Autor Wątek: Lody  (Przeczytany 48264 razy)

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Lody
« Odpowiedź #180 dnia: 04 Luty 2021, 21:29:29 »
Pierwsze trzy kręcenia za mną i pojawiły się pytania początkującego.

Mam tak, że dół zamarza bardzo mocno a na górę wypływa ledwo zmrożona masa - gdy wezmę na łyżeczkę od razu się topi.
Gdy czekam aż góra też lepiej się zmrozi to maszyna przestaje kręcić.
Czy przyczyna leży w tym, że mam za mało masy? We wcześniejszych postach jest napisane, że powinno być co najmniej 2/3 pojemności misy.
U mnie jest mniej - po wlaniu wystaje końcówka niższej łopatki.
Czy problem jest z doborem składników i trzeba popracować nad proporcjami aby wyszły bardziej puszyste?

Przejrzałem przepisy na http://icecreamscience.com/
Procedura przygotowywania wydaje się skomplikowana - utrzymywanie temperatury 75C, później 77C, czekanie aż odparuje i waga spadnie do 871 gr itd.
Chciałbym uprościć i jak najszybciej przygotowywać powtarzalne lody więc korzystam z Thermomixu.
Czy postępujecie dokładnie wg procedury czy macie coś prostszego co daje zadowalające rezultaty?

Czy można imulinę zastąpić erytrytolem? Jeżeli tak, to w jakiej proporcji?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #181 dnia: 04 Luty 2021, 21:39:55 »
@Yacca, jakiego masz Nemoxa? Jeśli wlejesz mniej masy, to po prostu zrobi Ci się bryła, która będzie się kręcić i niekoniecznie zmrozi się do końca jak powinna. Niemniej fakt, że dół masz kompletnie zmrożony a góra topiąca się nie świadczy dobrze. Jeśli masz dwa różne mieszadła to czy używasz właściwego?

Nie wiem co robi Thermomix, ale najprostsze to sorbet albo mleko skondensowane słodzone i owoce. Inuliny nie musisz dawać, ważniejsze jest mleko w proszku, ale też niekoniecznie.

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Lody
« Odpowiedź #182 dnia: 04 Luty 2021, 21:58:34 »
Mam Nemox Gelatissimo Exclusive - misa 1.7 l
Na pewno używam właściwego mieszadła - tego do wkładanej misy, spirytusu też wlewam odpowiednią ilość.
Dzisiaj zrobiłem Banana Gelato wg przepisu w książce, która przyszła razem z maszynką. Smak był super, ale wspomniany problem z nierównomiernym mrożeniem.
Na mleko w proszku i erytrytol czekam - może jutro dotrze do paczkomatu.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #183 dnia: 04 Luty 2021, 22:09:12 »
A jesteś w stanie nagrać film, albo chociaż zdjęcia zrobić? Tak po kilkunastu minutach jak wygląda masa. Problem nierównomiernego chłodzenia w ogóle nie powinien się pojawić.

A i jeszcze dopytam, ale pewnie tak robisz, czy przynajmniej 5m oziębiasz misę przed wlaniem masy i kręceniem?
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2021, 22:12:00 wysłana przez kulka »

Offline Yacca Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus v2
  • Młynek: Compak K3 Touch
Odp: Lody
« Odpowiedź #184 dnia: 05 Luty 2021, 08:25:16 »
Myślę, że problem wynika ze zbyt małej objętości masy. Przy naczyniu 1.7 l 2/3 to ok. 1.1 l a ja przygotowywałem ok. 0.6 l.
Efekt jest taki, że gdy zgęstnieje to przykleja się do mieszadła i obraca razem z nim. Dolna część ślizga się po dnie misy i się chłodzi. Górna część obraca się w powietrzu jedynie "muskając" ścianki.
Jak dotrą produkty to zrobię kolejne podejście.
Maszynę chłodzę ponad 5 minut przed wlaniem masy (która też jest schłodzona w lodówce).
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2021, 08:29:55 wysłana przez Yacca »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #185 dnia: 05 Luty 2021, 09:39:36 »
To spróbuj teraz wrzucić do maszyny około 1 litra, jakbyś dalej nie był zadowolony z efektów to wrzuć jakieś zdjęcie jak to wygląda. Generalnie, jak wrzucisz do Nemoxa letnią mieszankę to i tak sobie poradzi, tylko dłużej to potrwa. Może problem wynika jedynie z oczekiwań - jak dodaję mleko w proszku czy robię na bazie skondensowanego mleka to zawsze wyjdą pięknie zmrożone, ciągnące się. Jak zrobie wg przepisu naszych babć, to choćby nie wiem jak były zmrożone to i tak od razu się rozpuszczają. U mnie masa osiąga -12C, później już przestaje kręcić.

Offline Lilka64

  • Wiadomości: 3
Odp: Lody
« Odpowiedź #186 dnia: 13 Październik 2021, 18:11:34 »
Domowe lody są naprawdę przepyszne, w sumie mi najbardziej smakują sorbety, zwłaszcza o smaku mango. Pycha. Wolę przygotowywać sama w domu, niż kupować. Moje córki tez mają frajdę, gdy mogą pomagać przy ich zrobieniu. Używamy urządzenia do lodów 642 Gran Gelato marki Ariete i sprawdza się naprawdę fajnie :) Gdy wcześniej schłodzimy kosz to lody są gotowe w około 30 minut, także całkiem szybko moim zdaniem.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Lody
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Czerwiec 2022, 12:57:03 »
Sezon wystartował a w tym wątku cisza więc zapytam co aktualnie polecacie konkretnie ze sprzętu ? Powtarza się Nemox i tu pytanie do użytkowników czy nadal polecacie ? Chcę kupić maszynkę o poj. 1,5 - 2L z własnym chłodzeniem i z tego co widzę 1,5K trza dać minimum.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #188 dnia: 01 Czerwiec 2022, 14:22:18 »
U mnie Nemox robotę robi, ostatnio zrobiłem 3 porcje pod rząd, w sumie powstały 3litry lodów, przepis podawałem wcześniej, chociaż te ostatnie jakieś takie najlepsze wyszły, jedna porcja zniknęła przed zamrożeniem :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #189 dnia: 01 Czerwiec 2022, 19:01:02 »
Mam Nemoxa juz 2ata, teraz zaczyna się 3. Robi robotę :)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Lody
« Odpowiedź #190 dnia: 17 Sierpień 2022, 19:44:23 »
Słuchajcie co zrobiłam nie tak!
Przepis z tj strony link, zamiast cukru łycha miodu, więcej śmietanki niż mleka.
Lidlowa miska zmrożona, 45 min mieszania. Masa ledwo zgęstniała, zrobiła się całkiem zimna ale nadal lejąca się.
Całość wylądowała w zamrażalniku do ponownego zamrożenia.

https://images92.fotosik.pl/614/a289a57272d8d18c.jpg
Lody
powoli się nawracam!! :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #191 dnia: 17 Sierpień 2022, 20:55:07 »
Słuchajcie co zrobiłam nie tak!
Przepis z tj strony link, zamiast cukru łycha miodu, więcej śmietanki niż mleka.
Lidlowa miska zmrożona, 45 min mieszania. Masa ledwo zgęstniała, zrobiła się całkiem zimna ale nadal lejąca się.
Całość wylądowała w zamrażalniku do ponownego zamrożenia.

https://images92.fotosik.pl/614/a289a57272d8d18c.jpg
Lody

Tak niestety działają te miski, po kręceniu trzeba domrozić.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #192 dnia: 01 Czerwiec 2023, 10:02:18 »
Panie i Panowie, sezon lodowy w pełni, czy podzielicie się kolejnymi odkrywczymi przepisami?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Lody
« Odpowiedź #193 dnia: 01 Czerwiec 2023, 11:19:21 »
Podawałem wcześniej, lody IMO nie do pobicia, w tym roku dodaję jeszcze laskę wanilii zamiast ekstraktu.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5941.msg173376#msg173376
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2023, 11:21:48 wysłana przez tom517 »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lody
« Odpowiedź #194 dnia: 01 Czerwiec 2023, 11:21:44 »
Podawałem wcześniej, lody IMO nie do pobicia, w tym roku dodaję jeszcze laskę wanilii zamiast ekstraktu.
Tak, pamiętam, chcę tutaj zmobilizować społeczność do eksperymentowania z innymi smakami. Czy traktujesz ten przepis jako wyjściowy do innych?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi