Autor Wątek: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)  (Przeczytany 5273 razy)

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« dnia: 27 Grudzień 2018, 00:07:12 »
Buonasera!

Na dobry wieczór - kłaniam się wszystkim, bom się wreszcie zarejestrował, a nie tylko spozieram na Wasze tematy/posty.

Ja po radę... Strasznie mnie wzięło na maszyny ECM'a, bo po pierwsze primo - słyszałem echy i achy, że wykonanie super, i trwałe toto. Po drugie primo - podobie mnie się straaasznie. No i kompaktowe to! A u mię z miejscem ocień płocho (zdjęcie poniżej). :D

Tylko ta cena...  :picardpalm: Zagadałem więc do CoffeSite (do nich, bo chyba tylko oni mają to na stanie), czy dałoby się ciut rabata jakiegoś, gdybym owo kombo kupił (dopiero co naskrobałem, więc jeszcze sobie poczekam...).

W tym czasie, chciałbym zasięgnąć Waszej rady/opinii, czy ja sobie aby stopy nie próbuję odstrzelić? Młyn raczej bedzię ustawiony tylko pod espresso (i moooże czasem kawiarkę). Z kolby też raczej więcej doppio niż mlekowców wszelakich. Pani ma, nie może znieść zapachu kawy jako takiej, ale jakieś lato-makiety i puczina, to już tak - byleby na sojowym/owsianym/migdałowym itd. Więc pewnie jak przyjedzie i zasmakuje, to się z kuchni nie urwę.
Wiem, że jednojajowiec. Wiem, że żeby sfrofować mleko to najpierw trzeba wykonać procedurę jak przy odpalaniu promu kosmicznego. No tak mi się podobają te ECMy, że ach!
Jeśli czegoś nie dopisałem (albo użyłem skrótu) - dopiszę/poprawię.
Aaa... Nie podobają mi się (ale absolutnie nic do nich nie mam!) Ascasco, Gadżje, RS (nnno jeszcze, ale pewnie bym przy nim chciał majstrować - więc nie).

Wszystko musi się zmieścić gdzieś tu, i tylko tu...

1.jpg

Pozdrawiam, i dobrej nocy!  :)





Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2018, 03:43:52 »
Miejsca specjalnie pod ECM z grupą E61 nie widzę na załączonym zdjęciu.
Podstawowa sprawa to głębokość (szerokość da się przeżyć, a wysokość - wg załączonego zdjęcia - zdaje się do "przeskoczenia") - 0,5m miejsca trzeba mieć.
Mając podobny dylemat nabyłem Quick Mill Carola - jest najmniejszy z dostępnych na rynku z E61 (nieco szersza Alexia, jeśli potrzeba spieniać mleko, ale to prosty model, więc niezbyt wygodny do robienia kaw mlecznych). Mały jest jeszcze DomoBar Junior (nie wiem, jaki jest).
Ale jeżeli nie zależy Panu na grupie E61, to CoffeSite ma ECM Casa V, który by pasował do kuchni na tym obrazku (myślałem o nim jakiś czas). Ma wszystko, co potrzeba (może i jest mały bojler, ale to daje się wytrzymać).
Zresztą, CoffeSite tu jest, pod nick-iem El Espreesso :)
Może odpisze  ;)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2018, 03:44:57 »
(myślałem o nim jakiś czas)

O ECM, oczywiście, nie o obrazku. :-)

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2018, 10:37:44 »
Nooo i się zaczyna... Spanie po parę godzin, a jak już sen przyjdzie, to nie kobiety, rajdowe samochody oraz zastępowanie dowolnego perkusisty na koncercie z moich ukochanych grup... Jedyna grupa jaka mi się teraz śni, to ta z podczepioną i gotową do startu kolbą!  [emoji38]

Miejsca specjalnie pod ECM z grupą E61 nie widzę na załączonym zdjęciu.

Wszystko na zdjęciu, będzie musiało podporządkować się maszynom. Wyjątek stanowi te miejsce ze stolniczką. Dzięki za odzew. Żaden tam pan ze mnie. ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2018, 12:13:40 »
Lelit Bianca PL162T chyba dobrze by się wkomponował, zbiornik możesz zdjąć lub zmienić stronę i przez to lepiej dopasować + Niche Zero.

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2018, 12:29:32 »
Lelit Bianca PL162T chyba dobrze by się wkomponował, zbiornik możesz zdjąć lub zmienić stronę i przez to lepiej dopasować + Nitche Zero.

Ja wiem, że Nitche 0 jest opisywany jako dobry sprzęt ale mi się tak strasznie nie podoba, że głowa mała. Zanim ktoś mnie kopnie za "podobanie się sprzętu", niech sam powie, czy sprawiałoby mu radość przyrządzanie tej ambrozji (:D) na sprzęcie, który mu się nie widzi?..
Co do tych dwu maszyn (z tego co wyczytałem/obejrzałem) jestem przekonany. Dobra jakość, KOMPAKTOWOŚĆ, ten absolutnie genialny ascetyczny wygląd. Pytanie czy czegoś o nim nie wiem, a powinienem? No i tylko ta... CASA!  :jezyk:

Czekam na odpowiedź z CoffeeSite, w sprawie rabatu (bo brałbym już dziś pewnie :D). Na młyn rabat mają na stronie. Maszyna - cena stoi w miejscu.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2018, 13:06:10 »
mi się tak strasznie nie podoba
A widziałeś czarny? Bo biały jest rzeczywiście nie tego.

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2018, 13:18:51 »
mi się tak strasznie nie podoba
A widziałeś czarny? Bo biały jest rzeczywiście nie tego.


To już nawet nie chodzi o biały czy czarny. Ja to chyba byłem poprzednio sroką... Błyszczące mnie się podobią! O! ;)

_+_+_+_+_+_+_+

Z ostatniej chwili (czyt. kubeł zimnej wody)...

Niestety rabatu nie będzie. Coff...S... ma rabat na wszystko, czego akurat nie kupuję. Rabat, to bon 150 zeta na akcesoria i kawę... Heh.

Szukam dalej...
« Ostatnia zmiana: 27 Grudzień 2018, 13:47:25 wysłana przez adthinzad »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2018, 00:31:30 »
Jedyna grupa jaka mi się teraz śni, to ta z podczepioną i gotową do startu kolbą! 

Heh! Aż tak to nie, takie życie, taka robota...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2018, 00:32:17 »
Wyjątek stanowi te miejsce ze stolniczką.

TO miejsce, pls...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2018, 00:39:06 »
Zanim ktoś mnie kopnie za "podobanie się sprzętu", niech sam powie, czy sprawiałoby mu radość przyrządzanie tej ambrozji () na sprzęcie, który mu się nie widzi?..

Moim zdaniem estetyki nie należy lekceważyć. Jeżeli kolby są estetyczne (stal, płaskie powierzchnie, błyszcząca, majestatyczna grupa), to dlaczego młynek nie ma wyglądać jak "belonging ad the table"? Owszem, w konkretnej sytuacji młynek można wybrać "niepasujący", ale raczej wówczas, gdy wyboru nie ma. Jak jest, można uwzględnić walory estetyczne.

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2018, 00:57:06 »
Cytat: adthinzad w 27 Grudzień  2018, 10:37:44
Wyjątek stanowi te miejsce ze stolniczką.

TO miejsce, pls...

Nie będę udawał, pojęcia nie mam o co chodzi?..


Udało mi się ciupinę jeszcze utargować z ceny CASA'y. Jak tylko zawita (no i jak trochę powalczę...), na pewno dam znać. Jedno jest pewne - gorsze espresso niż u Baristaz w Mainz, mi na pewno nie wyjdzie! :D

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudzień 2018, 06:14:20 »
Sugeruje zakupić w zestawie 2 kg kawy. Pierwsze espresso  bywają rozczarowujące co wymaga praktyki. Przy takim młynie jak ECM kawa szybko się kończy.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Grudzień 2018, 07:06:22 »
Casa v fajny ekspres moim zdaniem, szybko grzejący z nowoczesną konstrukcją. Po 8 minutach zrobisz w nim dobrą kawę . Bianca to już kombajn. Do zestawienia podobnych małych, dobrych ekspresów dorzucilbym jeszcze victorie i grace. Najwazniejsze różnice to dokladna temperatura, temperatura pary, pasek postępu nagrzewania pary. Do zestawu najlepiej odrazu poprosić o miarkę do espresso i wagę 0,1

Offline adthinzad Mężczyzna

  • Wiadomości: 93
    • https://www.otwarteklatki.pl/
  • Ekspres: ECM Casa V
  • Młynek: ECM S-Manuale 64
Odp: ECMy CASA V i IManuel 64 ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Grudzień 2018, 11:13:32 »
Co do kawy, to mam jeszcze Salvadora Los Belollotos z CF (Z 900gr, palona 7go). Wagę mam. Kupiłem u Aliego. ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi