziców bo przeciekała miałem ją rozkręconą, wymontowany pęknięty element o wymiarach 2cmx5cm to i tak tylko wysyłka ekspresu!

Offline RafalWawa

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kenwood KMix es020
Odp: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2018, 21:31:11 »
Piłem kawy z różnych ekspresów Jura i kawa rzeczywiście nie jest bardzo gorąca - jest poprawnie ciepła. Gorzej z mlekiem - wg mnie jest stanowczo za zimne(spienione).
W kazdym razie jakosc wykonania pod wzgledem "wytrzymałościowym" sa to dobre maszyny. Jedyna wadą są serwisy, a raczej części zamienne. Gdy coś się popsuje to serwisy każą sobie wysyłać sprzęt do siebie - mimo to, że gdy naprawiałem jure rodziców bo przeciekała miałem ją rozkręconą, wymontowany pęknięty element o wymiarach 2cmx5cm to i tak tylko wysyłka ekspresu!
Jesteś pewien tego serwisu? Jura zaklinała mi się że ma serwis door to door - czyli zgłasza awarię i serwis przyjeżdza, nic nigdzie nie wożę. I ponoć to niezależne gdzie kupię (PL czy zagranica)

A mój e8 już zakupiony w best-in-jura.de, dotarł już do siostry w Niemczech, a w weekend przywożę go do siebie ;)

Offline RafalWawa

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kenwood KMix es020
Odp: Jura E8 vs A7 - PL czy D ?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2018, 21:42:14 »
Ekspres już w domu, wrażenia - super, choć ten pozytywny obraz psuje nieco brak możliwości zapisania "swojej" konfiguracji kawy (można jedynie dostosować/zmodyfikować którąś ze standardowych kaw), dziwne jest też odmierzanie wody w ml ale mleka w ...sekundach :D
Innych wad póki co nie dostrzegłem, kawa smaczna, i wreszcie daje radę zrobic naprawdę mocną bez parzenia podwójnej dawki.

Dziwnie szybkko zapełnia sie też wodą taca - to normalne?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi