Autor Wątek: Clever Dripper  (Przeczytany 79975 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #195 dnia: 24 Sierpień 2021, 09:56:13 »
Rankinc szybkości, sprawdzony w dripperze Hario:

1.Białe Moccanastery
2.Niebielone Melitty
3.Rubiny (Rpsmann)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #196 dnia: 24 Sierpień 2021, 10:03:21 »
A macie może fajny przepis na Switcha?

Dripper miałby fantastyczną możliwość zablokowania preinfuzji i później przelewania jak Hario, ale tak nie da rady. Przepływ zwalnia jak w Cleverze i tak się zastanawiam, czy macie jakiś patent dla Switcha, żeby nie był to kolejny Clever... Nie ukrywam, że ciężkie początki Chyba, żeby zaakceptować długi czas drenażu (ok 5 minut przy przelewaniu max 350ml) to wtedy kawa mi smakuje. Widziałem testy Jamesa i posiłkował się filtrami Sibarist, ale cena odstrasza.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #197 dnia: 24 Sierpień 2021, 10:09:30 »
Nie używałem switcha, ale im dłużej posiadam V60, tym rzadziej z niego korzystam. Chyba nie jestem zwolennikiem stożkowych filtrów, chyba że z jakimś gadżetem typu lilidrip, (czy jakoś tak to się zwało..?)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #198 dnia: 24 Sierpień 2021, 10:26:37 »
W Cleverze dodatkowo jest przewidziana pokrywka, która hamuje spadek temperatury. W Hario Switch  trzeba kombinować z zasłonięciem np. talerzem, bo cała góra jest odsłonięta przez co kombinuję z przemiałem/doparzeniem kawy. Dla Clevera jest drobniej, niż drip a tutaj to nie wiem jaki musiałby być, żeby zrekompensować spadającą temperaturę przez długi drenaż. Zrobiłem kilka prób i na razie nic super, w dodatku talerz wygląda mało profesjonalnie Czuję, że jest tam duuuuży potencjał tylko konkretnie ja nie umiem w Switcha.

Offline carlo4977

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Kate
  • Młynek: 1zpresso Q2
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #199 dnia: 06 Wrzesień 2021, 17:59:24 »
Ktoś wie kiedy na nowo pojawia się w sprzedaży dripy Hario albo Clevera? Nie ma ma ich obecnie nigdzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #200 dnia: 07 Wrzesień 2021, 10:45:07 »
Clever sprzedaje na Amazonie, tylko dochodzą koszty wysyłki.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #201 dnia: 24 Wrzesień 2021, 01:01:34 »
Jakoś mi umknął wcześniej ten film:


Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #202 dnia: 24 Wrzesień 2021, 10:49:10 »
Fajny, pozytywny chłopak, choć czasem plecie od rzeczy. No i użycie filtrów do Bunna jest kiepskim pomysłem jeśli chodzi o powtarzalnosc. Spód takiego filtra ma inna powierzchnie za każdym razem w zależności jak się ułoży wiec woda przeleci o rożnym czasie. Miałem ten sam problem (filtry na zbyciu) i tez to próbowałem.
No i słaby ten tekst o fanach kawy specialty…
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #203 dnia: 18 Październik 2021, 15:53:06 »
A próbował ktoś kawy z Clevera z filtrem nylonowym od ekspresu przelewowego? Coś takiego mam na myśli: https://allegro.pl/oferta/filtr-do-ekspresu-przelewowy-nylonowy-wielorazowy-9546797752
są też metalowe:
https://allegro.pl/oferta/filtr-ekspres-przelewowy-kawy-metalowy-r-4-1245-10512829629

Mnie dzisiaj naszło na eksperymenty ;) Kawa wyszła smaczna, kwaski są bardziej wyraźne niż przy zastosowaniu filtra papierowego. Ogólnie bardzo przypomina kawę z FP. Zarówno w smaku jak i w braku klarowności. Najmniejsze drobinki przedostają się do naparu, jeśli chodzi o mętność to wychodzi coś pośredniego pomiędzy AP/FP - do klarowności sporo brakuje. Zaparzona w ten sposób kawa przelewa się do serwera dosłownie w kilka sekund. Może jest to jakieś rozwiązanie dla tych, którzy posiadają bardziej pylące młynki i narzekają na długi czas przelewu przy zastosowaniu filtrów papierowych? Z tego względu polecam przetestować nieco dłuższe czasy zaparzania, bliższe 3-4 minut, podobnie jak w FP. No i zdecydowanie łatwiej i szybciej się myje po użyciu zestaw Clever plus filtr stały niż taki FP. Super się sprawdzi wśród osób, które nie mają czasu, bądź szukają urządzenia do parzenia kawy w pracy. Odpada tu chociażby przepłukiwanie wodą papierowego filtra przed użyciem.

Offline msz38

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: v60, switch, aeropress
  • Młynek: Wilfa Uniform
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #204 dnia: 18 Październik 2021, 20:33:42 »
o lekkie przytyki do fanów kawy bym sie nie denerwował, ale szkoda że nie wspomniał o wpływie temperatury i o metodzie kawa na wodę.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #205 dnia: 22 Październik 2021, 23:14:28 »
To coś się chyba pozmieniało w Moccamasterach, bo jak miałem dwa lata temu, to były najwolniejsze filtry trapezowe.

Coś w tym może być. Mam końcówkę paczki filtrów Moccamastera zakupionej razem z Cleverem w 2017 roku. I w sumie to działały mi całkiem dobrze i szybko. Na tyle, żeby nie mieć do nich żadnych zastrzeżeń. Natomiast niecałe dwa tygodnie temu zakupiłem sobie nowe i co się okazało?
Filtry z nowej paczki są nieco bielsze, zrobione z cieńszego i nieszeleszczącego papieru. W dotyku zdecydowanie delikatniejsze - takie jakby "szmatławe" nieco. Są też bardziej krepowate od tych starszych. Przelew na pusto jest w nich sporo szybszy, może będzie to jakieś 10-15 sekund różnicy. Przepływ podczas zaparzania kawy w Cleverze jest również szybszy. Nawet pod sam koniec woda przelatuje chyżo, nie zwalniając ani trochę i pozostawia fusy wyschnięte niemalże na wiór ;) Trochę tym porównaniem zaskoczony byłem. Ogólnie nowe filtry Moccamastera przypominają mi stare filtry Hario. Natomiast kiedy ta zmiana nastąpiła, tego nie wiem. 


« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2021, 23:20:20 wysłana przez Pawcio »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #206 dnia: 19 Listopad 2021, 15:59:46 »
Taki paradoks: jeśli chciałbym zakupić na dzień dzisiejszy Clever to gdzie znajdę go najtaniej? Otóż nie w specjalistycznym sklepie kawowym, nawet nie na Allegro. Najtaniej dostanę go w sklepie z ciuchami dla dzieci :hihihi: Świat stanął na głowie ;)
https://www.smyk.com/p/mr-clever-zaparzacz-do-kawy-dripper-i6506267?gclid=EAIaIQobChMInLv9utOk9AIVVUaRBR1eQAteEAYYASABEgJLCPD_BwE

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #207 dnia: 19 Listopad 2021, 19:09:59 »
Taki paradoks: jeśli chciałbym zakupić na dzień dzisiejszy Clever to gdzie znajdę go najtaniej? Otóż nie w specjalistycznym sklepie kawowym, nawet nie na Allegro. Najtaniej dostanę go w sklepie z ciuchami dla dzieci :hihihi: Świat stanął na głowie ;)
https://www.smyk.com/p/mr-clever-zaparzacz-do-kawy-dripper-i6506267?gclid=EAIaIQobChMInLv9utOk9AIVVUaRBR1eQAteEAYYASABEgJLCPD_BwE
Właśnie kupiłem go z smyka kilkanaście dni temu Dla zainteresowanych jest to większa wersja L.

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #208 dnia: 25 Listopad 2021, 00:39:02 »
Jaka była najniższa cena CD?

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Clever Dripper
« Odpowiedź #209 dnia: 24 Grudzień 2021, 23:38:48 »
@Pawcio, @gArtur jaki filtry Melity do tego CD ze Smyka? #4?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi