Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87628 razy)

Offline darellus Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #150 dnia: 13 Wrzesień 2021, 10:28:53 »
Dzień dobry,

proszę o dopisanie do listy:
1. MSL
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890 x2
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus

dziękuję.

Offline Sewq

  • Wiadomości: 22
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #151 dnia: 13 Wrzesień 2021, 11:32:07 »
I ja bylbym rowniez chetny na SD w kolorze czarnym;)

1. MSL
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus
25. Sewq
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2021, 11:40:00 wysłana przez ranGo »

Offline ad-am

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Aeropress, V60, Gaba, Clever, kawiarka
  • Młynek: Fellow Ode v.2, Comandante mk3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #152 dnia: 13 Wrzesień 2021, 14:41:09 »
Kuszą większe żarna oraz SD, ale ten nieszczęsny „potencjometr” z małą skalą, w codziennym użytkowaniu doprowadza do szału. Z jednej strony niewielki ruch śruby mikrometrycznej robi różnicę w stopniu przemiału, a z drugiej nie znajduje to precyzyjnego odwzorowania na zbyt małej skali.

Jak widać po forach zagranicznych, innych użytkowników ten potencjometr też doprowadza do irytacji.


było: Quick Mill Carola Evo PID,Lelit Grace PL81T, La Pavoni Cellini CLL, Gaggia baby dose, Gaggia    Classic,  i-2 mini, Eureka Mignon, Eureka specialita

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #153 dnia: 13 Wrzesień 2021, 14:45:44 »
Jeśli nie robisz wielkich skoków aka z espresso na przelew to jest ok, można spokojnie ogarnąć. Używałem Olympusa przez pewien czas i nie było problemu z espresso; SD też postrzegam jako młynek głównie do espresso.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #154 dnia: 13 Wrzesień 2021, 15:06:43 »
Poza większymi żarnami, hopperem i przechyleniem widać małe różnice do speciality. Ale to przechylenie robi super robotę, widać, ze mieli tez znacznie szybciej, ale trochę zbryla. W każdym razie zapowiada się super
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #155 dnia: 13 Wrzesień 2021, 15:13:03 »
Wszystko wygląda bardzo dobrze, retencja minimalna i to nawet bez używania pompki, szybkość przemiału i jakość dobra; łatwy oraz szybki (3 śruby) dostęp to żaren, popcorning minimalny. Wygląda na to, że będziemy zadowoleni.

A ja jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z młynkiem G-IOTA. Bo czytając to co powyżej to opis jest prawie identyczny z młynkiem G-IOTA. Z tym, że G-IOTA ma jednak jeszcze łatwiejszy dostęp do żaren (bez żadnych narzędzi) i lepszą, praktyczniejszą regulację grubości mielenia. Szczególnie przy przeskoku z espresso na alternatywy. Na plus Eureki na pewno design. No i zobaczymy jak finalnie będzie cena wyglądała.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #156 dnia: 13 Wrzesień 2021, 15:26:55 »
A ja jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z młynkiem G-IOTA. Bo czytając to co powyżej to opis jest prawie identyczny z młynkiem G-IOTA. Z tym, że G-IOTA ma jednak jeszcze łatwiejszy dostęp do żaren (bez żadnych narzędzi) i lepszą, praktyczniejszą regulację grubości mielenia. Szczególnie przy przeskoku z espresso na alternatywy. Na plus Eureki na pewno design. No i zobaczymy jak finalnie będzie cena wyglądała.

Wiadomo, że Eureka tańsza nie będzie. Tak samo jak Niche, które obecnie jest jeszcze droższy niż kiedyś. Myślę, że jeszcze w niuansach ta Eureka będzie minimalnie lepsza od G-IOTA. Mam nadzieję, że lepiej rozwiązano kwestie antyzbrylacza, bo w G-IOTA to by była przeróbka nr.1 dla mnie. Abstrahując okaże się jak już Eureka będzie na stole. G-IOTA jest ok, nawet dobry jeśli ktoś może przeboleć ten design i pewne ograniczenia (ewentualnie ktoś ma ochotę bawić się w mody), życzę Ci więc abyś sprzedał jak najwięcej.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #157 dnia: 13 Wrzesień 2021, 16:29:20 »
@ad-am - niby masz rację. Mi bardziej chyba przeszkadzało, że nie wiedziałem, który mam obrót i to powinny według mnie rozwiązać ;) W SD jest większe pokrętło i może coś jednak zrobili w temacie, o którym piszesz. Nie bawiłem się tak bardzo zmianami w Specialita aby ocenićz tego arabskiego filmiku, czy mamy podobne przeskoki w całym obrocie co poprzednio :)

@Janusz - jeśli będzie na poziomie Niche albo pomiędzy G-IOTA a NIche będzie dobrze. Ja mimo ogólnego zadowlonie z Niche jednak wciąż mam to poczucie obcowania z producentem, gdzie nie będę zdziwiony, jak za parę lat serwis stanie się problemem. To samo tyczy się G-IOTA. Nie chcę tutaj nikomu nic ujmować , czy też kogokolwiek obrażać, ale jednak w kwestii samej marki (mowa o wielu apektach czysto użytkowych) to producenci obu wymienionych młynków nie mają jednak startu do Eureki. Stąd moje podejście, że nawet przy lekkim pogorszeniu względem Niche (którego może nawet nie wyłapię moimi plebejskimi kubkami smakowymi) to jednak wybiorę Eurekę. No ale może dziwny jestem ;)

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #158 dnia: 13 Wrzesień 2021, 16:42:01 »
Nie sądzę aby tutaj było jakieś pogorszenie względem Niche jeśli chodzi o smak bowiem to są lekko inne światy już z założenia. Temat stożek vs płaskie żarna do dziś jest dyskutowany. Jedni wolą pierwszy wariant inni drugi i myślę, że dokładnie tak samo tutaj będzie. Czysto subiektywna preferencja niż obiektywnie lepszy / gorszy. Ja preferuję espresso z płaskich (miałem Niche, sprzedałem, nie moja bajka smakowa) dlatego też w ciemno się na Eureka SD zdecydowałem praktycznie od razu. Miałem Olympusa i dobrze go wspominam, nie sądzę abym w przypadku Oro się zawiódł.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień 2021, 17:20:35 wysłana przez MSL »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #159 dnia: 13 Wrzesień 2021, 16:52:55 »
@MarVald W części na pewno masz rację. Sam jeszcze kilka lat temu wzbraniałem się od zakupu czegokolwiek co było Made in China. Jednak obserwując jaki postęp uczynili Chińczycy i w jak wielu produktach Made in Europe są ich podzespoły to na dobrą sprawę obecnie chyba z 90% sprzętów AGD i RTV nie powinniśmy kupować bo w nich są komponenty z Chin. Tego już nie da się odwrócić. Na dobrą sprawę to nie wiemy też czy w młynkach Eureka nie są stosowane komponenty z Chin. Z drugiej strony sprzedajemy młynki G-RISTO już dwa lata. Tylko raz zdarzyła nam się mała awaria - brak podświetlenia jednego przycisku na wyświetlaczu. Wymieniliśmy wyświetlacz i po robocie. Młynki G-IOTA są w sprzedaży od kwietnia. Żadnej awarii. Z naszej branży oprócz Niche podobnego pochodzenia są chwalone także na tym forum ekspresy Sage. Pojawiły się ekspresy Bellezza. I będzie się tego sprzętu pojawiało coraz więcej. Sprzęty zaprojektowane w Europie czy w USA są i będą produkowane w Chinach. Tak będzie i chyba musimy przyjąć to do wiadomości niezależnie od tego czy lubimy Made in China czy nie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #160 dnia: 13 Wrzesień 2021, 17:11:09 »
@Janusz - ja nie mam problemu z samymi komponentami z Chin, czy samą produkcją w tym kraju. Tak jak pisałeś, coraz trudniej tego uniknąć a wręcz staje się niemożliwe mimo paru trędów odwrotnych w niektorych branżach, gdzie próbuje się odwrócić tą dominację i ściaga produkcję na rodzime podwórko :) Mi tak naprawdę chodzi i o markę i to, że nie powinienem się obawiać o serwis czy części za parę lat bo firma powinna dalej istnieć i wspierać swoje produkty. Mimo zadowolenia z Niche i gdybym poczekał zapewne radości z posiadania G-IOTA to ich producenci mi tego poczucia nie zapewnią. Kupno uszczelki to kawiarki Bialetti nie stanowi problemu po wielu latach ;) Oczywiście to są tylko moje prywatne odczucia i spojrzenie na sprawę i ktoś może powiedzieć, że są to absolutnie nieuzasadnione lęki ;)

@MSL - oczywiście masz 100% rację, że trochę ciężko będzie jasno określić, gdyż mamy kwestię zmiany ze stożka na płaskie żarna. Generalnie bardzo lubiłem moją Specialitę więc zakładam, że Niche będzie musiał poszukać innego domu :)  Gdyby Eureka Mignon SD było wtedy, gdy zakiełkowała u mnie myśl posiadania dedykowanego młynka SD to pewnie nie miałbym Niche ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #161 dnia: 13 Wrzesień 2021, 17:22:49 »
@MarVald Co do uszczelki to się zgodzę. I to nie tylko do Bialetti. Takie rzeczy jak uszczelki mogą być produkowane przez różnych producentów i wcale nie musi je produkować firma Bialetti. Zamienniki są zresztą niekiedy lepsze niż oryginały. Zwróć jednak uwagę na inny aspekt. Otóż europejscy producenci mają obowiązek zapewnienia części zamiennych w ciągu 10 lat od zakończenia produkcji danego modelu sprzętu. I przykładowo my w ASCASO spotykamy się już z brakami niektórych części do ekspresów z bojlerami wyprodukowanymi przed 2010 rokiem. Sądzę, że podobnie jest u innych producentów. Tak więc możemy się obawiać o części i serwis po upływie 10 lat niezależnie od tego czy ten sprzęt jest produkowany w Europie czy też w Chinach czy na Tajwanie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #162 dnia: 13 Wrzesień 2021, 17:34:22 »
Eureka poza wiatraczkami chłodzącymi (notabene bardzo dobrymi) nie stosowała raczej szerzej komponentów z Azji.
Silniki, kondensatory, elektronika (płytka) raczej będą tak jak wcześniej MADE IN ITALY, ale to do potwierdzenia - liczę na recenzję i zdjęcia "bebechów" :)

Włosi są patriotami zakupowymi również w biznesie. Wszędzie gdzie się da starają się angażować "swoich". Podobnie jest na kontraktach budowlanych realizowanych przez Włochów w Polsce - tu również promują włoskie firm. Pod tym względem powinniśmy brać z nich przykład.

Dlatego też jeśli mogę kupuje AGD MADE IN POLAND. Sporo produkcji tego typu sprzętów jest zlokalizowane w Polsce. Dlatego też ucieszyła mnie informacja o wskrzeszeniu "Zelmera" pod nową, polską marką Zelmotor. Są to sprzęty produkowane w Polsce, z polskich części, przez polski kapitał.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #163 dnia: 13 Wrzesień 2021, 18:27:21 »
No to ja może też się zapiszę (ciekawość co do płaskich żaren) najwyżej żona mnie zabiję :picardpalm:
1. MSL
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus
25. Sewq
26. Psyche

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #164 dnia: 13 Wrzesień 2021, 18:34:32 »
Napiszę jeszcze raz bo ktoś mnie wykreślił

1. MSL
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles
13. Anzelm
14. ziarenko
15. mr_blen
16. mieszko33
17. jajo
18. Noel
19. Busteak
20. MarekK
21. jarzynn
22. kavinsky
23. Ketras
24. darellus
25. Sewq
26. Psyche
27. pawel890 (drugi młyn dla rodziny)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi