Autor Wątek: Nivona CAFEROMATICA 768  (Przeczytany 34206 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Wrzesień 2018, 08:13:45 »
@uake4 to zupełnie normalne. Zarówno po parzeniu kawy jak i po płukaniu ekspresu do tacki ociekowej trafiają niewielkie ilości wody.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Quake4

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Nivona 768
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Wrzesień 2018, 08:37:14 »
Po zaparzeniu 1 kawy na tacce gromadzi sie ok 40ml wody. Jesli tak ma być to ok. Dzięki za info.  Pozdrawiam.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Wrzesień 2018, 08:39:49 »
@Quake4 wydaje mi się że to raczej normalna ilość. Ekspres po prostu musi to zrzucić do tacy ociekowej :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline penetratore

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Październik 2018, 00:12:19 »
Witam
Mam dwa pytanka:
1. Jak przymierzałem się na weekendzie do automatów De Longhi 350 i Siemens EQ6 to babeczka w MM powiedziała mi że tam trzeba regularnie (co weekend) czyścić block ... a już w takim Krups 7808 czy Jura już tego nie trzeba robić ... prawda czy kit? A jak to wygląda w Nivona 788 ... też trzeba czyści blok czy wystarczy skupić się na pojemniku na fusy ?
2.  Czy ta funkcja w 788 z podgrzewaną podstawką faktycznie daje readę? Chodzi mi o to żeby szklanka była ciepła jak bedę parzył kawy mlecznę i aby pianka ładnie zmieszła się z kawą.

Pozdrawiam

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Październik 2018, 00:45:12 »
Witaj,
Natchniony Twoim pytaniem po prostu pobrałem instrukcje obsługi wszystkich wymienionych ekspresów i odpowiadam ;-)

1. Delonghi, Siemens i Nivona mają wyjmowane bloki zaparzające, które czyścisz sam. Delonghi według instrukcji- raz w miesiącu, Siemens jak ekspres pokaże (lub raz w tygodniu) i Nivona raz w miesiącu.

Ale umówmy się, że talerza raz w miesiącu nie myjesz więc ja bym zajrzał tam conajmniej raz w tygodniu.

Jura i Krups- rzeczywiście nie czyścisz bloku samodzielnie tylko za pomocą chemii. Jak kto woli- nie oceniam. Ja wolę wyjąć i zobaczyć z czego będę pił kawę.


2. Tacki podgrzewające filiżanki w każdym ekspresie dzielą się na aktywne (Z własną grzałką) lub pasywne (ogrzewają się od termobloku/bojlera pod nimi). Ich celem jest podgrzania filiżanki by kawa po prostu zbyt szybko nie ostygła. W rzeczywistości nie będziesz z tego korzystał, jeśli ekspres nie będzie włączony bez przerwy i filiżanki cały czas na nim nie będą leżeć. Lepiej (i szybciej) ogrzać filiżankę wrzatkiem lub w mikrofali.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Październik 2018, 09:49:00 »
2.  Czy ta funkcja w 788 z podgrzewaną podstawką faktycznie daje readę? Chodzi mi o to żeby szklanka była ciepła jak bedę parzył kawy mlecznę i aby pianka ładnie zmieszła się z kawą.
Tak jak wyżej napisał @Remogiusz - ekspres musi pracować przynajmniej kilkanaście minut, aby ciepło zostało wytworzone i oddane.

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Październik 2018, 10:34:26 »
A dodajmy, że przy nowych dyrektywach UE ekspres nie powinien być dłużej w trybie stand-by niż 10 min (niektóre modele mają możliwość programowania tej funkcji)

Offline penetratore

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Październik 2018, 16:14:17 »
No cóż żona nie zatwierdza Nivone bo nie jest to firma ”wywodzącą się z kawy”  jak De Longhi czy Jura. No więc trzeba będzie pić rozpuszczalna zanim nie dozbieram do Jury :(

Offline Remogiusz

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Gaggia Classic
  • Młynek: Ascaso i-1 mini
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Październik 2018, 16:33:16 »
Jak kto woli ale szczerze to ostatnie kryterium którym bym się kierował przy wyborze urządzenia... jakość ekstrakcji, smak, wrażenia z jego wyglądu, ergonomia użytkowania, jakość elementów, dostępność serwisu...
A do czasu zakupu ekspresu kup kawiarkę albo mukę, kup mieloną, świeżo paloną kawę- A rozpuszczalkę zachowaj. Bo zawsze ten słoik może się przydać do czegoś ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi