Autor Wątek: 4swiss roma a10  (Przeczytany 20137 razy)

Offline wielkik

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019/Gaggia Baby Twin 2010
  • Młynek: Saeco M50
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Kwiecień 2021, 12:17:45 »
Aaa to i ja się wypowiem skoro się nie znam. Miałem okazję nieco potestować ekspresy 4Swiss i generalnie na pierwszy rzut oka niczym nie odbiegają od produktów takich firm jak Philips, Krups czy DeLonghi. Na drugi rzut oka po rozkręceniu i dostaniu się do środka też za wiele od nich nie odbiegają - ot niektóre kwestie dotyczące wykonania - takie stereotypowo chińskie rozwiązania ale nic co mogłoby sugerować, że będą znacząco gorsze od swoich europejskich konkurentów. No i na trzeci rzut oka - testując urządzenie w pracy - tak samo nie stwierdziłem niczego co sugerowałoby że to urządzenie jest jakieś gorsze od innych.

Natomiast, z racji tego, że znam kilku techników zajmujących się ekspresami zawodowo, to wiem, że ekspresy lubią się psuć ale nie odbiegają w tym znacząco od średniej rynkowej. Największy problem jest z tym, że występuje problem dostępności części zamiennych do tych ekspresów. No i kolejna ważna kwestia to słabe wsparcie dystrybutora jeżeli chodzi o trudne do rozwiązania usterki techniczne.






Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Kwiecień 2021, 13:15:18 »
Zgadzam się, z tym, że chyba nikt tu nie twierdzi, że to złe urządzenie.

skansen

  • Gość
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Wrzesień 2021, 10:52:22 »
Chiński producent zrobił integrację ekspresu z platformą Tuya.
Pozwoli ona na zdalne konfigurowanie i sterowanie ekspresem z poziomu telefonu.
Nie trzeba będzie instalować dedykowanej aplikacji do obsługi ekspresu - wystarczy aplikacja Tuya którą możemy sterować wieloma innymi urządzeniami.
Potencjalnie możliwa jest też integracja i sterowanie głosowe przez Google Home / Siri itp, aczkolwiek, sama integracja z Tuyą nie znaczy, że takie sterowanie będzie możliwe.
W przypadku domowych ekspresów automatycznych jest to raczej bajer. Za to w biurze ta funkcja może się okazać całkiem przydatna. Więcej na https://expo.tuya.com/product/862002

Poniżej kilka zdjęcia wnętrza ekspresu z z powyższej strony.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2021, 11:00:54 wysłana przez skansen »

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: 4swiss roma a10
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Wrzesień 2021, 22:48:44 »
Poradźcie proszę bo nigdy nie wyjdę z kapsułek

Kapsułki ludzi rujnują. Jak sprawdziłem w sieci lepsza kapsułka Nespresso kosztuje od 2 do 3 zł. Przeciętna kapsułka   zawiera trochę plastiku i aluminium  oraz 5,5 g kawy.  Innymi słowy Nespresso sprzedaje 1 kg kawy (słownie: jeden kilogram kawy)  w cenie od 350 do 540 zł. Drożej  od hawajskiej Kony i  ociera się o cenę Jamaica Blue Mountain. Nespresso robi złoty interes (a konsumenci gówniany)  albo pakuje do kapsułek Konę lub JBM.  :taktak:   

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi