Autor Wątek: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka  (Przeczytany 18728 razy)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Luty 2021, 11:39:29 »
@kawanas używasz miękkiej/filtrowanej wody? Robisz regularnie backflushe?

Offline kawanas Mężczyzna

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit PL41TEM, Kawiarka, La Pavoni Europiccola
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Timemore C3
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Luty 2021, 15:26:33 »
@kawanas używasz miękkiej/filtrowanej wody? Robisz regularnie backflushe?
@skansen
Robię backflushe z Puly Caff raz w tygodniu.
Leję wodę z kranu filtrowaną za pomocą filtra Dafi Unimax.
Ekspres jest prawie dwuletni, mam go z drugiej ręki od 4 miesięcy. Problem pojawił się po ok 1-2 miesiącach użytkowania.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Luty 2021, 17:07:06 »
Urządzenie - wygląda jak na zdjęciu - ładnie błyszczy i wszystko działa, ale konstrukcja jest jak prawie jak made in Soviet Union 1980 - prawie, bo blacha cieńsza.

Wolałbyś ładnie "spasowane" elementy jak w automatach? :-)
Przypomina mi to opowieść znajomego stolarza, który robił angielską bibliotekę za duży piniondz dla zamożnej klientki.
Dostał od niej opr, że słoje na drzwiach szuflad są różne i fronty nie są identyczne.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Luty 2021, 17:54:49 »
Pytanie do posiadaczy Lelitow. Czy musicie mocno dokręcać zawór do dyszy spieniającej żeby nie kapała woda podczas zaparzania kawy?

Kupiłem sobie niedawno Lelit Anna, nie chce dokręcać zaworu używając siły ale jak zaparzam kawę - woda kapie mi po kropelce z spieniacza. Czy to jest wada ekspresu czy może powinienem mocno dokręcać zawór ?

Duża szansa że zawór pary w Lelitach jest iglicowy (podobnie jak w Gaggia Classic) – kamień po jakimś czasie będzie powodował nieszczelność.

W GC zawór można przerobić na "rozbieralny" (opis z bloga Moja Gaggia – Moje Mody), nie wiem jak to wygląda w jednobojlerowcach Lelit... Mam w swojej GC przerobiony ale i tak kieliszek pod dyszą stoi u mnie non stop ;)

Offline Prawns

  • Wiadomości: 20
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Wrzesień 2021, 12:05:37 »
Dzień ja za odpowiedź. Jestem dopiero na etapie planowania zakupu,  który jest dość odległy, planowałem kupno Lelit Anny plus młynek , co w rezultacie dałoby sumę czterech tysięcy złotych. Coś czuję, że żona na taki wydatek się nie zgodzi, dlatego zapewne kupię kiedyś Anitę


Kupiłem nowa Anitę z PID za 2100 zł - chwile przed nowym rokiem.
@Tottoro świetny post- spróbuję zmniejszyc ilość kawy do 14 g na podwójnym sicie. Obecnie jakiego stopnia zmielenia używasz?
Co do Tapera- zamówiłem tamper na Ali 57,5 mm (polecany na tym jak i na kilku innych zagranicznych forach) - zdam relacje jak tylko dotrze.

Cześć. Zdradzisz gdzie kupiłeś Anitę w takiej cenie?

Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Listopad 2021, 14:34:43 »
Zastanawiam nad wymianą swojej wagi z Aliexpress.
Jakich wag używacie które wchodzą pod wylewkę Lelit Anna PL41TEM? Jak mierzyłem tacka ma 13cm i Timemore Black Mirror również ma 13cm na długość.
Ktoś używał takiego zestawu?

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Listopad 2021, 16:39:41 »
Oczywiście w celach higieniczno-konserwacyjnych wyjmuję go od czasu do czasu by przepłukać wodą z octem.

Lepiej czyścić wodą z sodą spożywczą. Ocet zostawia zapach, zaś soda pochłania zapachy i ma właściwości czyszczące. Właśnie dlatego soda znajduje się w środkach do zmywarek.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Listopad 2021, 21:29:48 »
Zastanawiam nad wymianą swojej wagi z Aliexpress.
Jakich wag używacie które wchodzą pod wylewkę Lelit Anna PL41TEM? Jak mierzyłem tacka ma 13cm i Timemore Black Mirror również ma 13cm na długość.
Ktoś używał takiego zestawu?
Zobacz felicita arc  10.5 x 13.5 , mam używam i mogę polecić


Offline MatroX Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Mignom Single Dose
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Listopad 2021, 00:03:17 »
Zastanawiam nad wymianą swojej wagi z Aliexpress.
Jakich wag używacie które wchodzą pod wylewkę Lelit Anna PL41TEM? Jak mierzyłem tacka ma 13cm i Timemore Black Mirror również ma 13cm na długość.
Ktoś używał takiego zestawu?

Zobacz felicita arc  10.5 x 13.5 , mam używam i mogę polecić

Felicita Arc kusi ale cena odstrasza trochę... szukam czegoś tańszego ;)

Offline TheTick

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Lelit Anita PL042TEMD
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Czerwiec 2023, 18:45:13 »
Witam.
Przede wszystkim najlepsze noworoczne życzenia. Zdrowia i powrotu do normalnych relacji społecznych :)

Jestem użytkownikiem Anity (bez PID'a) od ponad roku. Nie jestem ekspertem i na pewno wypowiadane się w obecności takich fachowców w sprawach Lelita jak Pan Skansen przychodzi mi z drżeniem palców :) Mówię poważnie. Czytałem chyba wszystkie recenzje i porady związane z użytkowaniem ekspresów Lelit pańskiego autorstwa. Są bardzo pomocne.

Ale do rzeczy:
1. Tamper. Używałem przez kilka miesięcy Motta 57 mm ale rzeczywiście jest za luźny. Używam teraz dedykowanego tampera Lelit o średnicy 57,35mm. Moim zdaniem idealny, choć są tacy, którzy psioczą i na ten ubijak, twierdząc, że nadal mają luz na sitku (vide: recenzje na konesso). Wbudowany tamper w samym ekspresie jest ok, ale rzeczywiście konia z rzędem temu, kto równo ustawi taflę kawy względem sitka tym ustrojstwem :)
 [ Invalid Attachment ]
2. Młynek. Potwierdzam, że kawa w zasobniku młynka się nagrzewa. Ja używam - jak wielu użytkowników - wagi z aliekspresu. Udało mi sie trafić na bardzo dokładną (deklarowane 0,01 zgodne z rzeczywistością).
 [ Invalid Attachment ]
Dzięki temu nie trzymam kawy w hopperze. Co do gradacji przemiału, to młynek nie jest fabrycznie kalibrowany a oznaczenia na 1, 2, 3... itd na obwodzie zasobnika są orientacyjne, ponieważ można nim swobodnie obracać. Do satysfakcjonującej grubości przemiału trzeba dojść samemu metodą prób i błędów. Ja ustawiam młynek na nowo przy każdej zmianie mieszanki. Na szczęście preferuję dwie, trzy ulubione ale i tak jest problem, bo ja piję włoską 60/40 a żona preferuje arabikę.
Moim zdaniem przemiał w młynku jest równy (zaznaczam, że moje doświadczenie ogranicza sie do Hario Skerton i marketowego, żarnowego Krupsa).
Na rozsypującą się - w wyniku mojego niechlujstwa, konstrukcji gardzieli i przycisku oraz zjawisk elektrostatycznych - kawę znalazłem sposób, kupując na ali pierścień zasypowy. średnica 57,5. Stal nierdzewna. Solidnie wykonany. Pasuje idealnie. Co więcej, przesyłkę otrzymałem w rekordowym czasie 10 dni!!!. Wiadomosć mogę wysłąć na priv, bo nie mogę umieszczać linków.
 [ Invalid Attachment ]  [ Invalid Attachment ]
Dodatkowo z korka i zakupionych w internetowym sklepie jubilerskim trzech haczyków do zawieszek (kolczyków, wisiorów), zrobiłem sobie całkiem dobrze sprawujące się mieszadło do dystrybucji kawy w sitku.
3. Dystrybucja i ubicie. Tak jak wspomniałem. Po namieleniu dozy rozprowadzam je w sitku mieszadłem. Pierścień zasypowy jest bardzo pomocny bo można zamieszać w sitku zdecydowanie i bez obaw, że wysypiemy zawartość. 18 g nigdy m nie weszło do sitka do doppio. Mieści mi się tam 14 g i moim zdaniem na portafilter 57 to jest idealna doza. Osobiście lubię zdecydowane i mocne espresso, dlatego dla siebie przyrządzam kawę w kolbie NPF z sitkiem na 18-21g. Ja namielam ok. 18,5g Mefisto. Odkąd kupiłem pierścień i zacząłem rozprowadzać kawę w sitku mieszadłem, nie miałem problem z martwymi strefami czy strzykającymi na boki strózkami kawy. Skończył sie problem z kanałowaniem.
4. Zbiornik.
Rzeczywiście - nie ma potrzeby go wyciagać. Ja zalewam go w ten sposób :)
 [ Invalid Attachment ]
Oczywiście w celach higieniczno-konserwacyjnych wyjmuję go od czasu do czasu by przepłukać wodą z octem.

Z refleksji po kilku miesiacach użytkowania;
Maszyna budżetowa ale daje radę zrobić smaczne espresso. Młynek wystarczający na domowe potrzeby.
Dysza spisuje się doskonale.
Konstrukcja ekspresu prosta i właściwie wszystko można naprawić we własnym zakresie. Części dostępne. Po odkręceniu tacy podgrzewacza mamy łatwy dostęp do wnętrza. W tym roku wymieniałem silikonowe wężyki, bo stare już trochę zżółkły i straciły na elastyczności. Wymieniałem też uszczelki grupy.
Moim zdaniem optymalna maszyna za niewielkie pieniądze.

To mniej więcej tyle

Dzięki tej wiadomości kupiłem Anitę. Zdjęcia oraz opis zrobione w tak zachęcający sposób, że trudno mi było rozważać inne ekspresy ;) ale nie napisałeś nic o odkamienianiu oraz jakich filtrów używasz (używałeś, jeśli już nie masz Anity). Opisz proszę jaka masz twardość wody i jak sobie radzisz z odkamienianiem, bo zdania są podzielone na tym forum. A jeśli już tego ekspresu nie masz, to dlaczego i jak długo z nim wytrzymałeś? Dziękuję z góry za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2023, 18:52:34 wysłana przez TheTick »

Offline Luty

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Lelit Anita
  • Młynek: 1Zpresso JX-PRO
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Czerwiec 2023, 10:35:43 »
Witam. Konto Tottoro niestety zamknąłem wiele miesięcy temu. Obecnie też się na forum nie udzielam pod nowym nickiem. Za długo by gadać dlaczego. Głównie wynika to z cech mojego charakteru, które biorą górę podczas dyskusji off-topic :) Dlatego postanowiłem zrezygnować z aktywnego korzystania z bloga, ale śledzę go cały czas uważnie jako czytelnik.

Ale ad rem. Anitę posiadam i użytkuję do dziś. Nie widzę na razie sensu wymiany na lepszy ekspres z kilku przyczyn. Nie stać mnie na przeskok na maszynę za +7-8000 + kupno młynka, co wydaje mi się miałoby realny wpływ na poprawienie jakości espresso. Wymianę ekspresu w tym samym segmencie cenowym wydaje mi się niecelowa. No może Rancillio Silvia - ze względu na znacznie lepsza jakość wykonania, większy bojler, grupę 58 i znacznie mocniejszą dyszę. Z tym, że jak wspomniałem, dochodzi zakup młynka. Na razie mnie na to nie stać, więc pozostaję przy Anicie.

Kilka refleksji, dodatnich i ujemnych, bo jak każdy budżetowy ekspres, Anita ma swoje braki i kaprysy, ale traktowana z szacunkiem i miłością, odwzajemni się pysznym eso.

"- "
1. Grupa 57. Pierwszy i największy minus. bardzo trudno znaleźć na Ali leveler czy jakiekolwiek ustrojstwo do tej średnicy. Jednak 58 jest powszechnie respektowanym standardem, co przekłada się na spore możliwości zakupu tańszych gadżetów. W temacie 57 - niestety plaża :)
2. Jakość wykonania. Tu niestety wrażenie, że mamy do czynienia z nieco lepszą blachą dedykowaną do konserw narzuca się samo z siebie po zdjęciu blachy podgrzewacza. Krawędzie są ostre i trzeba uważać podczas prac serwisowych, żeby sie po prostu nie skaleczyć.
3. Jeśli robisz dużo kaw ze spienionym mlekiem, to bojler 250 ml nie zapewnia komfortu czasowego :) Trzeba się naczekać na następną parę

"+"
1. Prostota konstrukcji. Jeśli tylko masz odrobinę zdolności manualnych i nieskomplikowane narzędzia typu klucz i śrubokręt, uszczelniacz do gwintów (najczęściej to Molycote) to dokonasz serwisu we własnym zakresie. Bo musisz wiedzieć, że naprawa pogwarancyjna jest mocno problematyczna. Obdzwoniłem wszystkie znane mi serwisy i zostałem po prostu uświadomiony, że tani ekspres po gwarancji, biedota jest zmuszona naprawić we własnym zakresie ;)
2. Dostepność części. Ja w tym roku wymieniłem zawór trójdrożny (zakup na polskim portalu z częściami zamiennymi), ponadto cały moduł kranika do pary (2200066+2200064+MC072+MC080/1) zakupiony na włoskim portalu. Wyszło taniej niż zakup w Polsce. Mój model miał wadliwą pompę ale też wymieniłem ją we własnym zakresie. Zakup w Polsce.
3. Rozebranie i odkamienienie bojlera np w garnku z roztworem kwasku cytrynowego - żaden problem. Też już mam to za sobą.
4. Potężna "dokumentacja" serwisowa na YT na kanale LELIT'a. Nieocenione źródło wsparcia przy naprawach we własnym zakresie.
5. Ekspres szybko się wygrzewa.

Z obserwacji, których nie ująłem w cytowanym przez Ciebie poście:
1. Nowe żarna zapewniają równy przemiał i naprawdę stożek spływającego z NPFa ekstraktu cieszy oko. Moje już niestety upominają się o zasłużoną emeryturę i przemiał nie jest już tak równy co skutkuje kanałowaniem i różnymi niekontrolowanymi stróżkami i sikawkami podczas tłoczenia przez "golasa". Niebawem je wymienię
2. Polipropylenowy zasobnik na wodę nigdy nie budził mojego entuzjazmu. Zrezygnowałem z trzymania w nim wody. Obok ekspresu stoi prosta szklana "karafka" z szyjką o sporej średnicy. Zdaje się, ze z Ikei. Wężyki wyciągnąłem przez boczny wziernik i po prostu zanurzyłem w naczyniu. Teraz mogę pd czasu do czasu umyć ten zasobnik w zmywarce i mam wodę ze szkła a nie z plastiku :) oczywiscie to tylko moja fanaberia.
3. Nie używam filtra w zasobniku (poza fabrycznym siteczkiem na końcu wężyka). Wodę mam średnio-twardą: 272 mg CaCO3/l. Używam dzbanka "flirtującego" :) Brita i raz na pół roku odkamieniam ekspres roztworem kwasu cytrynowego.
4. Z temperaturą wody do ekstrakcji radzę sobie tak. Spuszczam wodę z prysznica, aż zaświeci się lampka + jeszcze sekunda/dwie. Termostat niższej temperatury zdaje się jest skalibrowany na 95 Celsjuszy, więc teoretycznie woda po odlaniu wrzątku powinna mieć w "czajniczku" pożądaną do espreso ciepłotę. Zapinam kolbę i rozpoczynam ekstrakcję. Rozwiązanie tanie, niezbyt precyzyjne ale kawa wychodzi ok :)

P.S. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania a ja znałbym na nie odpowiedź, to śmiało pisz na priw

Uszanowanie
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2023, 10:43:32 wysłana przez Luty »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec 2023, 11:00:48 »
Porządne i konkretne informacje 👍

Witam. Konto Tottoro niestety zamknąłem wiele miesięcy temu. Obecnie też się na forum nie udzielam pod nowym nickiem. Za długo by gadać dlaczego. Głównie wynika to z cech mojego charakteru, które biorą górę podczas dyskusji off-topic
Tottoro, nie należy przejmować się komentarzami niektórych WoKowiczów, którzy chcą się dowartościować albo lepiej się poczuć, gdy komuś napiszą brzydką odpowiedź. Ja także parę razy miałem ochotę usunąć aktualne konto, na podłe, niemerytoryczne, tj argumentum ad personam wpisy konkretnych forumowiczów, choć zdaję sobie sprawę, że sam do aniołków się nie zaliczam i niekiedy powinienem trzymać język za zębami. Konkludując, Twoje komentarze miały wartość dodaną, więc jeśli zechcesz aktywnie  powrócić na forum, to nasza kawowa społeczność tylko zyska, także ze względu na Twoją wiedzę nie stricte kawową.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2023, 11:33:30 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:13:37 »
Ty jesteś już poza konkurencją ;). Ostatnie strofowanie Janusza było dosyć nie fair.

Offline TheTick

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Lelit Anita PL042TEMD
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:16:59 »
Ale ad rem. Anitę posiadam i użytkuję do dziś. Nie widzę na razie sensu wymiany na lepszy ekspres z kilku przyczyn. Nie stać mnie na przeskok na maszynę za +7-8000 + kupno młynka, co wydaje mi się miałoby realny wpływ na poprawienie jakości espresso. Wymianę ekspresu w tym samym segmencie cenowym wydaje mi się niecelowa. No może Rancillio Silvia - ze względu na znacznie lepsza jakość wykonania, większy bojler, grupę 58 i znacznie mocniejszą dyszę. Z tym, że jak wspomniałem, dochodzi zakup młynka. Na razie mnie na to nie stać, więc pozostaję przy Anicie.

Kilka refleksji, dodatnich i ujemnych, bo jak każdy budżetowy ekspres, Anita ma swoje braki i kaprysy, ale traktowana z szacunkiem i miłością, odwzajemni się pysznym eso.

"- "
1. Grupa 57. Pierwszy i największy minus. bardzo trudno znaleźć na Ali leveler czy jakiekolwiek ustrojstwo do tej średnicy. Jednak 58 jest powszechnie respektowanym standardem, co przekłada się na spore możliwości zakupu tańszych gadżetów. W temacie 57 - niestety plaża :)
2. Jakość wykonania. Tu niestety wrażenie, że mamy do czynienia z nieco lepszą blachą dedykowaną do konserw narzuca się samo z siebie po zdjęciu blachy podgrzewacza. Krawędzie są ostre i trzeba uważać podczas prac serwisowych, żeby sie po prostu nie skaleczyć.
3. Jeśli robisz dużo kaw ze spienionym mlekiem, to bojler 250 ml nie zapewnia komfortu czasowego :) Trzeba się naczekać na następną parę

"+"
1. Prostota konstrukcji. Jeśli tylko masz odrobinę zdolności manualnych i nieskomplikowane narzędzia typu klucz i śrubokręt, uszczelniacz do gwintów (najczęściej to Molycote) to dokonasz serwisu we własnym zakresie. Bo musisz wiedzieć, że naprawa pogwarancyjna jest mocno problematyczna. Obdzwoniłem wszystkie znane mi serwisy i zostałem po prostu uświadomiony, że tani ekspres po gwarancji, biedota jest zmuszona naprawić we własnym zakresie ;)
2. Dostepność części. Ja w tym roku wymieniłem zawór trójdrożny (zakup na polskim portalu z częściami zamiennymi), ponadto cały moduł kranika do pary (2200066+2200064+MC072+MC080/1) zakupiony na włoskim portalu. Wyszło taniej niż zakup w Polsce. Mój model miał wadliwą pompę ale też wymieniłem ją we własnym zakresie. Zakup w Polsce.
3. Rozebranie i odkamienienie bojlera np w garnku z roztworem kwasku cytrynowego - żaden problem. Też już mam to za sobą.
4. Potężna "dokumentacja" serwisowa na YT na kanale LELIT'a. Nieocenione źródło wsparcia przy naprawach we własnym zakresie.
5. Ekspres szybko się wygrzewa.

Z obserwacji, których nie ująłem w cytowanym przez Ciebie poście:
1. Nowe żarna zapewniają równy przemiał i naprawdę stożek spływającego z NPFa ekstraktu cieszy oko. Moje już niestety upominają się o zasłużoną emeryturę i przemiał nie jest już tak równy co skutkuje kanałowaniem i różnymi niekontrolowanymi stróżkami i sikawkami podczas tłoczenia przez "golasa". Niebawem je wymienię
2. Polipropylenowy zasobnik na wodę nigdy nie budził mojego entuzjazmu. Zrezygnowałem z trzymania w nim wody. Obok ekspresu stoi prosta szklana "karafka" z szyjką o sporej średnicy. Zdaje się, ze z Ikei. Wężyki wyciągnąłem przez boczny wziernik i po prostu zanurzyłem w naczyniu. Teraz mogę pd czasu do czasu umyć ten zasobnik w zmywarce i mam wodę ze szkła a nie z plastiku :) oczywiscie to tylko moja fanaberia.
3. Nie używam filtra w zasobniku (poza fabrycznym siteczkiem na końcu wężyka). Wodę mam średnio-twardą: 272 mg CaCO3/l. Używam dzbanka "flirtującego" :) Brita i raz na pół roku odkamieniam ekspres roztworem kwasu cytrynowego.
4. Z temperaturą wody do ekstrakcji radzę sobie tak. Spuszczam wodę z prysznica, aż zaświeci się lampka + jeszcze sekunda/dwie. Termostat niższej temperatury zdaje się jest skalibrowany na 95 Celsjuszy, więc teoretycznie woda po odlaniu wrzątku powinna mieć w "czajniczku" pożądaną do espreso ciepłotę. Zapinam kolbę i rozpoczynam ekstrakcję. Rozwiązanie tanie, niezbyt precyzyjne ale kawa wychodzi ok :)

P.S. Gdybyś miał jakieś konkretne pytania a ja znałbym na nie odpowiedź, to śmiało pisz na priw

Uszanowanie


Super dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Wiele przydatnych informacji. Kanał Lelit inside śledzę od kilku dni i mam większość materiałów (dotyczących pl042) ogarniętych. Budowa tego ekspresu rzeczywiście nie jest skomplikowana. Sam serwisowałem swój poprzedni ekspres De’longhi ESAM4200, także myślę że z wymianą pompy, czy czyszczeniem bojlera nie bede miał problemu. Co do zbiornika na wodę, to rzeczywiście zastanawiałem się dlaczego został wstawiony do tego ekspresu najtańszy pojemnik i myślałem również nad przełożeniem rurek do szklanego naczynia, ale dam najpierw szansę temu wbudowanemu zbiornikowi. Jeśli chodzi o akcesoria „57,5”, to faktycznie jest ich jak na lekarstwo (w porównaniu np. do 58mm), ale kupiłem wszystkie na Aliexpress. Zobaczymy co przyjdzie i jakiej to będzie jakości.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: LELIT Anita PL042TEMD oczami świeżaka
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Czerwiec 2023, 12:19:48 »
Ty jesteś już poza konkurencją ;). Ostatnie strofowanie Janusza było dosyć nie fair.
Andy, Twój komentarz jest niesprawiedliwy, bo moja wymiana zdań z Januszem nie nosiła absolutnie żadnych znamion tego, o czym napisałem w moim powyższym komentarzu.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi