Autor Wątek: Kongo Kivu  (Przeczytany 4917 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Kongo Kivu
« dnia: 25 Kwiecień 2013, 07:32:27 »
Źródło: Palarnia Agifa (Tarnów)
Palenie: własne, średnie (a może nawet ciut lżej)
Metoda przygotowania: ekspres ciśnieniowy, aeropress
Wygląd: ziarna średniej wielkości, niezbyt równe, dość twarde, bruzda nierówna, napar z orzechową, przechodzącą w kasztan, lekko prążkowaną cremą.
Aromaty: niesamowicie apetyczny zapach, dosyć nieokreślony, gdzieś wyczytałem o smakach whisky i beczki dębowej - ja raczej takich skojarzeń nie miałem, ja raczej czuję coś niesamowicie słodkiego, lekko kakaowego, co wabi mnie jak sklep z zabawkami pięciolatka 
Smak: Łagodna, z akcentem dojrzałego agrestu i rabarbaru, delikatna kwaskowość tworzy tło dla gamy innych smaków, mało w tym wszystkim czekolady
Podsumowanie: Kawa fantastycznie smakuje przygotowana w ekspresie, w aeropresie jest nieco zbyt spłaszczona, zbyt łagodna. Z mlekiem jest faworytką mojej Żony. Słodziutka.
Dzisiaj zaparzyłem ją w aero w niższej temperaturze (ok. 80*C) pojawiło się nieco więcej kwasków i pewna wytrawność. Może to ta whisky i beczka? 
Kawa świetna ale wolę ją z ekspresu, ru się chyba trochę marnuje, spróbuję jeszcze z innym mieleniem i pokombinuję z temperaturą.
Zmniejszyłem nieco dozę przy pozostawionej niższej temperaturze. W miarę stygnięcia kawy coraz wyraźniejsze zrobiły się te "alkoholowe" smaki, choć dla mnie bardziej w kierunku wytrawnego czerwonego wina niż whisky, z lekkim dymnym akcentem (dymu z palenia drewna a nie ze spalonych ziaren  :) ).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi