Autor Wątek: Nivona 769  (Przeczytany 1860 razy)

Offline skillet94

  • Wiadomości: 5
Nivona 769
« dnia: 08 Październik 2021, 13:40:58 »
Dzien dobry, nabylismy ekspress nivona 769 i chcialbym sie dowiedziec czy polecacie jakies zmiany w ustawieniach fabrycznych? Np stopien zmielenia? Temperature parzenia? Obecnie kawa to kimbo espresso napoletano.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Nivona 769
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik 2021, 14:46:47 »
Zobacz ten filmik, który jest pomocny w sensie ustawień. Automat inny, ale zasada działa wszędzie na moim delonghi też.


Z tego co pamiętam, to Nivona ma mało ustawień młynka, dlatego wybrałem inny model,  ponieważ lubie zmieniać kawy , a wtedy muszę mieć szerszy zakres regulacji młynka.
Dużo zależy od dobrania odpowiedniej kawy.
Ja zalecam kawę świeżą z palarni zamiast tzw. sklepowej.

Mam wprawdzie delonghi, ale parę dni zajęło mi dobranie ziaren i stawień młynka.
Pamiętaj aby po 1 kawie jak źle nie zmieniać ustawień,  ponieważ potrzeba zrobić 3 czy 4 kawy, aby ustawienia się sprawdziły.
Aktualnie mój jest ustawiony praktycznie na minimum , bo 3 w 13 stopniowej skali, na drobniejszym ustawieniu czyli 2 espresso bardzo wolno leciało,  40-45 g miałem po ponad 40 sekundach liczone jak na filmie od włączenia pompy wody, stąd lekko zwiększyłem i teraz mam optymalnie.
Kawa wychodzi b. dobra jak na automat, mocna z b. przyzwoitą cremą.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Nivona 769
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2021, 00:08:23 »
Dzien dobry, nabylismy ekspress nivona 769 i chcialbym sie dowiedziec czy polecacie jakies zmiany w ustawieniach fabrycznych? Np stopien zmielenia? Temperature parzenia? Obecnie kawa to kimbo espresso napoletano.

A jakie kawy najczęściej pijesz?

Kawa świetna do mleka!

Cappucino. Mielenie najdrobniejsze. Pełna doza kawy, profil samkowy stały, 60ml, temperatura wysoka, pianka mleczna 120ml.

Modyfikacja Cappucino pod "moja kawa" najbardziej mi smakuje:
Mielenie najdrobniejsze. Pełna doza kawy, profil samkowy stały, 60ml, temperatura wysoka, 40ml mleka, 80ml pianki.

Trzeba sobie indywidualnie poeksperymentować. Ustawienie profilu Intensywnego dodatkowo spotęguje moc przebicia kawy przez mleko.

Nivona daje duże możliwości dostosowania napoju pod upodobania użytkownika.


Do kaw typu Caffe Creme 120ml i większych przy tej kawie polecam zmienić ustawienie temperatury na normalną celem redukcji goryczki. Ale jak mówię, co kto lubi ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi