Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87321 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #210 dnia: 19 Wrzesień 2021, 12:31:39 »
Nie chcę póki co podawać dokładnej daty, bo trochę się to przesuwa :( Wstępnie młynki miały być końcem września, teraz mam informację o początku października, ale finalnie dam znać jak odbierzemy dostawę i będzie ona w drodze do nas  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #211 dnia: 19 Wrzesień 2021, 12:45:51 »
Nie popedzam. Staram się zgrać finanse na młynek i SDB ;)

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #212 dnia: 19 Wrzesień 2021, 16:33:12 »
Czyli nie ma jakiegoś deadline'u od Eureki/dystrybutora do kiedy wgl data ma być znana :) ? (Data znania daty, nie dostawy :D ) Mam nadzieje, że ten młynek będzie lepszy od niche zero i przede wszystkim, że starczy dla nas wszystkich Twoja @Michał pierwsza dostawa :D  :kawa:

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #213 dnia: 19 Wrzesień 2021, 20:48:27 »
Na coś nowego natrafiłem, ale jeszcze nie oglądałem bo czekam jak mała zaśnie 😉


Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #214 dnia: 19 Wrzesień 2021, 22:02:11 »
@Psyche - szkoda czasu na oglądanie ;) Nie wiem, czemu nazwali to recenzją. Generalnie marketingowa gadka. Co więcej w komentarzach na zarzut o skrzypieniu zasuwki w hoperze, odpowiedzieli, że to egzemplarz przedprodukcyjny i jakość drastycznie została podniesiona.
Z ciekawostek to kanał wylotowy zrobiony z metalu a nie jak w innych Mignonach z plastiku. Przy mieleniu gość podniósł kubek pod wylot i nie wiem, czy tam jakiegoś problemu z elektrostatyką nie było, bo później widać, że ścianki kubka mają sporo poprzyczepianych cząsteczek. Może chcieli to zamaskować w filmiku, bo wiedzieli, że to będzie poprawione w egzemplarzach produkcyjnych ;)
Fajny patent z podstawką po kubek bo jest ona na magnes i ma jeszcze chyba dodatkowo mini nóżki, które wchodzą w wyżłobienia. W Niche jest śruba i też się sprawdza w utrzymaniu na miejscu podstawki ;)
Generalnie lepiej obejrzeć ten filmik, co podrzuciłem po arabsku ;) Więcej ciekawych rzeczy widać :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #215 dnia: 19 Wrzesień 2021, 22:22:09 »
No właśnie obejrzałem ten film i mam identyczne wrażenia  i zadaje sobie te same pytania  co ty @MarVald, szczególnie z tym podniesieniem kubeczka :mhh: W sumie też uważam, że czysty marketing i  ten arabski znaczenie lepszy.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #216 dnia: 19 Wrzesień 2021, 22:51:42 »
rzeczywiście nic tylko "high quality" bełkot :D rozwaliło mnie to od razu złapanie kubka do mielenia, naswet to nie bylo naturalne, widać ze chciał ukryć ta kawe na brzegach albo brudzenie tez wokol mlynka przy przemiale. Ten hopper wg mnie troche wyglada tandetnie, mogli go troche przyciemnic - jest taki... jasny "plastikowy". Powiedzcie mi czy ta guma pompująca jest w zestawie? bo na tym ostatnim filmie nie używa tego a na arabskim wskazuje ze jest...

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #217 dnia: 19 Wrzesień 2021, 23:34:39 »
@minero - jest w zestawie

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #218 dnia: 20 Wrzesień 2021, 07:15:02 »
Tak popatrzyłem jeszcze jak podnosi kubeczek w trakcie mielenia i jak można zauważyć mimo podniesionego kubeczka na ściankach po bokach  do samej  góry kawa, co wskazuje na to że jak będzie niżej na podstawce to będzie brudzić po bokach.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #219 dnia: 20 Wrzesień 2021, 08:53:16 »
Niestety na pytania o wszelkie daty jestem póki co trochę zbywany :( Dziś wersja testowa młynka powinna dojechać do jednego z forumowiczy  8) Zatem myślę, że lada moment podzieli się z Wami swoimi spostrzeżeniami  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #220 dnia: 20 Wrzesień 2021, 08:54:39 »
@Psyche - no nic trzeba poczekać na jakieś recenzje albo wrażenia z użytkowania pierwszych właścicieli. Przyczyn może być wiele tej stytuacji. Coś zmienili później a to jest egzemplarz przed-produkcyjny. Może akurat takie ziarna miał, co dawały ten efekt.
Generalnie w tym filmiku po arabsku nie widziałem aby jakiś problem z tą elektrostatyką był. Bardziej bym się chyba opierał na tym, co widać w tym właśnie filmie ;) Tutaj raczej jest egzemplarz produkcyjny.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #221 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:03:23 »
Dziś wersja testowa młynka powinna dojechać do jednego z forumowiczy  

Super, czekamy z niecierpliwością;)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #222 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:19:21 »
W Niche kubek jest prawie pod wylotem, dlatego nie ma oblepionych kawą ścianek i brzegów kubka. Gdy opuścimy kubek nieco niżej, to możemy sprzątać w promieniu kilkudziesięciu cm. Próbowałem mielić bezpośrednio do porta - nie polecam. Widziałem już nakładki na porta dedykowane do Niche - bardzo wysokie ścianki. Chociaż Niche ma relatywnie niskie obroty, energia kinetyczna wylatujących drobinek nie powinna być duża, to "fruwanie" na boki i tak występuje.
Myślę, że w Eurece to będzie problem, jeśli nie podniosą kubka lub nie wydłużą wylotu.
Ciekawy design może nie wystarczyć




Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10560
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #223 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:44:12 »
Chociaż Niche ma relatywnie niskie obroty, energia kinetyczna wylatujących drobinek nie powinna być duża, to "fruwanie" na boki i tak występuje.
Myślę, że to tzw. "elektrostatyka".

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #224 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:47:41 »
Dziś wersja testowa młynka powinna dojechać do jednego z forumowiczy  8) Zatem myślę, że lada moment podzieli się z Wami swoimi spostrzeżeniami  8)
Oooo super może będzie to pierwsza realna recenzja, bo faktycznie ten filmik na yt który sie ukazał ostatnio to blisko 10min zmarnowane z życia. Nic konkretnego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi