Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247316 razy)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #945 dnia: 26 Wrzesień 2021, 10:37:14 »
Chyba tak jest. Dam jej kilka dni na "uspokojenie". Myślałem że nic mnie już nie zaskoczy a jednak🤣. Człowiek uczy się i zbiera doświadczenia całe życie.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #946 dnia: 27 Wrzesień 2021, 10:15:22 »
DR KONGA KATANA - jestem na razie po pierwszych "strzałach" z V60 oraz Clevera. Obydwa na Żywieckim Krysztale. Z V60 rześko, owocowo, intensywnie - bardzo dobra. Natomiast z Clevera wyszła mi fenomenalnie! O kurczę, to smakuje jak bardzo dobra, myta Etiopia z nutką czekolady. W ślepym teście wskazałbym, że to Etiopia właśnie - jest spore podobieństwo. Tak czy siak pychotka! :pycha:  :ok:

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #947 dnia: 27 Wrzesień 2021, 11:02:58 »
Jutro właśnie otwieram paczkę tej kawy ale tak zrobiłeś mi smaka, że chyba się skuszę na kolejny przelew ;)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #948 dnia: 27 Wrzesień 2021, 12:23:13 »
I ja potwierdzę, Kongo dla mnie najlepsze z ostatniego rzutu od Pawła, kwiatowość aż się z niej wylewa, pyszna w każdej metodzie  :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #949 dnia: 30 Wrzesień 2021, 11:01:26 »
W sumie nie mam lepszego pomysłu jak zapytać u źródła na forum :)

Jeśli macie jakiegoś znajomego/rodzinę z pasją do kawy - dajcie znać. Zwalnia się stanowisko w palarni i szukamy kogoś do pracy! Praca dostępna od 1.11 także jest trochę czasu. Doświadczenia specjalnie być nie musi, wystarczy zajawka na kawę, reszty stopniowo będziemy uczyć i w dłuższym okresie czasu jak najbardziej przyjdzie czas na naukę palenia jeśli ta osoba będzie zainteresowana. Jeśli macie kogoś z okolicy Świdnicy lub chcącego spełnić swoje marzenie o pracy w branży kawowej i mającej/mającego ochotę na przeprowadzkę, to jak najbardziej zapraszamy! Praca pn-pt, więc weekendy+ Święta wolne

Dzwonić, pytać - nie bać się :)
533881208
[email protected]

Pozdrawiam,
Paweł

« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2021, 11:04:01 wysłana przez mr_blend »

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #950 dnia: 01 Październik 2021, 16:39:30 »
W sumie nie mam lepszego pomysłu jak zapytać u źródła na forum :)

Jeśli macie jakiegoś znajomego/rodzinę z pasją do kawy - dajcie znać. Zwalnia się stanowisko w palarni i szukamy kogoś do pracy! Praca dostępna od 1.11 także jest trochę czasu. Doświadczenia specjalnie być nie musi, wystarczy zajawka na kawę, reszty stopniowo będziemy uczyć i w dłuższym okresie czasu jak najbardziej przyjdzie czas na naukę palenia jeśli ta osoba będzie zainteresowana. Jeśli macie kogoś z okolicy Świdnicy lub chcącego spełnić swoje marzenie o pracy w branży kawowej i mającej/mającego ochotę na przeprowadzkę, to jak najbardziej zapraszamy! Praca pn-pt, więc weekendy+ Święta wolne

Dzwonić, pytać - nie bać się :)
533881208
[email protected]

Pozdrawiam,
Paweł



Jakbym nie miał do Was 230 km to był brał :D

Ostatnio zamówione kawki, jak zwykle bdb - Rwanda i Peru. Przyznaję, że jednak dłużej szukam odpowiedniego "smaku" - póki co są one dla mnie bardzo zbliżone do siebie smakowo.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #951 dnia: 04 Październik 2021, 18:54:45 »
Chiny Yirong: baaardzo smaczna kawusia, a ten aromat... obłędny.  :brawa: Paweł.
》tertium non datur《

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #952 dnia: 04 Październik 2021, 18:58:35 »
Witam,

To znowu ja, czy planujecie powrót Sweet Valley? ;)

Pozdrawiam

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #953 dnia: 04 Październik 2021, 21:31:06 »
Na chwilę obecną nic mi na ten temat nie wiadomo aż do lutego, do stycznia włącznie jesteśmy zatowarowani. Koło grudnia zacznie się polowanie na nowy rok a co wtedy będzie dostępne - ciężko powiedzieć.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #954 dnia: 05 Październik 2021, 08:31:22 »
Coraz ciemniej i zimniej wieczorami. Cieplejsze napoje lepiej podchodzą więc bliżej do herbaty. NASREEN wychodzi bardzo słodka gdy do zimnego kubka wlewam 250 ml dopiero co zagotowanej wody. Kubek zabiera nieco temperaturę i daje idealną do zaparzenia 4g w czasie 1:15. Wszystkie 3 napary wychodzą wystarczająco herbaciane i baaardzo miodowe. Cukier zbędny.

Offline efv

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Porlex Tall, Timemore Chestnut X
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #955 dnia: 05 Październik 2021, 10:31:50 »
A czy do swoich kaw możecie dodać propozycję parzenia / recepturę - tak jak jest w przypadku LUKMASTERBREWING PROJECT ?
Cytuj (zaznaczone)
Espresso polecamy z przepisu:
16-18g kawy
39-41g naparu
30-32 sekundy ekstrakcji

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #956 dnia: 05 Październik 2021, 11:14:51 »
Która konkretnie przysparza problem?

Offline efv

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Porlex Tall, Timemore Chestnut X
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #957 dnia: 05 Październik 2021, 15:59:58 »
"Walczyłem" pół miesiąca z Meksyk Terruno Nayarita - najpierw kanałowanie, ale wyczytałem w wątku że była za świeża (dlatego teraz od dwóch tygodni leży u mnie Peru Dolores Concepcion i dojrzewa, aby uniknąć tych samych przygód).
Paczkę już kończę (zostało mi jeszcze tak na 5-6 kaw), ale długo z nią nakombinowałem a i tak mam wrażenie że nie ma tam za dużo słodyczy.
Doszedłem do następującego przepisu - 20-20.1g kawy, 5 sek. preinfuzji, później najczęściej 30 sek. (+/- 1-2 sek.) ekstrakcji i wychodzi 50g (ml) kawy.
Trochę się nagimnastykowałem by dojść do przepisu i nie wiem czy to kwestia świeżości ziaren czy braku umiejętności. A i tak mam wrażenie, że pewnie można więcej z tej kawy wyciągnąć, więc dobrze by było gdybyście podawali sugestię dot. zaparzania - taki punkt wyjściowy, ułatwiłoby to poszukiwanie odpowiedniego smaku dla takich kawoszy-laików jak ja :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #958 dnia: 05 Październik 2021, 20:46:26 »
wychodzi 50g (ml) kawy.
To nie to samo: g i ml.
Spróbuj bez preinfuzji.

》tertium non datur《

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #959 dnia: 05 Październik 2021, 21:18:24 »
[mention]efv [/mention]

Mogę dodać, wszystkie kawy bez wyjątku lecą z tego samego przepisu - podanego dla Mjanmy Ho Hwayt.

16-18gkawy
39-41g uzysk
29-31s czas

Jeśli coś nie smakuje w tym oknie, to zmieniam palenie tak, żeby działało :) Testujemy kawy na dwóch różnych sitkach, teraz doszły jeszcze żarna stożkowe oraz na niedrogim automacie. Już sama zmiana sitka np. na IMS daje diametralnie inny rezultat (czym byłem mocno zaciekawony przy pierwszym porównaniu) i staram się tak wyważyć palenie, żeby espresso śmigało na kilku różnych sprzętach.

Uniwersalny przepis mogę oczywiście dodać pod każdą kawą, jest dużo zmiennych przekazując dalej ziarna. U jednego trafi na La Pavoni z sitkiem na 13g, u drugiego na automat a trzeci będzie mieć warunki domowego laboratorium kawy, a czwarty zmieli w Termomiksie i wrzuci do kolby Delonghi za 300zł.

-----

Strzelam, że Meksyk siurał przez przemiał. On potrzebuje duuużo drobniejszego mielenia i pod koniec ekstrakcji dosyć mocno przyspiesza. Można spokojnie zejść z dozy do 18g, ale mielić jeszcze drobniej.

Zawsze chętnie służę konkretną pomocą przy problemach z parzeniem, konkretne porady dla danej sytuacji rozwiążą problem. Można pytać w tym wątku, można dzwonić, pisać na IG/FB, słać prywatne wiadomości.

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi