Autor Wątek: Ekspres przelewowy do 400 zł  (Przeczytany 5268 razy)

Offline olszakos

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropres
  • Młynek: Porlex
Ekspres przelewowy do 400 zł
« dnia: 12 Luty 2020, 13:35:51 »
Witam.
Planuję zakup ekspresu przelewowego, tylko problem w tym, że nie bardzo wiem jaki wybrać. Ogólnie przydałaby się funkcja timera (nie jest to wymóg konieczny) i żeby kawa utrzymywała temperaturę przynajmniej przez te 2h. Przydało by się żeby nie był bardzo duży, najczęściej kawy parzę tak na dwa duże kubki (około 300ml) tylko czasem zdarza się większa ilość.
Myślałem o ekspresach Delnghi tj. DE LONGHI ICM15750 albo DELONGHI ICM16731.
Będę wdzięczny za wszelkie rady i propozycje.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Luty 2020, 18:04:59 »
Szczerze powiedziawszy, nie znam ekspresów przelewowych DeLonghi. Oba modele wyglądają dokładnie tak samo i zwyczajnie. W podobnej cenie jest Bosch TKA8653 i Melitta Aroma Elegance Therm Deluxe 1012-06. Warto na allegro szukać modeli powystawowych bo są czasem za połowę ceny. 

Znalazłem jeszcze ciekawy ekspres z małym termosem i kubkiem termicznym WMF
https://allegro.pl/oferta/wmf-kitchenminis-ekpres-do-kawy-kubek-termiczny-8795730999

Co do 2h utrzymywania ciepła, to kawa po 40 minutach na ogół zmienia już dość mocno smak i nie ma na to specjalnie rady. Na pewno jeśli chcesz mieć ciepłą kawę na dłużej, to lepszy jest termos niż podgrzewanie na płycie. 

Przede wszystkim żeby mieć dobrą kawę musisz mieć w miarę świeżo zmieloną. Potrzebny jest więc albo młynek osobny albo ekspres z młynkiem.
Z młynkiem jest np Melitta AromaFresh. Wolnostojące budżetowe młynki elektryczne to np. Severin 3873 albo Nivona Cafe Grano 130. Może być tez np ręczny xeoleo.

Jeśli dobrze rozumiem robisz na dwa kubki 300 ml czyli łącznie koło 600 ml kawy chciałbyś uzyskać. To jest dobra ilość na domowy ekspres przelewowy.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2020, 18:24:10 wysłana przez krystians »

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2020, 20:17:30 »
Jeśli nie masz młynka to polecam osobiście Melittę Aroma Fresh, ostatnio była w Konesso za ok 450zł. Czasami używam go nawet do robienia jednej dużej kawy.
Z białymi filtrami Melitta kawa wychodzi najlepsza. (Oczywiście nie jest to poziom ręcznie robionego dripa przez kogoś znającego się na rzeczy).

Offline olszakos

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Aeropres
  • Młynek: Porlex
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2020, 21:56:15 »
Młynek do kawy mam. Do tej pory kawę robiłem gównie w aeropressie, ale teraz parzę większe ilości i wcześniej wstaję stąd potrzeba zakupu ekspresu.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2020, 15:31:43 »
Jeśli nie masz młynka to polecam osobiście Melittę Aroma Fresh
Osobiście także polecam - bardzo fajnie się sprawuje przy konieczności zrobienia dzbanka kawy - myślę, ze przy 2 kawach - czyli 600ml jak piszesz też poradzi sobie
ma timer i jest praktycznie bezobsługowa
Never Give UP †

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2020, 19:23:00 »
Trochę odświeżę temat.
Właśnie się zastanawiam nad kupnem ekspresu przelewowego Melitta aromafresh. Podoba mi się opcja że sypie ziarna i kawa robi się sama. Dziwne jednak ze cena tego ekspresu w ciągu dzisiejszego dnia zmieniła się z 439zl na 599 zarówno na konesso jak i coffeedesk. Zakup nie na dziś więc pewnie kiedyś potanieją.
Wracając do pytania - czy kawa będzie podobnie smakować do tej zmielonej w xeoleo i przygotowanej w V60?

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2020, 19:35:32 »
Mam ten ekspres Melitta AromaFresh. Kupiłem do pracy. Aktualnie na najsłynniejszym portalu aukcyjnym kupisz go po 399 (powystawowy) lub, na innej aukcji 429. Fajna rzecz. Dwie filiżanki, czyli jeden kubek też przygotuje. Nastaw młynka jest niby niewiele bo 3, ale w połączeniu z regulacją mocy kawy (też 3 stopnie) można sobie fajnie dopasować w zależności od rodzaju kawy i ilości jaką chcemy przygotować. Jeśli jesteś ortodoksem-fetyszystą to pewnie kawa nie będzie dla Ciebie topowa, ale do normalnych codziennych zastosowań to bardzo przyjemny sprzęt. Uwaga - głośno bulgocze przy parzeniu więc w domu rano jest mocno słyszalny. To bulgotanie jest nawet bardziej uciążliwe niż młynek, bo dłuższe. A młynek jest raczej z tych cichych.

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2020, 19:52:33 »
MELITTA AromaFresh 1021-01 za 369 zł, powystawowa. Robiłem w tym sklepie zakupy i mogę go polecić (wystawiają fakturę i udzielają gwarancji).
https://tinyurl.com/rpq5rgw

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2020, 20:17:22 »
Chyba nie ma sensu kupować za  369zl skoro za 439 można kupić nowy.
Dziękuje za informacje.

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2020, 20:26:08 »
Dziwne jednak ze cena tego ekspresu w ciągu dzisiejszego dnia zmieniła się z 439zl na 599 zarówno na konesso jak i coffeedesk. Zakup nie na dziś więc pewnie kiedyś potanieją.
Możesz spróbować do Michała z Konesso na PW, może uda Ci się wynegocjować dobrą cenę 😀

Offline Mr. Sour

  • Wiadomości: 224
Odp: Ekspres przelewowy do 400 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec 2020, 20:43:47 »
Zrozumiałem, że nie można kupić... ale skoro tak, to używany jest bez sensu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi