Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87803 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #270 dnia: 22 Wrzesień 2021, 15:34:18 »
Dziękuję @Janusz za zapewnienie sprzętu do testów :piwko:  Zapowiada się bardzo ciekawe porównanie, może nawet uda się jakieś filmiki nagrać :)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #271 dnia: 22 Wrzesień 2021, 15:57:44 »
Prawdę mówiąc, to trochę mało tu Panowie napisali o efektach w filiżance. Przydałyby się filmiki jak przebiegała ekstrakcja espresso, dla tej samej kawy zmielonej na różnych młynkach. Obserwacja strużki kawy pod portafiltrem to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Kwestie techniczne i wizualne są naturalnie bardzo ważne z punktu widzenia estetyki i kultury użytkowania, ale też nie do przecenienia. Generalnie ten test wygląda, jak testowanie urządzenia hifi bez włączania muzyki. Można liczyć na jakieś wrażenia smakowe ?

Offline ad-am

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Aeropress, V60, Gaba, Clever, kawiarka
  • Młynek: Fellow Ode v.2, Comandante mk3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #272 dnia: 22 Wrzesień 2021, 16:02:04 »
Ja czekam na kolejne spostrzeżenia @skansen. Wnioski na tem moment:
- jeśli przelew i espresso to tylko Niche

Odnośnie przydatności do przelewu to wydaje mi, że istotne jest rozróżnienie rodzaju przelewu. Ponieważ drip będzie wymagał innego stopnia mielenia niż aeropress. Stąd uogólnienie, że Eureka nie sprawdzi się w przelewie, może wprowadzać w błąd osoby zainteresowane mieleniem do aeropressu, a nie do dripa.
Chyba, że tu sformułowanie „przelew” ograniczone jest do dripów.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 16:04:47 wysłana przez ad-am »
było: Quick Mill Carola Evo PID,Lelit Grace PL81T, La Pavoni Cellini CLL, Gaggia baby dose, Gaggia    Classic,  i-2 mini, Eureka Mignon, Eureka specialita

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #273 dnia: 22 Wrzesień 2021, 16:12:32 »
że Eureka nie sprawdzi się w przelewie, może wprowadzać w błąd osoby zainteresowane
Myślę że chodzi o V60 i ogólnie łatwość operowania stopniem mielenia. Czyli jak z założenia chcemy mieć młynek uniwersalny to niche będzie lepszy bo łatwiej w mieleniu  wracać z przelewu do espresso no i bardziej się nadaje do V60

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #274 dnia: 22 Wrzesień 2021, 16:15:21 »
A ja proponuję aby cały temat tych testów porównawczych przerzucić do nowo utworzonego wątku pt. "Porównanie młynków SD" lub coś w tym stylu. Chodzi o to aby nie zaśmiecać tego wątku poświęconego EURECE innymi młynkami. Podobnie jak to jest w przypadku wątku o NZ czy G-IOTA.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #275 dnia: 22 Wrzesień 2021, 16:21:54 »
@Janusz bardzo dobre rozwiązanie :ok:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #276 dnia: 22 Wrzesień 2021, 17:05:26 »
Stąd uogólnienie, że Eureka nie sprawdzi się w przelewie, może wprowadzać w błąd osoby zainteresowane mieleniem do aeropressu, a nie do dripa.

W aeropressie z powodzeniem można stosować różne grubości przemiału. A samo parzenie w  aeropressie, to bardziej "przecisk" niż "przelew" ;).

Offline ad-am

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Aeropress, V60, Gaba, Clever, kawiarka
  • Młynek: Fellow Ode v.2, Comandante mk3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #277 dnia: 22 Wrzesień 2021, 19:03:53 »

W aeropressie z powodzeniem można stosować różne grubości przemiału. A samo parzenie w  aeropressie, to bardziej "przecisk" niż "przelew" ;).
Trudno kwestionować różnicę metody press vs drip, aczkolwiek osobiście, na już kilkanaście lat bawienia się aeropressem, wersję kanoniczną parzenia (według instrukcji) zrobiłem bodajże tylko raz. Stąd u mnie na komandante mam ustawiony przemiał w okolicach 27 klików.
było: Quick Mill Carola Evo PID,Lelit Grace PL81T, La Pavoni Cellini CLL, Gaggia baby dose, Gaggia    Classic,  i-2 mini, Eureka Mignon, Eureka specialita

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #278 dnia: 23 Wrzesień 2021, 17:59:22 »
Kilka osób pytało o Eureka Mignon XL - dojechały do nas   8) Także kto pierwszy ten lepszy na priv po dobrą cenę :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MateoKawiero Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Bellezza Chiara Leva
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #279 dnia: 23 Wrzesień 2021, 18:26:05 »
Kilka osób pytało o Eureka Mignon XL - dojechały do nas   8) Także kto pierwszy ten lepszy na priv po dobrą cenę :)

Na instagramie Eureki widziałem, że już mają hopper do Eureki Specialita, żeby zmienić ja w single dose. Będziecie mieli może ją w sklepie? Jakieś info?
Wstawiłbym link ale jeszcze nie mogę. :(


Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #280 dnia: 23 Wrzesień 2021, 18:52:41 »
Tak sobie myślę że xl z małym hopperem to może być całkiem uniwersalne połączenie. Mielenie czasowe jak ktoś chce i SD jak ma inne preferencje. 

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #281 dnia: 23 Wrzesień 2021, 21:32:29 »
Na instagramie Eureki widziałem, że już mają hopper do Eureki Specialita, żeby zmienić ja w single dose. Będziecie mieli może ją w sklepie? Jakieś info?
Wstawiłbym link ale jeszcze nie mogę.
To chyba to. Jest to hopper do Mignona XL, nie Speciality...



Offline MateoKawiero Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Bellezza Chiara Leva
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #282 dnia: 24 Wrzesień 2021, 06:13:18 »

W komentarzach odpisali komuś że będzie pasował do każdego mignona.

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #283 dnia: 24 Wrzesień 2021, 11:49:23 »
Czy Ja dobrze rozumiem, że wersja XL to to samo co wersja SD + ekran, portafilter holder, wiekszy hopper i timer ? To w sumie wszystko sie sprowadza do ceny ? Retencja na XL jest taka sama ?

Offline jarzynn Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, Hario V60, AeroPress, Bialetti Moka
  • Młynek: Fiorenzato F64E, 1Zpresso K-Plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #284 dnia: 24 Wrzesień 2021, 12:10:46 »
No i podstawka/przekrzywiony o 15 stopni korpus, to dość istotna różnica moim zdaniem :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi