Autor Wątek: Ekspres + młynek do 4000zł  (Przeczytany 5632 razy)

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Ekspres + młynek do 4000zł
« dnia: 30 Maj 2021, 11:18:51 »
Cześć, zakładałem jakiś czas temu wątek odnośnie ekspresu z wbudowanym młynkiem, ale doszedłem do wniosku że lepiej będzie przeznaczyć trochę więcej pieniędzy i kupić osobno młynek i ekspres. I tutaj pojawiam się pytanie co polecacie w tym przedziale cenowym, ewentualnie jeszcze myślałem nad   Lelit Kate PL82T lecz on ma wbudowany młynek. Pije z 2/3 kawy  mleczne dziennie czasami dla znajomych bym robił.  Z góry dziękuje za pomoc.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2021, 11:58:58 »
Jak same kawy mleczne to może popatrz za jakimś hx, nowego zestawu do 4tys nie złożysz ale już jakiegoś używanego Oscara mógł byś z nawet nowym młynkiem w tej kwocie dorwać

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2021, 16:40:26 »
ogólnie nie przeszkadza mi to żebym poczekał chwilę by spienić mleko więc to nie jest aż tak istotne dla mnie

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2021, 17:59:49 »
Nowy zestaw: najtańszy Lelit DB (grupa 57 :NO:) i młynek ręczny (trochę więcej kręcenia przy gościach :NO:) premium z ostrym targowaniem może byś się zbliżył do 4k.
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2021, 22:25:07 »
Do kaw mlecznych ręczny młynek premium?... :o No nie wiem, czy to nie jest przerost podaży nad popytem, formy nad treścią i wymagań nad potrzebami...

Do mlecznych wg mnie nie trzeba ani mega kaw, ani mega młynka - bo niuanse i tak będą niewyczuwalne.

Przy nastawieniu na mleczne ja bym się skupił - zakładając, że sprzęt będzie zwyczajnie dobry - przede wszystkim na funkcjonalności zestawu, wygodzie obsługi.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2021, 23:16:28 »
Na  na coffeeitalia masz NS Oscar II (HX) plus młynek NS MCF za 4100,  brał bym bez zastanawiania. Nie jeden by chciał mieć taki zestaw. Pary w tym ekspresie nadmiar. Można go modyfikować w przyszłości, jest zestaw.

coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2021, 14:55:22 »
a lelit victoria  plus młyne  LELIT WILLIAM PL72? jeśli to byłby najlepszy wybór to bym dołożył

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec 2021, 16:55:31 »
No nie wiem, czy to nie jest przerost podaży nad popytem, formy nad treścią i wymagań nad potrzebami...

Do mlecznych wg mnie nie trzeba ani mega kaw, ani mega młynka - bo niuanse i tak będą niewyczuwalne.
Przed zalaniem mleka ważne jest też dla mnie, jakie wyszło espresso (zawsze smakuję), ale rozumiem, że dla niektórych baza w postaci czarnego naparu nie ma aż takiego znaczenia. A jak z czasem pytający przestawi się na espresso?
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2021, 23:48:04 »
Też smakuję, dla zasady, ale choć robię z mlecznych prawie wyłącznie cortado niespienione - to i ta nieduża ilość mleka zakrywa wszystkie niuanse espresso całkowicie, zostaje tylko najbardziej podstawowy profil - wystarczy, że jest w miarę poprawne.

No jeśli kolega zasmakuje w samym espresso - to masz rację.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec 2021, 08:06:05 »
a lelit victoria  plus młyne  LELIT WILLIAM PL72? jeśli to byłby najlepszy wybór to bym dołożył

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11011.new;topicseen#new

No jeśli kolega zasmakuje w samym espresso - to masz rację.

Gdy z czasem czujesz smakując espresso, że wychodzi ci coraz lepsze, zmniejszasz "upiększające" dodatki w postaci mleka czy cukru trzcinowego, by delektować się już  tylko czarnym nektarem  kawka
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2021, 08:46:56 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec 2021, 18:43:49 »
zdecydowałem się dołożyć do 5000zł i kupić  Lelit Victorię i młynek lelit wiliamsa 72

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 400
  • Ekspres: Kozak Rota 2, kawiarka Giannini Giannina, FP Giannini Infusiera, V60
  • Młynek: Kinu M47 Classic, Comandante MK4
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec 2021, 19:07:17 »
Niezły zestaw - na takim sprzęcie to i espresso dobre, i mleczne, i funkcjonalnie.  :taktak:
Zawsze lepiej w rozsądnym zakresie dołożyć, by mieć zapas możliwości, a nie wkrótce wymieniać sprzęt  czy modyfikować- i jeszcze więcej stracić.
Musiałeś promocje istotne wyczaić, że w 5 tys. się zmieściłeś.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec 2021, 19:19:47 »
w konesso zestaw był za 5300 i jeszcze mieli 7% rabatu z jakimś tam kodem to się udało za 4930dokładnie, i takie pytanko mam co warto kupić z akcesoriów dodatkowo prócz tampera, dzbanka i maty? myślałem jeszcze nad tym dyskiem do wyrównywania kawy w portafilrze
 
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2021, 19:25:39 wysłana przez brzozka »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5307
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwiec 2021, 19:33:52 »
myślałem jeszcze nad tym dyskiem do wyrównywania kawy w portafilrze
Lepsze rezultaty uzyskasz kupując narzędzie WDT i igłę.
》tertium non datur《

Offline brzozka

  • Wiadomości: 17
Odp: Ekspres + młynek do 4000zł
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwiec 2021, 19:37:17 »
myślałem jeszcze nad tym dyskiem do wyrównywania kawy w portafilrze
Lepsze rezultaty uzyskasz kupując narzędzie WDT i igłę.

a byś mogł podesłać jakiś link? nie mogę nigdzie znaleźć tego co masz na myśli



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi