Autor Wątek: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje  (Przeczytany 4094 razy)

Offline marcind112

  • Wiadomości: 2
Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« dnia: 26 Wrzesień 2021, 18:44:41 »
Cześć,
Przymierzam się do zakupu pierwszego ekspresu z prawdziwego zdarzenia. Po dość długich poszukiwaniach mam do wyboru dwa modele który państwo polecacie?
Ekspres KRUPS Intuition Preference EA873810

DeLonghi PrimaDonna Class ECAM 550.65.SB

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2021, 19:27:54 wysłana przez ranGo »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2021, 21:23:34 »
Dlaczego akurat te? Te 2 marki są dostępne w marketach i raczej tu na forum nie znajdziesz zwolenników. W tym budżecie (~3300-3600) to się pewnie da kupić jakaś fajną Melittę, Nivonę, a może nawet Jurę (pewnie używkę w tym przypadku).

Proponuję pozaglądać do sklepów sprzedających sprzęt do kawy a nie tylko do supermarketów AGD. Np. tu:
Konesso.pl
Coffeedesk.pl

I tam poszukać sobie automatu. Inwestycja w sprzęt typowo marketowy to słaba inwestycja. Kawa taka sobie, a po dwóch latach i tak padnie maszynka (w środku plastik fantastik).

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2021, 15:18:43 »
Inwestycja w sprzęt typowo marketowy to słaba inwestycja. Kawa taka sobie, a po dwóch latach i tak padnie maszynka (w środku plastik fantastik).

Po 2 latach z tego co pisza na forach niemieckich, a nawet w komentarzach na stronie firmowej to pada Melitta ;).
Moje odczucia są takie, że jesli chodzi o jakość wykonania to ja bym Melitte ustawił tak półkę niżej niż Delonghi.

Miałem Delonghi Magnifica S. 5 lat bezawaryjnej pracy. A nowy kosztował 1200zł. Potem zmieniłem na Nivonę 756.
Rożnica w smaku kawy nie odzwierciedla różnicy w cenie. Nivona kosztowała 2x tyle, a różnica w smaku na kożyść Nivony to z 20% intensywności.


Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2021, 16:34:45 »
Rożnica w smaku kawy nie odzwierciedla różnicy w cenie. Nivona kosztowała 2x tyle, a różnica w smaku na kożyść Nivony to z 20% intensywności.
Czyli co? Czyli twierdzisz, że żeby 2x wyższa cena była uzasadniona to i smak musi być 2x lepszy?
To miałoby sens gdybyśmy mieli zamiar wypić tylko jedną kawę. Jeżeli planujemy dłużej używać ekspres, to w zależności od skali tego użycia, smak nawet o 1% lepszy mógłby uzasadniać dwukrotnie większy wydatek.
 
Ty np. pewnie nie byłbyś skłonny wydać 2x więcej za młynek do kawy, którego jedyną przewagą nad innym modelem byłby o 4 sekundy szybszy czas mielenia jednej porcji, bo czym są 4 sekundy? Ale w bardzo ruchliwej kawiarni te 4s. pomnożone przez tysiące kaw to już bardzo duża oszczędność czasu.
Tak samo z nawet marginalnymi różnicami w smaku. Tu już pewnie każdy sam musi sobie odpowiedzieć, za co jest skłonny zapłacic więcej, a za co nie, ale jeśli pisząc "20% intensywności" miałeś na myśli 20% lepszy smak, to jest to ogromna różnica.

« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2021, 18:18:27 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Wrzesień 2021, 17:29:37 »
Tak samo z nawet marginalnymi różnicami w smaku. Tu już pewnie każdy sam musi sobie odpowiedzieć, za co jest skłonny zapłacic więcej, a za co nie, ale jeśli pisząc "20% intensywności" miałeś na myśli 20% lepszy smak, to jest to ogromna różnica.

Dokładnie. Zgadzam się w 100%.

Offline quickstarter

  • Wiadomości: 1
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Wrzesień 2021, 21:34:13 »
Po 2 latach z tego co pisza na forach niemieckich, a nawet w komentarzach na stronie firmowej to pada Melitta ;).
Moje odczucia są takie, że jesli chodzi o jakość wykonania to ja bym Melitte ustawił tak półkę niżej niż Delonghi.
Miałem Delonghi Magnifica S. 5 lat bezawaryjnej pracy. A nowy kosztował 1200zł. Potem zmieniłem na Nivonę 756.
Rożnica w smaku kawy nie odzwierciedla różnicy w cenie. Nivona kosztowała 2x tyle, a różnica w smaku na kożyść Nivony to z 20% intensywności.

Melitta półka niżej niż DeLonghi... gratuluję opinii. Dla mnie Melitta to przy DeLonghi Ferrari przy Ładzie. No ale "kożyść" wiele tłumaczy

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień 2021, 20:14:27 »
No ale "kożyść" wiele tłumaczy
Dobre
》tertium non datur《

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień 2021, 20:50:33 »
Dla mnie Melitta to przy DeLonghi Ferrari przy Ładzie.

 :lol2:

 Z tego co napisałeś wnioskuję, że nie masz żadnego doświadczenia z ekspresami automatycznymi, lub jestes handlarzem Melitty ;).

Postaw obok siebie Delonghi Magnifica S i Meliitta Solo, Solo & Milk, uruchom proces parzenia. Melitta wygina się jakby była zrobiona z kartonu i miała zaraz rozwalić...
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2021, 20:53:54 wysłana przez lukaszt2004 »

Offline marcind112

  • Wiadomości: 2
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Październik 2021, 14:58:10 »
Zgadzam się w 100 procentach . Miałem ekspres Melitta 24 godziny o oddałem do sklepu . Dziadostwo jakich mało . Tragedia. Oto mój komentarz po zakupie.
Kupiłem ten ekspres w dniu wczorajszym to jest 24 września. Po prostu masakra po 24 godzinach oddałem go do sklepu i to szeroki ukłon w stronę RTV że od razu oddali mi pieniądze. Ale od początku. Rozpakowany podłączyłem do gniazdka, wybrałem język, ustawiłem godzinę, i pojawia się komunikat nalej wody. Aha wcześniej jeszcze ustawiłem twardość wody. Po nalaniu wody do ekspresu słychać było że express pracuje, widać też było że pobiera wodę.... Gdzieś.... Trzy razy poprosił mnie o dolanie wody. Po trzecim dolaniu patrzę a cała kuchnia zalana. Woda zgromadziła w tacce i oczywiście stamtąd się wylała. Express cały czas woła o wodę i że system niespełniony. Po około 2 godzinnych bojach usłyszałem dziwny bulgotanie i coś ruszyło przypuszczam że express był zapowietrzony. Radość moja nie trwała długo ekspres zrobił kawy czarne, trzeba oddać że dość intensywne aromatyczne i dobre. Przy próbie zrobienia kawy Białej gdy potrzebował pary do spieniania mleka cały czas pojawiał się komunikat napełnianie systemu.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Jaki ekspres wybrać dwie propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Październik 2021, 18:50:10 »
Dla mnie Melitta to przy DeLonghi Ferrari przy Ładzie.

 2:

 Z tego co napisałeś wnioskuję, że nie masz żadnego doświadczenia z ekspresami automatycznymi, lub jestes handlarzem Melitty ;).

Postaw obok siebie Delonghi Magnifica S i Meliitta Solo, Solo & Milk, uruchom proces parzenia. Melitta wygina się jakby była zrobiona z kartonu i miała zaraz rozwalić...
Szukając automatu, który chciałem kupić oglądałem w necie Melitta, ale jak zobaczyłem w sklepie od razu mi się odechciało.
Od ponad tygodnia mam Delonghi,  który jest bardzo dobrze wykonany i jestem mega zadowolony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi