Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 463866 razy)

Offline tomek555

  • Wiadomości: 9
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #540 dnia: 28 Lipiec 2016, 15:52:46 »
Witam,

Chciałbym kupić prezent mojej Lubej. uwielbia ona kawy z mlekiem. Zastanawiam sie nad kupnem  Bialetti Mukka lub Forever Combi Duo. Co o  tym myslicie? Czy ktos to używa i jak sie to sprawuje?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #541 dnia: 28 Lipiec 2016, 16:03:58 »
Miałem kiedyś okazję użyć mukki, zdecydowanie polecam normalną kawiarkę i oddzielny spieniacz ręczny.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #542 dnia: 03 Sierpień 2016, 06:57:26 »
Od dwóch dni coś porobiło się z moją bialetti na 6c. Nie pomaga różnorakie mielenie. Kawy wychodzi dosłownie na jedno espresso. A akurat jestem na wyjeździe a ta dziada musiała się zepsuć. Dobrze ze jest aero.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #543 dnia: 04 Sierpień 2016, 19:22:06 »
Uszczelka?

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #544 dnia: 04 Sierpień 2016, 19:24:30 »
A są jakieś objawy podczas ekstrakcji, czy wszystko w normie, tylko naparu malutko ?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #545 dnia: 04 Sierpień 2016, 19:27:05 »
Leci kawa na początku poprawnie. A za chwilę prycha parska i jest jej ok 80ml

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #546 dnia: 04 Sierpień 2016, 19:42:00 »
Jeżeli uszczelka na łączeniu zbiornika wody z dzbankiem nie puszcza, to chyba jedynym miejscem gdzie może być coś nie tak jest lejek razem z rurką pod sitkiem do którego sypiesz kawę, albo przypchana rurka którą wypływa napar. Nic innego tam nie ma. Spróbuj zajrzeć pod światło, może coś będzie widać.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #547 dnia: 04 Sierpień 2016, 21:15:17 »
Korzystam z redaktora. Tylko że w tej chwili jade na ful. Jak będę w domu założę oryginalne sitko i sprawdzę.

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #548 dnia: 07 Sierpień 2016, 12:23:09 »
Mam Kawiarkę bialetti mukka już trzy lata i nie widzę problemów. Zawsze leję zimną wodę w takiej ilości jaką podaje instrukcja, stosuję zimne mleko 3,2 do spieniania, do wyznaczonego poziomu i wszystko działa sprawnie.
Kawa zwykle mielona na espresso, ale na początku stosowałem puszkowe mielone: Colombia, Martinson, Kimbo i Lavazza. Przy kawieprosto z młyna smak jest zdecydowanie lepszy!

Sitko napełniam w miarę luźno z lekką górką.
Mam kuchenkę gazową, więc nie parzyłem nigdy na płycie, ale znam sytuację, że z płytą były jakieś kłopoty.

Po ostygnięciu myję kawiarkę wodą z płynem do naczyń i dokładnie całość wycieram.

Wbrew zaleceniom, wyczyściłem kiedyś ciemny osad w dolnym naczyniu i pojawiły się tlenki. Wypolerowałem te miejsca wełną stalową do połysku i teraz już jest ok.

Takie oto są moje doświadczenia z mukką. Sprawuje się dobrze, jest solidnie wykonana i właściwie eksploatowana nie sprawia kłopotu.

Najwiekszą uwagę trzeba zwracać na zawór spieniający i dolny pojemnik.
Trzeba dokładnie myć zwykłym środkiem do naczyń bez cytryny i innych kwasów, no i nie skręcać kawiarki przed usunieciem resztek wilgoci.

Nigdy nie myć w zmywarce!

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #549 dnia: 13 Sierpień 2016, 22:21:32 »
Witam. Ostatnio zacząłem znowu zabawę z kawiarką, po kilkumiesięcznej przerwie i kawie z przelewowego. Tylko,  że na mojej GAT 6 opera z reduktorem różnie kawa wychodziła. Sypałem ok 9-10g kawy średnio lub trochę grubiej mielonej. Na to oryginalny reduktor. Postanowiłem kupić mniejszą firmową kawiarkę na 2 cupy.
Dziś zrobiłem pierwszą kawę i od razu super strzał.
9g kawy wypełniło całe sitko. Na to dałem wycięty fitrl z przelewu. W dolnej części nagrzałem ok. 100ml wody. Po skręceniu kawa dość szybko zaczęła wypływać, po białej "piance" szybko do filiżanki i finito. Wyszło mi trochę ponad 50ml kawy, która smakowała jak całkiem niezłe wg. mnie espresso. Zaparzona dziś kawa to jakaś Kubańska z lokalnego sklepu z kawami. Do kawiarki wcześniej mieliłem dość grubo ale ostatnio mielę dość drobno (na concepcie prawie najdrobniejszy przemiał) i więcej można wycisnąć z kawy. Ciekawe czy kawy z xcafe, które mam pod przelew też wyjdą tak wybornie? Podsumowując cieszę się,  że nie odpuściłem z kawiarką i w końcu mi się udało zrobić pyszną kawę. ☺
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2016, 22:23:40 wysłana przez wushu81 »

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #550 dnia: 14 Sierpień 2016, 09:32:17 »
Przepraszam za tego potłuczonego posta powyżej. Gdy go później przeczytałem było za późno na edycję. Wieczorne pisanie w dodatku na telefonie, gdzie widać tylko dwie linijki tekstu a resztę ekranu zajmuje klawiatura i inne elementy przeglądarki, jak widać nie wyszło mi za dobrze ☺

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #551 dnia: 14 Sierpień 2016, 10:54:01 »
Zazdroszczę ludzim, którym smakuje napar z kawiarki solo. Bo z mlekiem to ja go bardzo na tak.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #552 dnia: 14 Sierpień 2016, 14:07:54 »
A espresso z kolbowego lubisz? Bo jeśli tak,  to może jeszcze nie udało Ci się trafić ze wszystkimi "elementami", które składają się na dobrą kawę z kawiarki. Mi kawy wychodziły różne od niepijalnych po względne i i w miarę dobre. Wczorajsza kawa mnie mocno zaskoczyła i to na plus. No ale też raczkuje w temacie kaw i może jeszcze nie do końca wiem co znaczy dobra kawa ☺

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #553 dnia: 14 Sierpień 2016, 15:28:45 »
Napar z kawiarki owszem jeden krok od espresso ale siedmiomilowy. Espresso bajka.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #554 dnia: 14 Sierpień 2016, 19:38:56 »
Napar z kawiarki zdecydowanie odbiega od espresso, ale nie zmienia to faktu, że z odpowiednimi ziarnami bardzo mi smakuje zarówno solo jak i z mlekiem. Warunek, kawa wypalona w okolicach full city i dbałość o równe i pełne wypełnienie sitka.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi