Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 446097 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1740 dnia: 22 Czerwiec 2021, 09:20:34 »
@MarcinFutrzak , przepraszam że nie od razu odpowiedziałem ale użytkowanie forum stało się masakryczne dla mnie po przeprowadzce na nowy  serwer. Nie mam dostępu do wielu funkcji i trudno mi nawet swój dział odnaleźć :(

Czekoladowych kaw nie brakuje u nas ale w kombinacji z jagodami pod espresso nie mamy nic w tej chwili. Nie obiecuję ale postaramy się że coś dobrego sprowadzimy o takim profilu smakowym. 

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1741 dnia: 25 Czerwiec 2021, 18:55:48 »
@ranGo - doskonale cię rozumiem - po przeprowadzce na nowe serwery wielu użytkowników narzeka, a brak powiadomień to podstawowy problem.

Co do kawy o profilu czekolada/jagody, to jak na razie znalazłem jedną taką, która faktycznie odpowiada takiemu opisowi i używam jej jako bazę pod "czekoladowo-owocowe" latte. Kawy o dominujących nutach cytrusowych nie bardzo się nadają (jak dla mnie) do mleka, bo latte wychodzi kwaśno gorzkie wtedy.

Dodatkowe pytanie - co kryje się za nazwą "Arabica 9 Mix"?
I jeszcze jedno - która z kaw twoich będzie najbardziej czekoladowa w postaci cappuccino/latte?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1742 dnia: 25 Czerwiec 2021, 20:52:45 »
Z nie kwaskowych kaw to czekoladowo-karmelowa ( Honduras Puro Carmelo ) lub czekoladowo-marcepanowa ( Sava Mala espresso ) z obróbki mytej i Brazil Cemorrado Chocolate edition (czekolada-nugat) z obróbki naturalnej będą dobre również do mleka. Do cappuccino można użyć trochę mocniej paloną LaVacę która z łatwością przebija się przez mleko, kwasowości tutaj też nie powiniesz się spodziewać.

Arabica 9 Mix to nasz projekt sprzed wielu lat a w skład tej kawy na początku wchodziło aż dziewięć kaw. Nie zamierzaliśmy ją dodawać do sklepu ale wiele osób się przyzwyczaiło do niej i domagało aby kontynuować produkcję. Receptura została nieco zmieniona ze względu na sezonowość i dostępność surowca i w składzie tej mieszanki teraz można znaleźć 6 kaw: Dwie Kolumbię, Honduras, Nikaraguę, Gwatemalę i Brazylię. Chciałem zmienić nazwę tej kawy ze względu na zmiany ale nie dostałem akceptację aby ją nazwać Arabica 69 Mix. Kawa jest średnio palona, profil to czekolada, karmel, orzechy z delikatną kwasowością.


Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1743 dnia: 26 Czerwiec 2021, 07:05:57 »
Bo pozycji
69
są wady i zalety 😎
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1744 dnia: 28 Czerwiec 2021, 11:34:00 »
Jestem zachwycony Kolumbią El Diviso do przelewek, taki owocowy kompocik w sam raz na lato. Tak przyjemnie się to pije, że mógłbym wypić cały dzbanek.

Offline VandlSavage

  • Wiadomości: 6
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1745 dnia: 29 Czerwiec 2021, 08:48:42 »
Cześć! Chciałbym zapytać co z obecnej oferty do przelewów moglibyście polecić? Coś na lato, lekkiego, słodkie owoce, może cytrusy. Skłaniam się na pewno ku Etiopii, zawsze byłem zadowolony z różnych Yirgacheffe, ale chętnie dobiorę coś jeszcze lub spróbuję czegoś innego w podobnym charakterze. Pozdrawiam  ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1746 dnia: 29 Czerwiec 2021, 11:50:58 »
Yirgacheffe Koke to bardzo fajna kawa na lato, niestety już nam się niedługo skończy. Oprócz Etiopii, Rwandę Simbi lub Kolumbię El Divisio bym polecił  na letni przelew.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1747 dnia: 03 Lipiec 2021, 08:10:36 »
Który z obecnych przelewów będzie najlepszy do cold brew? A może planujecie jakąś kawę specjalnie pod tę metodę? :)

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1748 dnia: 03 Lipiec 2021, 12:47:00 »
Zależy co się lubi i jaką metodę się wybiera. Kenya, Rwanda, Kolumbia jeżeli chodzi o bardziej owocowe Cold Brew, Brazylia i Kostaryka jeżeli chodzi o bardziej stonowane, czekoladowe Cold Brew. Bardzo dobry efekt otrzymujemy z urządzeń typu Dripster. Kawa mielona jak pod Chemex, pokrywamy filtrem od aeropressa, nalewamy zimną wodę i dodajemy kostki lodu. Ustawiamy prędkość kapania na zaworku i odstawiamy na dwie i pół godziny. W międzyczasie należy tylko sprawdzić prędkość kapania które się zmniejsza wraz z zmniejszeniem słupa wody w górnym pojemniku. 
Jasno palone kawy sprawdzają się również w zaparzaczach butelkowych. Tu polecam nieco zmniejszyć dozę kawy ( 6-6,5g/100ml ) i czas zaparzania na 6-7 godzin.

35g kawy mielonej jak pod Chemex
500ml wody ( waga razem z kostkami lodu )
2-2,5h


Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1749 dnia: 03 Lipiec 2021, 13:51:15 »
Ja mielę na 40 klików JxPro 50 gramów Afryki, zalewam 700 gramami wody i wstawiam na 12 godzin do lodówki od czasu do czasu kręcąc maceratem. Potem wyjmuję z butli Hario koszyk i jeszcze na parę godzin do lodówki :) Wychodzi coś co mi smakuje więc tego się trzymam :D

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1750 dnia: 05 Lipiec 2021, 15:19:45 »
Jestem zachwycony Kolumbią El Diviso do przelewek, taki owocowy kompocik w sam raz na lato. Tak przyjemnie się to pije, że mógłbym wypić cały dzbanek.

Mógłbyś podać w jaki sposób zaparzyłeś taki fajny kompot? Zamówiłem tę Kolumbię i uwielbiam taka owocową kwasowość, im jej więcej, tym lepiej - chętnie bym wypróbował twój przepis : )

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1751 dnia: 05 Lipiec 2021, 19:29:04 »
Ethiopia Yirgacheffe KOKE Organic już na dobre opuściła sklep? Czy może wróci albo pojawi się jakaś nowa? Szykuję się do zamówienia a dla mnie dobra Etiopia to taki klasyk    ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1752 dnia: 05 Lipiec 2021, 21:04:40 »
Etiopia Koke Organic już nam się skończyła ale od środy pojawią się w przelewach trzy nowe ciekawe kawy, w sam raz na upalne lato:

- Burundi Bukhorka washed - odmiana Mibirizi
- Etiopia Sidamo Bensa Woreda washed Heirloom ( 85 )
- Brazylia CarmoCoffees Fazenda IP Yellow Bourbon natural - Funky process ( 87 )

W swej okazałości Fazenda IP





Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1753 dnia: 07 Lipiec 2021, 15:26:39 »
Hey,
Możesz powiedzieć coś o smaku tej nowej Brazylii?
Satan sitting there he's smiling :)

Offline drk

  • Wiadomości: 15
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1754 dnia: 07 Lipiec 2021, 16:36:30 »
A się spytam o kawę automatu, którą z obecnej oferty wybrać??

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi