Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054934 razy)

Offline wpytlik Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, Chemex, Aeropress, Hario V60
  • Młynek: ASCASO I-1 mini Polerowane Aluminium, Yoer Mulino
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4665 dnia: 11 Wrzesień 2021, 18:53:58 »
Kupiłem polecaną na forum i chyba wręcz legendarną MUJERES Cafe Espresso z Euro Cafe. Niestety robi mi się kwaśne espresso. Ustawienie młynka, parametry parzenia tak jak przy poprzednio przygotowywanej Mokito BIANCO, która wychodziła bardzo smaczna.
Wielka prośba o przepis na tę kawę szczególnie przy użyciu ASCASO I-1 mini i Lelit Anna PL41TEM z PID. Proszę o jakieś wskazówki co mogę robić źle lub na co powinienem zwrócić uwagę?

Offline MarkDerverser

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: William PL72
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4666 dnia: 11 Wrzesień 2021, 19:16:58 »
radziłbym pracować nad dystrybucją.

a możesz mi dać namiary na miejsce gdzie jest dokładnie napisane/pokazane na czym ta magiczna dystrybucja właściwie polega?

Dzisiaj np. zmieniłem kawę na Etiopia z czarnej kawki. Data palenia 28.08.2021. Wsypuję równiutko z brzegiem sitka nadmiar ściągam nożem. Mam równą powierzchnię którą ubijam tamperem. Co by nie robić to zawsze wychodzi kwaśna nawet kiedy jest tygrysek na górze czyli oznaka prawidłowego zaparzenia to dalej jest kwas.

Możecie mi polecić jakąś kawę tzw. "entry level" do nauki obsługi mojego sprzętu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4667 dnia: 11 Wrzesień 2021, 19:21:13 »
Etiopia jest z reguły kwaskowata, chyba że ktoś ją bardzo mocno wypali i zrobi na gorzko...

Spróbuj z Ariadną. Jeśli będzie kwaśno, to wtedy trzeba by zrobić jakieś szkolenie :). Weź swoje sprzęty i wpadnij na dzień.

Nóż sobie daruj. Zerknij w google na hasło: "stockfleths move". To taka fajna kawowa historia. Tutaj niezły materiał na ten temat:


« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2021, 19:27:10 wysłana przez Antonio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4668 dnia: 11 Wrzesień 2021, 19:31:26 »
możesz mi dać namiary na miejsce gdzie jest dokładnie napisane/pokazane na czym ta magiczna dystrybucja właściwie polega?

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9438.60
》tertium non datur《

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4669 dnia: 11 Wrzesień 2021, 20:00:32 »
Kupiłem polecaną na forum i chyba wręcz legendarną MUJERES Cafe Espresso z Euro Cafe. Niestety robi mi się kwaśne espresso.

Nie jesteś ani pierwszym ani zapewne ostatnim, któremu Mujeres tak wychodzi. Jednak kwas kwasowi nie równy. Czymś innym jest kwas do akumulatora, która wywraca białka oczu do góry podszewką, a czym innym owocowy. Pierwsza opcja jest błędem, który można wyprowadzić. Drugi to cecha, do której albo można się przyzwyczaić albo porzucić. Być może jest tu jeden problem, albo nałożyły się dwa.
Przerobiłem kilka kilo z dwóch źródeł (swiezopalona i xcafe), szeroko wachlując temperaturami, dozami, uzyskami i czasem ale w końcu odpuściłem, chociaż osiągnąłem poziom akceptowalny.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline wpytlik Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, Chemex, Aeropress, Hario V60
  • Młynek: ASCASO I-1 mini Polerowane Aluminium, Yoer Mulino
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4670 dnia: 12 Wrzesień 2021, 13:46:02 »
Czymś innym jest kwas do akumulatora, która wywraca białka oczu do góry podszewką, a czym innym owocowy.

Smak jest ok, tylko chyba inaczej postrzegam "lekką kwasowość" z opisu kawy na stronie Euro Cafe: "Smak  czekoladowo-orzechowy z małą goryczą i lekką kwasowością".

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4671 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:05:36 »
Hej, proszę o pomoc w przygotowaniu espresso :) Do podwójnego sitka gaggi daje 18g kawy (na filmie 18.4). Ekspres grzeje się około 20 minut. Kawa jest kwaśna i gorzka. Co robię tu źle?

Przemiał:


Przygotowanie:


Kawa:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4672 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:16:47 »
Za szybki przepływ wody przez kawowe ciastko. Drobniej zmielić i ponowić próbę. Na wadze powinno być mniej więcej 27s i 36-40g. Zmienić filiżankę na białą, grubą porcelanę ;).

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4673 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:17:05 »
Oglądałeś jakieś podstawy dystrybucji itd? Tutaj są kursy: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php/topic,10089.0.html

Na filmiku widać 2 błędy:
- za szybka ekstrakcja, w 19s masz 37g, dążyłbym do takiego wyniku w 25-30s
- jedna wylewka ewidentnie miała problemy z ekstrakcją, więc dystrybucja jest nierówna. Tutaj pomógłby filmik z Twoim procesem dystrybucji kawy w sitku, albo kup kolbę bez dna.

Bonusowe pytanie, jakiej kawy używasz?

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4674 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:25:45 »
Jutro w takim razie spróbuję zmielić kawę bardziej i zobaczę co z tego wyjdzie. Co do filiżanki to jestem w trakcie szukania czegoś co by mi się spodobało :P
Jeżeli chodzi o dystrybucję to mam leveling tool, ale chyba nie umiem do końca się nim posługiwać. Dzięki za link do kursów, spojrzę jutro w pracy  :mrgreen:

Kawa to dallmayr ethiopia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4675 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:27:39 »
Zmienić kawę ;).

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4676 dnia: 14 Wrzesień 2021, 00:02:34 »
Etiopia jest z reguły kwaskowata, chyba że ktoś ją bardzo mocno wypali i zrobi na gorzko...

Hmm, bardzo często piję Etiopię i nigdy niczego kwaśnego w niej nie znalazłem, często sporo słodyczy. Palę  na Full City,  jako że na espresso, a podczas ekstrakcji nie przesadzam z temperaturą. 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4677 dnia: 14 Wrzesień 2021, 09:44:55 »
Ok, ziarna, gdy zostaną mocno wypalone, upodabniają się do siebie. Kiedyś, na jakichś targach pewien włoski roaster poczęstował nas swoją Etiopią. Było to bez sensu, bo pomyśleliśmy sobie zgodnie, że ta kawa smakuje jak Brazylia... Zwykle espresso uwypukla te smakowe charaktery ziaren: kwaśny i gorzki smak. Jeśli ziarna są jasno palone, to espresso jest znacznie bardziej kwaśne niż jakaś przelewowa kawa. Jeśli ziarna są mocno palone, to nawet espresso nie jest kwaśne.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2021, 09:55:49 wysłana przez Antonio »

Offline andrzej.podgorny

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Gaggia Classic, AeroPress, Hario V60
  • Młynek: Eureka Mignon Silenzio, Xeoleo 45 mm, Wilfa svart
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4678 dnia: 14 Wrzesień 2021, 10:28:47 »
Chętnie ją zmienię, ale coś konkretnego polecicie "na początek" Nie chce wydawać 100 zł za kg kawy, ale z drugiej strony wiem, że w cenie 50zł/kg też ciężko coś znaleźć...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #4679 dnia: 14 Wrzesień 2021, 10:52:10 »
Nie chce wydawać 100 zł za kg kawy
Weź proszę pod uwagę, że kupując kawę dobrą, z lokalnej czy forumowej palarni (niekoniecznie tą najdroższą) pijesz ze smakiem, nie musisz wylewać, dostrajać młynka, mielić na marne i robić kolejnej kawy. Kupując tanią kawę więcej wylejesz, niedopijesz, o smaku nie wspominam. Cena na sztukę filiżanki jest istotna, nie cena za kg kawy w paczce. Czy nie lepiej wydać nieco więcej niż za marketówkę?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi