Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247168 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #900 dnia: 13 Wrzesień 2021, 22:49:58 »
[mention]Sephiroth [/mention]

Jak się nikt nie obrazi, to mogę wytłumaczyć dlaczego niewiele palarni decyduje się na sety próbek Punkt widzenia klienta jest oczywisty natomiast jeśli ktoś ma otwarty umysł, to z wielką chęcią wytłumaczę jaki mechanizm zostałby w ten sposób uruchomiony.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Ijon Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Oxo, Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante Nitro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #901 dnia: 14 Wrzesień 2021, 10:56:02 »
Jedyne czego mi brakuje to możliwość zakupu próbek 50-60g
Zadałem Pawłowi takie samo pytanie na PW, odpowiedź myślę że jest warta przytoczenia publicznie. Rzeczywiście byłby to strzał w stopę, w krótkim okresie dla palarni, w dłuższym również dla klientów.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #902 dnia: 14 Wrzesień 2021, 10:59:46 »
Chętnie przeczytałbym jak ten temat wygląda z perspektywy palarni🙂

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #903 dnia: 14 Wrzesień 2021, 11:18:32 »
Sam znam dosłownie kilka palarni, które na stałe wprowadziły sample, więc nie jest to powszechna sprawa. Być może dla większych graczy na rynku typu HAYB spoko, nie odczują tego specjalnie. Natomiast sample dla małych palarni nie są dobrym rozwiązaniem (z mojego prywatnego punktu widzenia) i dla klienta jedynie pozornie są dobre (bo może spróbować). Nie wiem jak Wy, ale ja tak mam, że jak już spróbuje kawki, to nie mam ochoty na całą paczkę - na palcach jednej ręki mogę policzyć takie sytuacje, gdzie dostałem od kogoś sampla i stwierdziłem, że to za mało - chcę więcej!

Sam uczestniczę w małej grupie wymiany sampli (4 osoby) i jak ktoś coś ma dobrego od siebie lub kupnego, to wysyłamy sobie po 30g, sample idą na ślepo i zgadujemy co to może być a później wysyłamy zdjęcia paczek. Do takiej grupy jak najbardziej zachęcam - super sprawa, pijemy więcej różnych kaw i przy okazji dochodzi rozwój przy zgadywaniu skąd to może być i jak to smakuje.

Zróbmy sobie taki ciąg myślowy przyczyna/skutek... Palarnia niestety w większości nie ma możliwości kupna 10kg kawy "na próbę" od importera. Sytuacje, gdzie kawy są pakowane po 25/30/35kg to niestety wyjątek. Także jest zakup 60-69kg. Jeśli zostanie to przeznaczone w 100% na przelew, to pomnóżcie sobie to x3,5 ile paczek 250g trzeba z tego sprzedać. Jeśli palarnia wprowadzi próbki, to część z klientów wybierze 50g zamiast 250g i kawa w ofercie jest zdecydowanie dłużej. Sądzę, że po już 4 miesiącach nie wprowadzałbym co miesiąc 3-4 kaw a 1-2, aż w końcu byłaby 1 miesięcznie z powodu braku rotacji i zbyt rozrastającej się ofercie. Jestem tutaj szczególnie narażony, bo takie kraje jak Uganda, Wietnam, Tajlandia schodziłyby po 50g leżąc 1,5 roku na magazynie - bo bezpieczniej wziąć mało i spróbować. Sam kupując kawę w innych palarniach (dla siebie lub na wymianę sampli) też nie mam za bardzo wyboru spróbowania. Tak jak mówię - wiele palarni prawdopodobnie stoi przed tą samą kalkulacją i to co z pozoru dobre (czyli możliwość spróbowania) w dłuższym biegu byłoby zgubne, bo oferta byłaby coraz mniej "sezonowa" i kawy zwyczajnie mogłyby zalegać bardzo długo. Jest rynek konsumenta, ale na chwilę obecną próbki nie byłyby dobrym rozwiązaniem, bo w bardzo krótkim czasie zabrakłoby różnorodności z powodu braku rotacji w ofercie.

Niezmiennie można pisać w komentarzu do zamówienia czego bardzo bardzo chcielibyście spróbować, pojedyncze próbki pakujemy za darmo.

Mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiany i nikt nie zostanie tym urażony. Mówię o punkcie widzenia z tej drugiej perspektywy :) Natomiast zachęcam to znalezienia kilku osób i wymianie kawowej. W dobie ynternetu nie jest trudne zorganizowanie się z kilka osób, można nawet założyć próbny temat i zbierać się powoli w grupki po kilka osób, zrobić sobie czat na FB/WHATSUPie i dogadać szczegóły, wymienić dane kontaktowe i określić termin wysyłki a następnie w podobnym czasie pisać swoje przemyślenia i odkrywać karty lub po prostu podpisywać sample i dzielić się spostrzeżeniami :) Bardzo fajna sprawa!

Pozdrawiam,
Paweł

« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2021, 11:24:05 wysłana przez mr_blend »

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #904 dnia: 14 Wrzesień 2021, 11:33:05 »
Na podstawie tego co piszesz, wolę mieć większy wybór kaw co miesiąc bez sampli, niż mieć sample ale w dłuższej perspektywie mniejszą różnorodność kaw.
Także szanuję  :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #905 dnia: 14 Wrzesień 2021, 11:38:09 »
Nie wiem jak Wy, ale ja tak mam, że jak już spróbuje kawki, to nie mam ochoty na całą paczkę
Niekoniecznie. Z reguły nawet jak dostanę od Was próbkę i tak biorę paczkę. Ale to ja. W przypadku kawy to jednak kawa nieco inaczej zachowuje się każdego dnia. Ja jako swój własny barista nie zrobię codziennie wszystkiego tak samo. Np. woda będzie miała 1 stopień więcej, będzie 2g więcej na przelewie, młynek zmieli więcej w pył, ekstrakcja będzie 2s dłuższa, uzysk będzie 1g mniejszy. Wszystko to sprawi, że kawa będzie "nieco inna". Dlatego zawsze z paczką min 250g jestem w stanie poobcować nieco dłużej z daną kawą, daną odmianą, danym regionem. Nie każdy jednak podchodzi tak do kawy. Ja nie pijam jej dla kofeiny, a bardziej dla tego momentu, chwili przemyśleń, smakowych wrażeń. Jak chcę się pobudzić to kawa z Maka czy innej stacji też wystarczy. To też dobry reset na drodze choć i wtedy "chwilę się smakuje" nawet tym popiołem ;)

Wiele razy chciałem powrócić z kilkoma kawami u Was ale rotacja jest tak duża, że niespecjalnie muszę to robić. Mam zapiski z kaw które mi smakowały, jeśli kiedykolwiek nie będziecie tak intensywnie wprowadzać nowości bo np. importer się opóźni czy coś tam nie wypali się odpowiednio to też nie będę narzekał bo będę miał czas na większe paczki, dłuższe samkowanie czy powrót do tych sprawdzonych kawek.


Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #906 dnia: 14 Wrzesień 2021, 12:02:56 »
Mi już parę razy się zdarzyło, że kawa z sampla kompletnie nie podeszła, potem była jakaś promocja to kupiłem 0,5 kg i się rozsmakowałem. Najlepszy przykład Wietnam K'HO.

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #907 dnia: 14 Wrzesień 2021, 13:16:48 »
Mi już parę razy się zdarzyło, że kawa z sampla kompletnie nie podeszła, potem była jakaś promocja to kupiłem 0,5 kg i się rozsmakowałem. Najlepszy przykład Wietnam K'HO.

Ja mam tak, że muszę się oswoić z kawą i jej aromatem, zwłaszcza jeśli jest zupełnie inna od tej, którą piłem wcześniej. Jeśli jest dobra to zwykle potem żałuję, że się kończy :)

Sample zdecydowanie nie dla mnie, nigdy nie kupowałem mniej niż 150 g kawy. Natomiast małe próbki gratisowe do zamówienia czasem zachęcały mnie do kupienia później większej ilości, choćby z uwagi na ciekawy zapach.

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #908 dnia: 14 Wrzesień 2021, 16:47:12 »
Cenię szczerość. Próbki miła rzecz, ale ja jednak wolę paczuszkę 250 ml, bo wtedy poznam kawę lepiej i zaparzę ją na więcej sposobów.

@mr_blend - pytanie co nowości - wprowadzacie dużo ciekawych kaw, za co jestem mega wdzięczny; jestem ciekawy czy jest szansa, że pojawią się u was w przyszłości kawy z krajów takich jak Jemen, Fiji, Laos, Kamerun, Panama, Madagaskar, Wenezuela, Nepal? Szczególnie interesuje mnie Jemen, ale wiem, że tam sytuacja z kawą jest trudna na wielu płaszczyznach.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #909 dnia: 14 Wrzesień 2021, 17:57:53 »
Cenię szczerość. Próbki miła rzecz, ale ja jednak wolę paczuszkę 250 ml, bo wtedy poznam kawę lepiej i zaparzę ją na więcej sposobów.

@mr_blend - pytanie co nowości - wprowadzacie dużo ciekawych kaw, za co jestem mega wdzięczny; jestem ciekawy czy jest szansa, że pojawią się u was w przyszłości kawy z krajów takich jak Jemen, Fiji, Laos, Kamerun, Panama, Madagaskar, Wenezuela, Nepal? Szczególnie interesuje mnie Jemen, ale wiem, że tam sytuacja z kawą jest trudna na wielu płaszczyznach.

Jest jeszcze więcej, np. Filipny :) Madagaskar jest koszmarnie drogi także będzie ciężko znaleźć chętnego na ściągnięcie go. Z pewnością w przyszłym roku będzie wielkie polowanie na Jemen. Kamerun jak najbardziej może sie jeszcze pojawić, Panama również. Póki co do końca roku jestem zatowarowany, mam też rezerwację na np. Ugandę Yellow Honey i kilka innych rzeczy, ale to dopiero w przyszłym roku, bo to zbiórka palety z 5-ciu statków :D

Jest jeszcze jedna dostawa, na którą czekam w tym roku, ale poinformuję o niej dotrze. Powiedzmy, że kiedyś marzyły mi się kawki od nich, zapisałem się na newsletter, ale dowiedziałem się że siedziba jest w USA. Także odpuściłem temat natomiast mail w bazie dalej był. Po dwóch latach od zapisania się dostałem newsletter, że wysyłają statek do Europy i zapraszają do rezerwacji - po prostu było oszalałem :) Jednak uwierzę jak paleta wyląduje na wjeździe i wtedy obiecuję powiedzieć trochę więcej.

Z pewnością odkrywanie ciekawych krajów będzie dalej w dużym priorytecie. Bardzo wiele dobrego i niszowego udało się ściągnąć w tym roku i wszystko wyjdzie w świat do grudnia, a co będzie dalej - zobaczymy w styczniu :) Jak dotąd w tym roku miałem stałych 2-3 importerów a tak co zamówienie, to od kogoś innego.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 148
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #910 dnia: 14 Wrzesień 2021, 19:05:15 »
Promocja urodzinowa i mnie zachęciła do zamówienia 2kg Poniedziałkowej :)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #911 dnia: 14 Wrzesień 2021, 19:18:20 »
Też zamówiłem 1kg Poniedziałkowej  + drugi bezkofeinowej dla żony...

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #912 dnia: 15 Wrzesień 2021, 09:20:02 »
Moje gratulacje i życzę Wszystkiego Najlepszego i aby ten projekt dalej się rozwijał co najmniej tak fajnie, jak do tej pory :-)
Co do próbek - nie żebym nie lubił ich dostawać, ale z mojego punktu widzenia sytuacja przedstawia się nastepująco.
Miesięcznie zużywam kilogram - półtora kilograma kawy, którą zazwyczaj kupuję w opakowaniach po 0,5kg, bo uważam, że mniejsze ilości się nie sprawdzają, większe zaś za długo u mnie leżą i ograniczają możliwość wyboru i poznania czegoś nowego. Dla mnie, niewprawnego jeszcze laika, żeby uczciwie posmakować kawy, to muszę mieć co najmniej opakowanie 0,25kg. Biorąc pod uwagę ilość rodzajów kaw u Pawła i ich rotację to niestety muszę się pogodzić z tym, że nie spróbuję wszystkiego. Bywało jednak, że pewne kawy tak mi posmakowały, że zamawiałem je więcej niż raz i/lub w opakowaniach kilogramowych (m.in. Kolumbia La Albania, Gwatemala La Nueva Era - tu nawet dostałem kiedyś opakowanie "z górką na ponowną kalibrację" po korektach procesu palenia u Pawła - bardzo za to dziękuję :-) ). Parę razy w przesyłce od Pawła otrzymałem próbkę, ale chyba tylko raz zaowocowało to jej zamówieniem.. Tak więc jak najbardziej rozumiem stanowisko Pawła.   

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #913 dnia: 15 Wrzesień 2021, 10:21:53 »
No i zaczynamy drugie urodziny  :szampan:

Kod rabatowy: URO10
Zniżka 10%
Czas trwania 11-19.09

Paweł, gdzie się wpisuje kod rabatowy? Jestem przed krokiem płatność i nie widzę. Dzięki!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #914 dnia: 15 Wrzesień 2021, 10:26:46 »
No i zaczynamy drugie urodziny  :szampan:

Kod rabatowy: URO10
Zniżka 10%
Czas trwania 11-19.09

Paweł, gdzie się wpisuje kod rabatowy? Jestem przed krokiem płatność i nie widzę. Dzięki!
Strzelam, że trzeba się zalogować [emoji106]

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi