Autor Wątek: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM  (Przeczytany 7667 razy)

Offline kazmirz

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Barista T
Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« dnia: 12 Maj 2019, 20:11:28 »
Witam...

Od jakiegoś czasu problem z tym co na filmie.
Jakas nieszczelność czy co. hmm

http:// youtu.be/8mbbOpMwSDA

wew wylewki jest taka guma moze to z nia jest cos nie tak.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2019, 20:46:00 »
Stawiam na zaschnięte mleko, zdajesz sobie sprawę że automaty wymagają stałego czyszczenia systemu spieniania mleka specjalnymi preparatami? (np. URNEX Rinza) Jeśli nie codziennie to napewno co kilka dni.
Niech zgadnę, wogóle go nie czyściłeś?
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2019, 20:51:05 wysłana przez k3lt »

Offline kazmirz

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Barista T
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2019, 21:58:09 »
problem jest taki. ze czyszcze raz w tyg :)


zastanawia mnie ten element..

north.pl/karta/6761180-wylewka-kawy-do-ekspresu-do-kawy,708-UW-1683.html

patrzac od prawej strony gdzie wchodzi rurka od mleka..

1 otwor od prawej u mnie ma dziurke na wylot do tej srodkowej.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2019, 12:09:16 »
problem jest taki. ze czyszcze raz w tyg :)
I w tym właśnie może być problem, układ kawowy jak wyczyścisz dokładnie raz w tygodniu to względnie ok, ale mleczny trzeba codziennie czyścić, inaczej zapcha się raz dwa
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline kazmirz

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Melitta Barista T
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2019, 12:11:52 »
Gorzej jak to elektrozawór lub inną część

Offline henzer

  • Wiadomości: 6
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj 2019, 11:38:13 »
Poszukaj odpowietrznika układu spieniania. W ekspresach Jura występują tzw. grzybki odpowietrzające, które trzeba co jakiś czas wymienić bo przy zużytym efekt spieniania jest taki sam jak w Twoim ekspresie.

Offline chytruseq

  • Wiadomości: 2
Odp: Melitta Barista - Problem z spienianiem mleka FILM
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2020, 18:07:43 »
Stawiam na zaschnięte mleko, zdajesz sobie sprawę że automaty wymagają stałego czyszczenia systemu spieniania mleka specjalnymi preparatami? (np. URNEX Rinza) Jeśli nie codziennie to napewno co kilka dni.
Niech zgadnę, wogóle go nie czyściłeś?
problem jest taki. ze czyszcze raz w tyg :)
I w tym właśnie może być problem, układ kawowy jak wyczyścisz dokładnie raz w tygodniu to względnie ok, ale mleczny trzeba codziennie czyścić, inaczej zapcha się raz dwa

Co rozumiecie przez codzienne czyszczenie systemu spieniania mleka? Kupiłem Melitta F830 – 101 CAFFEO Barista T Smart na Amazon za bardzo dobrą cenę, ale jeszcze go nie używałem, bo czeka na skończenie prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu, ale z filmików, które oglądałem przed zakupem, to on płucze gorącą wodą oraz parą przed i po zrobieniu kawy system kawowy i mleczny. To nie wystarczy, jeśli płukanie systemu mlecznego odbywa się zaraz po zrobieniu kawy? Przecież tam jeszcze nic nie zdążyło zaschnąć.
Myślałem, że wystarczy raz w tygodniu przy sobotnim sprzątaniu wyczyścić porządniej ekspres - wyjmowany system zaparzania kawy i co tam jeszcze da się rozebrać i wyczyścić, ale nie codziennie :/
Ekspres automatyczny w moim rozumieniu powinien mi zaoszczędzić pracy niż jej dokładać. Jeśli codziennie mam rozbierać cały ekspres żeby go przeczyścić, to już chyba lepiej ekspres kolbowy z dyszą do spieniania (kolba do przepłukania pod wodą i dysza do mleka puścić trochę pary i ścierka przetrzeć... a od czasu do czasu chyba używa się "ślepe" sitko w kolbie żeby coś tam przeczyść).
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2020, 18:29:13 wysłana przez chytruseq »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi