Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 463617 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #495 dnia: 26 Grudzień 2015, 14:21:00 »
@ manfred - ile zaparza się drobno - mielona plus filtr? Mam ochotę spróbować, choć nie wiem, czy mój młynek podoła. Ostatnio mam mocno "zamulony" napar i zaczyna mi to przeszkadzać. Młynek czyszczę bardzo regularnie a jednak pył jest. 

Jutro rano nagram Ci film z tego jak wygląda to u mnie. Z tym że ja zapomniałem dodać iż ja stosuję dodatkowo redukcję sitka w kawiarce.

bartosz

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #496 dnia: 26 Grudzień 2015, 14:36:45 »
Ooo, też z chęcią zobaczę! Słyszałem o metodzie z filtrem na sitku, ale jeszcze nie stosowałem. Widziałem taką akcję na YouTube z brikką i napar wyszedł gęstszy i z większą cremą.

Solari

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #497 dnia: 02 Styczeń 2016, 01:27:08 »

Zamówiłem (raz użyty), widocznie nieudany prezent - w postaci:

Bialetti Elettrika 2tz
Prosta, klasyczna i podoba mię się. Wygląda na tak samo łatwą w myciu jak klasyczna moka. Obawiam się tylko, że obsługa przez podłączanie/odłączanie wtyczki do najwygodniejszych nie należy.
Będzie u mnie w poniedziałek/wtorek najpóźniej. Dlatego pytanie brzmi,

Czy ktoś posiada takie ustrojstwo i mógłby podzielić się wrażeniami..?


Cena... 11€.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2016, 01:30:47 wysłana przez Solari »

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #498 dnia: 02 Styczeń 2016, 06:59:26 »
Nie wiem czy ktoś inny posiada, ale skoro już zamówiłeś to liczę na małą relację ;-)
Fajna cena.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #499 dnia: 02 Styczeń 2016, 14:59:38 »
@ manfred - ile zaparza się drobno - mielona plus filtr?

Dokładnie u mnie 3 minuty i 49 sekund. Wlałem wrzątek do zbiorniczka. W filmie trochę to zmniejszyłem.
PS Wszelkie niedociągnięcia wynikają z niewiedzy mojej.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2016, 15:28:08 wysłana przez manfred »

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #500 dnia: 02 Styczeń 2016, 19:36:25 »
 :brawa:

Film świetny! Warto wrzucić do Vademecum. Dla potomnych.
Trochę długo się robiła. U mnie strumyk jest równy, ale i opór mniejszy. Jak wspomniałeś o filtrach to naturalnie do głowy przyszły mi te od aeropressu. Jakoś nie przyszło mi do głowy wycinanie...
Jestem na tyle ciekawa różnicy w smaku, że jutro spróbuję.

...jeszcze jedno... Widzę, że w kwestii dystrybucji kawy w sitku również preferujesz metodę "na stukanie". :) (bez skojarzeń!)
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #501 dnia: 02 Styczeń 2016, 19:40:45 »
Jak wspomniałeś o filtrach to naturalnie do głowy przyszły mi te od aeropressu. Jakoś nie przyszło mi do głowy wycinanie...
Jestem na tyle ciekawa różnicy w smaku, że jutro spróbuję.

Aero mam w pracy wraz z filtrami. No i pomyślałem że przecież filtr to filtr. Napar jest zdecydowanie cięższy taki pełniejszy. Chyba nawet od samego espresso ;-) Ja nie gustuję w espresso natomiast spaskudzone mlekiem było wspaniałe.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #502 dnia: 02 Styczeń 2016, 20:00:47 »
Ja fejsbukowa jestem. Pozwolisz, że udostępnię na tablicy? Bo to fajny filmik jest.

Jutro napiszę o swoich wrażeniach.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #503 dnia: 02 Styczeń 2016, 20:04:59 »
Spoko

Solari

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #504 dnia: 06 Luty 2016, 11:09:42 »

...skoro już zamówiłeś to liczę na małą relację
Na ogół uwielbiam te "małe ceremonie" zaparzania kaw (różnymi metodami alternatywnymi) ale...
ta (elektryczna) kawiarka "spisuje się" idealnie w momencie, gdy nam się śpieszy: np. przed wyjściem do pracy lub w jej przerwie. Bardzo doceniam niebywale użyteczną funkcję Timera - ustawienie godziny przygotowania naparu - która "dała" mi czas na "ogarnięcie się", po czym kawiarka samoczynnie się załączyła. Gdy zaparzanie kawy miało się ku końcowi - byłem już "gotowy" do zalania swojej porannej kawy. Sygnalizacja Ilość naparu, to ok. 300 ml, a czas samego parzenia oscyluje wokół 4.30 min. Jedyna wada, to... cena (sklepowa).
Pozdrawiam, Solari.

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #505 dnia: 06 Luty 2016, 11:24:18 »
Pisałeś wcześniej, że zamówiłeś Bialetti Elettrika 2tz i wychodzi Ci z tego 300 ml? Niestety korzystanie z funkcji timera wymaga uprzedniego wlania do kawiarki zimnej wody, a z zimną wodą czas parzenia jest zdecydowanie za długi i nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Solari

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #506 dnia: 06 Luty 2016, 15:58:24 »


Pisałeś wcześniej, że zamówiłeś Bialetti Elettrika 2tz i wychodzi Ci z tego 300 ml?
Taką informację otrzymałem od sprzedającego. Jak widać "prezent" ów był bardzo nietrafiony. Kawiarka jest duża i nowa - a za tę cenę - nie narzekam.
Niestety korzystanie z funkcji timera wymaga uprzedniego wlania do kawiarki zimnej wody, a z zimną wodą czas parzenia jest zdecydowanie za długi i nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Dokładnie - podczas tej funkcji używam zimnej wody, ale czas i tak oscyluje wokół 4.30. Rano pijam Cappuccino, więc przeboleję.
Pozdrawiam. 

Offline denon75

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: GAT Konica
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #507 dnia: 05 Marzec 2016, 12:50:02 »
Mam prośbę pytanie techniczne/porada

mam kawiarkę GAT Konica (taką jak moim nicku)
powstał problem z zaworem bezpieczeństwa przy robieniu kawy na zbyt drobnym mieleniu/ubiciu (mea culpa)
otóż podczas zaparzania puścił zawór bezpieczeństwa (był jakby strzał i para pod wysokim ciśnieniem uciekła przez zawór - trwało co z 10 sekund)

następnego dnia próbowałem robić kawę ale kawiarka nie działa jak poprzednio tj
 - w trakcie gotowania pare wydostaje się przez zawór (zbiornik z wodą w zasadzie zachowuje się jak czajnik) wcześniej tak nie było
 - woda przeciska się przez sitko pod małym ciśnieniem

Czy jak zawór bezpieczeństwa jest:
 i) jednorazowym zabezpieczeniem
 ii) i jak raz zadziała to kawiarka do wyrzucenia?
Czy zawór można wymienić?
Czy zawór może jest automatyczny i wielkokrotengo użytku

Prośba o pomoc
pzdr d
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2016, 13:08:08 wysłana przez denon75 »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #508 dnia: 06 Marzec 2016, 09:21:43 »
Działa w dwie strony i nie jest jednorazowy.
Może masz zapchane sitko?
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline terez

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Bialetti Kittty
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #509 dnia: 10 Maj 2016, 12:36:24 »
Witam. Mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie :).

Mam taki problem. Jakiś czas temu kupiłem kawiarkę Bialetti Kitty na 6 filiżanek. Od początku był problem z tym, że podczas zaparzania kawy (płyta ceramiczna) ciśnienie uciekało w jednym miejscu spod uszczelki. Za każdym razem uważałem by wszystkie elementy były suche, dokręcałem mocno kawiarkę, kawa zmielona w grubości pod kawiarkę. Zareklamowałem ją, otrzymałem nową, bo wg. właściciela sklepu pierwsza miała krzywy gwint. Dziś zaparzam kawę w nowej kawiarce i jest jeszcze gorzej, bo puszcza ciśnienie praktycznie na całym obwodzie, widać parę oraz krople wody. Co mi radzicie? Szczerze to już jestem lekko zirytowany tą sytuacją. U moich rodziców jest kawiarka Bialetti, która ma z 10 lat i od początku ma tę samą uszczelką i nigdy nie było podobnego problemu.

Dzięki za wszelkie rady, pozdrawiam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi