Autor Wątek: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów  (Przeczytany 1490 razy)

skansen

  • Gość
Korzystając z możliwości jakie daje forum na kilka dni wymieniłem moją "Elżbietę" na widoczną na zdjęciach Piękność - La Pavoni Europiccola Pre-Millennium. Sprzęt stał się od razu ozdobą kuchni. Przypadł mi też od razu do gustu. Jeśli tylko przyłożymy się do dystrybucji przemiału w sitku otrzymamy świetne espresso.

La Pavoni Europiccola Pre-Millennium.jpg

O tym ekspresie napisano zapewne już wszystko, ale mnie zachwycił przede wszystkim swoją solidnością i możliwością długiego przechowywania "w rezerwie".
Jeśli La Marzocco to Mercedes klasy S to taka dźwignia to klasa G. Pancerna konstrukcja pozwoli na długoletnią prace - z tego ekspresu będą mogły korzystać nasze prawnuki. Mnie najbardziej zachwycił aspekt długotrwałego przechowywania. Ten ekspres będzie dobrze znosić dłuższe przerwy w użytkowaniu. Domy wakacyjne, weekendowe i związane z nimi przerwy w użytkowaniu będą mu zupełnie niestraszne. Do tego brak potencjalnie awaryjnej elektroniki.

Bez dwóch zdań ekspres wymaga od użytkownika wprawy i czasu na jego obsługę. Dobre rezultaty uzyskiwałem tylko wówczas gdy ekspres nie był zbyt długo rozgrzewany. Do tego konieczność kontroli poziomu wody i ręcznego jej uzupełniania.
WAF w kategorii wygląd jest bardzo wysoki, w kategorii obsługi bardzo niski...

Może więc czas myśleć o Londinium?

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień 2021, 22:45:22 »
Masz rację LaPa jest solidną maszyną, ale bardzo kapryśną w obsłudze.
Miałem opróczpowyższej La Peppinę i Caravelkę. Obie również proste solidne i łatwiejsze w obsłudze (minusem Peppinki emaliowany "garnek")
Ale w klasyfikacji piękna chrom LaPa robi wrażenie.
Jakbym miał jeszcze wrócic do dzwigienki to raczej ze sprężyną przynajmniej łatwiej uzyskać powtarzalność.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrzesień 2021, 22:48:36 »
Nie wiem czy będziesz miał te same odczucia, ale na początku zabawy z dzwignią wydawało mi się że smak espresso jest dużo bardzie bogaty w smaki. Jak po miesiącu zrobiłem sobie kawę z Hx-a stwierdziłem, że to jest jednak to co lubię.
Ale gratuluję ładnego sprzętu, dobrej zabawy.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Europiccola Pre-Millennium - Mercedes klasy G wśród ekspresów
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2021, 08:20:12 »
Dobre rezultaty uzyskiwałem tylko wówczas gdy ekspres nie był zbyt długo rozgrzewany.
Dlatego kilku zapleńców popracowało razem i wymyślono Isolator
https://coffee-sensor.com/product/bong-isolator-and-water-heated-grouphead-mod-for-la-pavoni/

rozwiązuje problem przegrzewania się LP i robi kapitalną robotę - wtedy jest to ekspres niemal DOSKONAŁY!!!
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi