Autor Wątek: Pomożemy Leszkowi?  (Przeczytany 22167 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Pomożemy Leszkowi?
« dnia: 04 Czerwiec 2013, 21:57:29 »
Pozwolę sobie poniżej zacytować fragment wczorajszego wpisu na profilu Black and White Coffee
Cytuj (zaznaczone)
Chcielismy podziękować Coffee Proficiency za wspaniałą organizację Mistrzostw (Ela, Błażej, Filip), Konradowi z KofiBrand za wypalenie świetnej kawy dla Basi (Etiopia Hafursa wymiata! ), sędziom za to, że byli świetnie skalibrowani i oceniali bardzo równo i na każdą ocenę mieli argument. Robertowi i Norbertowi za ratunek ze zdjeciami Leszka. Norbertowi za ogarniecie muzyki. Ani i Konradowi za to, że zawsze są obok, zawsze w nas wierzą i zawsze nas wspierają. Jurkowi Stankiewiczowi za to, że użyczy ekspres, Marcinowi Moczydlowskiemu za młynek , akcesoriom baristy (Basia i Robert Dierża) za filiżanki, by Leszko mógł się przygotować do mistrzostw świata.
A przede wszystkim dziekujemy Filipowi Bartelakowi za to, że troszczy się o nas, dba o nas i sprawia, że zawsze czujemy się jak w domu;)
P.s. nie wzgardzimy żadnym kg kawy i l mleka, ponieważ Leszko zamierza przelać cysternę mleka i morze kawy, więc jeśli ktoś chce się dorzucić do przygotowań to będziemy wdzięczni; )

W komentarzu pozwoliłem sobie poprosić o kontakt i obiecałem próbę pomocy. Włączymy się? Damy radę zrzucić się po kilka złotych? :)

[EDIT]
Już wiem, że chcemy się włączyć w budowanie sukcesu Leszka Jędrasika. Wspomożemy go kilkoma (a może kilkudziesięcioma :) ) kilogramami kawy firmowanej przez nasze Forum. Dodatkowo do każdego zakupionego przez nas kilograma kawy Euro Cafe dokłada drugi kilogram!  :)
Jak wziąć udział w akcji? To proste - do godz. 6.00 w poniedziałek proszę przysyłać do mnie na PW deklarację kwoty za którą chcecie zakupić kawę dla Leszka. Ja każdemu odeślę nr konta do wpłaty (w tytule przelewu wpisujemy swój nick i dopisek "Dla Leszka"). Zaraz rano w poniedziałek wysyłam zbiorcze zestawienie do Gorana (haha - może go zrujnujemy?). Goran pakuje i wysyła paczkę. We wtorek Leszek otwiera paczkę  :wow2: i szaleje z radości! Taki jest plan :) Wchodzicie w to?

KONIEC, AKCJA ZAKOŃCZONA
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2013, 14:39:26 wysłana przez spinka2 »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2013, 21:59:09 »
Damy radę :D

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2013, 21:59:32 »
 :ok:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2013, 22:02:41 »
 :blue:
Ale jak dostanę autograf. :D

Oczywiście, że tak koniecznie.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2013, 22:09:41 »
Prześpijmy się z tematem. Najprościej będzie zrobić jaką zrzutkę i kupić kawę lub mleko. Jak tylko się odezwą dowiem się co ich bardziej interesuje i jaki gatunek. :)
A może macie jakąś inną propozycję - może jakiś rodzaj aukcji?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2013, 22:20:26 »
jestem za - od ziarnka do ziarnka i będzie kawa :) może być i  konferencyjna
LMWDP #469

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2013, 00:23:47 »
Aukcja mi się podoba, zastanawiam się co możnaby wystawić...
Spinka, fajnie, że wątek powstał.  :buziak:
O rany! Teraz to już na bank za tę strzykawkę dostanę po uszach...  :redface:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2013, 06:38:47 »
Po tej jakże krótkiej nocy przyszły mi do głowy 2 koncepcje:
  • każdy chętny "kupuje" u któregoś z naszych forumowych Mistrzów Pieca dowolną ilość kawy, jednakże przesyłka zamiast do niego trafia do Leszka. Fajnie byłoby, gdyby na opakowaniu pojawił się np. napisany pisakiem nick "fundatora". Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcję a ma troszkę mniejsze możliwości to 1 opakowanie mogłoby być opłacone przez 2 lub więcej Forumowiczów. Na razie jeszcze nie wiemy, czy będą chcieli naszej pomocy i w jakiej formie. Jeśli będą to ziarenka to dowiem się jakie, w jakiej cenie moglibyśmy je zakupić oraz o terminy. Oczywiście żeby zminimalizować koszty wszystkie opakowania wysłalibyśmy w jednej paczce. Druga możliwość to jeden wspólny worek kawy (no, może woreczek :) ) opisany naszymi nickami
  • drugi pomysł to aukcja. Ponieważ chodzi o ideę mogę zaoferować jedną z kaw zakupionych w JGC. Zwycięzca poinformuje mnie jak chce mieć ja wypaloną a ja w miarę swoich skromnych możliwości postaram się ją/go zadowolić. Ten drugi sposób ma niestety tylko sens gdy przedmiotów jest sporo, gdyż przynosi zdecydowanie mniejszy dochód a dodatkowo znacznie obciąża jedna osobę. Nie wiem też czy czasowo możemy sobie na niego pozwolić

[EDIT]
Wiemy już, że ziarna nie muszą być wysokich lotów - maja służyć wyłącznie do treningu - nikt ich pił nie będzie. Antonio, Goran - możecie coś takiego zaoferować w niskiej cenie bo jeśli maja na tym malować to nie chciałbym myśleć o marketowych cudach z uwagi na ich zwykle znaczny już wiek.
Czy ktoś oprócz Silesiusów sprzedaje mleko dla baristów?
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2013, 07:15:35 wysłana przez spinka2 »

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Czerwiec 2013, 07:28:37 »
Jestem za - proszę tylko o info gdzie i komu przelać środki.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Czerwiec 2013, 07:35:46 »
Dzięki za deklarację wsparcia, czekam na info z BWCoffee czego potrzebują i kiedy :)
O wszystkim niezwłocznie będę informował.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Czerwiec 2013, 07:40:58 »
Aby nie było długotrwałego pierniczenia - proponuję ściepę narodową, a Kolega Spinka (vel Karne Czerwone) porozumie się z kim trzeba i zakupi.
Warto wcześniej napisać ile kosztuje plus/minus opakowanie stosownego towaru, a każdy z nas, w miarę swo8ich możliwości sypnie groszem.

Tylko jak się na to zapatruje Karne Czerwone:blue:

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Czerwiec 2013, 07:54:54 »
@spinka - dokładnie o takiej formie myślałam. Wtedy można uniknąć straty czasu związanej ze zbiórką funduszy a już wysyłać przelew a nasi Majstrowie wyślą bezpośrednio do Leszka. Myślę, ze w przypadku Antonia i Silesiusów o adres nawet nie trzeba pytać. Goran pewnie też ma.  ;) Z tym nickiem to nie koniecznie, może kto chce?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwiec 2013, 08:00:21 »
Nicki? pfuj (znowu będę po spożyciu, choć siedzę w pracy) nie lepiej WszystkoOkawiE.pl?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Czerwiec 2013, 08:36:33 »
Też uważam że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zrzuta na wór kawy od Antonia lub Gorana z jakąś wspólną, ładną etykietą - "Trzymamy kciuki! wszystkookawie.pl" : )

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomożemy Leszkowi?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwiec 2013, 08:45:05 »
Podoba mi się Karne Czerwone :)
Poczekajmy jeszcze chwilę, bo może wolę mleko :)
Napisałem na ich emaile oraz poprosiłem o kontakt na fejsie. Spodziewam się niedługo odpowiedzi. Opisanie kawy jako WOK jest dobrym pomysłem :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi