Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457745 razy)

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1425 dnia: 13 Wrzesień 2021, 20:02:40 »
Po przesiadce z Wilfy na Turę

u mnie też przesiadka z Wilfy :) po plus minus 2 tygodniach musiałem oddać do serwisu, gdzie stwierdzono wagę fabryczną i zaproponowano wymianę na nowy lub inny. no to wziąłem inny ;)

Offline majerkeu

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Jeszcze brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1426 dnia: 14 Wrzesień 2021, 13:56:43 »

A może ktoś z kawiarką używa młynka 1Zpresso JX Pro ?
Możecie podpowiedzieć wasze wstępne nastawy. Wiem że każda kawa ma inne nastawy.
Jestem początkującym kawoszem i nie do końca wiem jak powinna być zmielona kawa pod kawiarkę. Możecie dodać swoje zdjęcia zmielonej kawy. Chciałbym wizualnie ocenić wasze przemiały.
W instrukcji młynka jest podane wstępne nastawy i te znam.
Czy są ogólne zasady co do mielenia ? Czy to jest tak że jak grubiej zmielę to kawa będzie słabsza czy mniej kwaskowa. Jak zmielę bardziej pod espresso to będzie mocniejsza o bardziej wyrazistym smaku.
Wiem, że i tak będę to musiał wszystko samemu przerobić, ale chciałbym mieć dobry start.
dzięki za pomoc.
Aktualnie do kawiarki mam kawę HAYB - Yellow Republic

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1427 dnia: 14 Wrzesień 2021, 15:01:59 »
A może ktoś z kawiarką używa młynka 1Zpresso JX Pro ?

Jako, że ostatnio zabiegany jestem, to nie chce mi się kombinować i trzymam się zakresu 28-30. Przelewa się prawie cała woda, kawy mi smakują, ale od razu ostrzegam, że psuję je mlekiem. Natomiast ciągle robię je na starej uszczelce i sitku, bo nowa mimo kilkunastu nastawów dalej pyrtoli i pluje jak wściekła i nie chce się za diabły okiełznać :P

Offline majerkeu

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Jeszcze brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1428 dnia: 14 Wrzesień 2021, 18:33:08 »
Dzięki za pomoc. Ciekawa opcja. Ja teraz trzymałem się bardziej drugiej strony nastaw bardziej espresso. Jutro sprawdzę twoja opcje.
Teraz mam dwie kawiarki 2tz i ona jest bardzo stara oraz 4tz współczesna Bialetti.
W każdej z nich kawa smakuje inaczej.

Ja tez dodaje spienione mleko w spieniaczu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słowian

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1429 dnia: 15 Wrzesień 2021, 09:31:35 »
@majerkeu , jeżeli to coś pomoże to poniżej wrzucam zdjęcia przemiału z Tury (ustawiona na 7, do kawiarki mielę w przedziale między 8 a 6, może przyda się to innym użytkownikom Kazaka).
3 (Kopiowanie).jpg
4 (Kopiowanie).jpg

Mi osobiście ciężko ocenić wielkość przemiału na podstawie zdjęcia, co innego zobaczyć to na żywo. Jeżeli miałbym doradzić w inny sposób to tak, mam w domu Jacobs Kronung, zieloną (dla mniej wybrednych kawoszy), przemiał jest mniej jednorodny, dużo więcej w nim pyłu niż z Tury ale z grubsza o coś takiego chodzi. Można porównać z jakąś inną marketową mielonką i od tego zacząć zabawę, powoli schodzić w kierunku drobniejszego przemiału (wydaje mi się, że grubiej nie ma co mielić) i sprawdzać efekty.
Z tym drobnym przemiałem też nie ma co za bardzo przesadzać, są na forum barwne opisy eksplozji po zapchaniu kawiarki ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 09:34:02 wysłana przez Słowian »

Offline Sandor

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Aeropress, phin, moka
  • Młynek: Wilfa
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1430 dnia: 15 Wrzesień 2021, 10:06:45 »
Wypowiem się nt. zamiennych uszczelek, może komuś pomoże. Pierwsze kilka zaparzeń bardzo mały uzysk, poczytałem co tutaj było pisane i zrobiłem wszystko na raz. Mocniejsze skręcenie kawiarki, mniejszy ogień na kuchence i mniej kawy w sitku. Jeśli chodzi o ostatni czynnik to zazwyczaj trochę kawa mi się ubija gdy wyrównuję w sitku stukając w boki. Z nową uszczelką i mniejszą dozą tak mocno się nie ubija. Używam Bialetti Venus 4tz, nowa doza to 16g.

Edit. Jeszcze jedna rzecz. We wcześniejszych postach przewijał się też pomysł zalewania powyżej zaworka. Ze starą uszczelką to działało bez problemu, natomiast z nową musiałem lać poniżej, aby otrzymać zadowalający uzysk.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2021, 10:09:44 wysłana przez Sandor »

Offline majerkeu

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Jeszcze brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1431 dnia: 17 Wrzesień 2021, 13:23:37 »


Dziękuję wszystkim za pomoc. Będę dalej próbował.
 Bazyl Ustawiłem przemiał na 3.00 i wyszła całkiem dobra kawa. Jeszcze mało się znam ale jest ok. Zalana mlekiem ze spieniacza. Muszę jeszcze popracować nad proporcjami mleko kawa.
Wczoraj dojechała nowa kawiarka 2tz zobaczę jaka różnica w kawie w porównaniu do tej starej.
Może w weekend będę miał trochę więcej czasu to zrobię zdjęcia jak wygląda przemiał u mnie.

Offline majerkeu

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Jeszcze brak
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1432 dnia: 18 Wrzesień 2021, 21:11:23 »

Chyba rzeczywiście ze zdjęcia trudno określić przemiał.
Tak wyglada moj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1433 dnia: 20 Wrzesień 2021, 12:33:53 »
Muszę jeszcze popracować nad proporcjami mleko kawa.

Ja nie jestem konserwą kawową i nie trzymam się ściśle kanonicznych proporcji. W garnek mleka na oko, a potem po podgrzaniu dopełniam po brzegi filiżankę PŻony To co zostanie wlewam do siebie, a jak nic nie zostanie to piję czarną :P Czasem jak przełamię lenia, to poszturcham mleczko we frenczu, żeby ładnie było i kawiarnianie :D

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1434 dnia: 20 Wrzesień 2021, 23:05:12 »
Chyba rzeczywiście ze zdjęcia trudno określić przemiał.

Ten przemial wygląda fatalnie!

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1435 dnia: 21 Wrzesień 2021, 14:37:49 »
Chyba rzeczywiście ze zdjęcia trudno określić przemiał.

Ten przemial wygląda fatalnie!

jeśli do 2tz, to zgoda. To jest przemiał na kombajn 6tz, do picia z 2 kubków, jak przelew.

Offline PrzM

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Aeropress, Bialetti Musa 1tz
  • Młynek: Hario Mini Slim Pro, Melitta Calibra
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1436 dnia: 17 Październik 2021, 20:30:27 »
Kupiłem ostatnio kawiarkę Bialetti Musa 1tz, chciałbym nauczyć się parzyć dobrą mokę (dotychczas korzystałem tylko z Aeropressu) i mam problem z poprawnym zrobieniem kawy, podpowiedzcie proszę gdzie może być problem.
Kawę póki co mam mieloną Illy przywiezioną z Włoch (na opakowaniu napisane, że zmielona pod kawiarkę). Dałem ok. 50 ml wody o temp. 50-60 stopni, akurat pod zawór, kawy ok. 9 g, milimetr-dwa poniżej rantu. Stawiam na gaz i po chwili zaczyna się sączyć (ale nie sika na boki), po dłuższej chwili przestaje lecieć i zamiast tego słychać bulgotanie. Zdejmuję z gazu, przelewam do filiżanki. Wychodzi tylko ok. 23 g kawy, a po przestudzeniu kawiarki widzę, że reszta wody dalej jest na dnie zbiorniczka. Co robię źle? Za mały gaz pod kawiarką?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1437 dnia: 17 Październik 2021, 21:47:01 »
@PrzM Wydaje się, że dobrze robisz. W kawiarce zawsze zostaje cześć wody w środku, zapobiega to przegrzaniu, a cześć wody zostaje w kawie, przeważnie tyle samo co przemiału.  Okolice 25 g uzysku to jest wartość mieszcząca się w normie. więcej niż 35 g uzysku raczej nie będzie z tego urządzenia. A kawa smakuje Ci? Bo o to przede wszystkim chodzi.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1438 dnia: 17 Październik 2021, 22:11:54 »
Nalej wody do oporu, bez podgrzania. Niepotrzebnie lejesz ciepłą. Kawiarka też musi się zagrzać i czas grzania zimnej wody będzie miarodajny.
Zdjęcie kawiarki z gazu w przed "bulgotem" jest właściwe, ale nie powinno być tak, że ten bulgot nie wiąże się z "pluciem" kawą (aczkolwiek go musisz uniknąć - zdjęcie z gazu winno nastąpić, gdy wypływ piany zwalnia). Uzysk będziesz i tak miał zbliżony.

PS.: "do oporu" czyli do zaworka.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1439 dnia: 09 Listopad 2021, 10:39:09 »
Czy mogę liczyć na info jaka ilość kawy wchodzi do sitek Bialetti 4tz. i 6tz. ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi