Autor Wątek: Jaka kawiarke zakupic  (Przeczytany 6661 razy)

Offline kurek1978

  • Wiadomości: 13
Jaka kawiarke zakupic
« dnia: 09 Grudzień 2018, 20:24:03 »
Witam.Mam pytanie jaka kawiarke lepiej zakupic bo jestem laikiem wtym temacie kawiarka kawiarka bialetti kremina ze spieniaczem czy lepiej Bialetti Kawiarka Moka Express 3Tz i dotego spieniacz.Prosze o pomoc
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2018, 20:27:05 wysłana przez kurek1978 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2018, 21:23:48 »
Lepiej spieniacz osobno.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2018, 21:40:46 »
Mam kremine ale tylko ze wzgledu na czeste wyjazdy. Jezeli do domu to osobno. 3tz to na jedna osobe porcja i tylko bialetti...

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2018, 21:55:33 »
Witam.Mam pytanie jaka kawiarke lepiej zakupic bo jestem laikiem wtym temacie kawiarka kawiarka bialetti kremina ze spieniaczem czy lepiej Bialetti Kawiarka Moka Express 3Tz i dotego spieniacz.Prosze o pomoc

Kup sobie french pressa do spieniania mleka, nie ma problemu z usyskaniem odpowiedniej konsystencji nawet do latte art juz nie mowiac o cappucino. Polecam tego z Ikei ew. Ambition, koszt w obu przypadkach ok 25 zł.
Kawiarka to juz wedle upodoban (i potrzeb).

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2018, 22:20:16 »
Cześć,
zgodzę się z przedmówcami - lepiej kawiarkę i spieniacz osobno (tak jak wspomniano frenchpress do tego nada się najlepiej).
Rozumiem że będzie używana na kuchence nie-indukcyjnej (w przeciwnym razie musisz wziąć taką przystosowaną do kuchenek indukcyjnych).
Rozmiar - jak widzę - masz już wybrany, wygląda na wersję "jednoosobową".

tylko bialetti...
...albo GAT albo Pedrini, cokolwiek byle nie jakiś no-name.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2018, 22:31:20 »
Florine tez odpusc sobie

Offline kurek1978

  • Wiadomości: 13
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2018, 06:21:10 »
To biore balleti  t6 i spieniacz takiej samej firmy bo niewiem czy brac cos tanszego.Dziekuje za pomoc

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2018, 06:37:45 »
Tz6 to naprawde duza kawiara. Jezeli nie bedziesz jej uzywal caly czas dla dwojga to czesc bedziesz wylewal. Taka moc naparu. Ja proponuje pomyslec nad 3 , jest najbardziej otymalnym wyborem. Na kawie tez zaoszczedzisz. Aby wydobyc smaki czekolady lub owocow z kawy bedzie ci tez potrzebny  mlynek  ale to juz pozniej. Kawa z kawiarki 3 tez wychodzi minimalnie lepsza niz z 6. W kawiarce najwazniejsze jest sitko, rowne otwory i najlepiej brak szczeliny miedzy dnem sitka a scianka boczna ,kremina tak ma. W kawiarce nie oszczedzaj bo ja wywalisz pozniej a itak pojdziesz w cos lepszego pojdziesz a spieniacz totak jak ci pisali wczesniej

Offline kurek1978

  • Wiadomości: 13
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2018, 08:37:58 »
Pije z zona kawke i lubie ja w wiekszym kubku dlatego wybrałem Bialetti Moka Expres 6Tz ale jak mówisz ze lepszy wybór bedzie ta 3Tz to kupie ja.Fakt lepiej zrobic 2 razy jak wylewac.Pozatym twierdzicie ze ma lepszy smak.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2018, 09:55:09 »
Popatrz tez gaz czy indukcja. Wieksza srednica denka tez wygodniej.  Stal czy aluminium. ja jestem za alu i bron boze do zmywarki nie pchaj . Mycie jej to tylko plukanie wodą. Mozliwe ze przyda ci sie krzyzyk pod kawiarke.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2018, 10:36:54 »
@Mireksm.
A może byś tak, zgodnie z regulaminem forum, w końcu zaczął używać polskich znaków. czytać się nie da takich wypowiedzi.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2018, 11:01:02 »
Ja w zeszłym roku zakupiłem kawiarkę Gnali & Zani o pojemności 3tz i byłem z niej zadowolony. Kosztowała jakieś 40 złotych. Niestety jakiś czas temu zakończyła swój żywot na palniku...  :(

Na stronie sklepu była informacja, że została wyprodukowana we Włoszech i to mnie zachęciło do jej zakupu. Na kartonie, ani na samej kawiarce, nie było jednak żadnej informacji o kraju produkcji.

Offline kurek1978

  • Wiadomości: 13
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2018, 11:18:00 »
Teraz panowie to mam dylemat czy kupić mniejszą czy wiekszą.Pije w sumie w wiekszym kubku i teraz pytanie czy ta teraz mniejsza starczy na ten kubek.W sumie nie pije w filiżankach tylko w kubku.

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 110
    • pipala.pl
  • Ekspres: aeropress, v60, moka pot, phin
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień 2018, 11:28:27 »
kawiarka nie jest do tego żeby robić sobie 200 ml naparu do kubka, chyba że będziesz robił coś w stylu americano :D

Offline kurek1978

  • Wiadomości: 13
Odp: Jaka kawiarke zakupic
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień 2018, 12:05:56 »
A nie lepiej kupic Tz 6 i do tego reduktor 6/3 wtedy wiadomo ze jak bede pił zkims to bedzie ok a jak sam to włoze reduktor.Pytam zeby miec pewnosc ze jak kupie to napewno starczy bo w filizance raczej nie pije.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi