Autor Wątek: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)  (Przeczytany 8217 razy)

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« dnia: 12 Marzec 2018, 19:53:14 »
Witam wszystkich.

Pewnie na starcie zostanę zlinczowany, że jak to w ogóle śmiem pytać o taki tani młynek.

Mam do przeznaczenia kwotę jak w tytule - czyli 50 zł. Wiadomo można jeździć autem za 1000 zł, jak również za 50 000 zł - czyli da się i to działa.

Widziałem kilka młynków na alledrogo do 50 zł. Wiem, że nie są to młynki najwyższych lotów (dla niektórych pewnie nawet nie najniższych).

Mam tyle do wydania i proszę o poradę - do tej pory była tylko zalewajka i kapsułki, aż w końcu nieco mnie oświeciło i zapragnąłem pić trochę lepszej jakości kawę, co za tym idzie również lepszym smaku. Pragnę rozpocząć pić kawę w kawiarce (może też taką mi polecicie? tak do ok 80 zł - jednorazowo przeważnie robię max 2 kawy - dla siebie i żony - lubimy pić z mlekiem - takich zestawów dziennie max. 2-3 razy, czasami pije kawę również tylko ja , więc jaka pojemność?-  i jaka firma GAT czy Bialetti czy może inna najlepiej?), czasem zalewajka, czasem jakiś podstawowy French Press, w niedługim czasie może Aeropress lub e. przelewowy (mam w domu rzadko używany, może warto zacząć korzystać)

Wiadomo - można jeździć autem za 1000 zł, jak również za 50 000 zł - komfort się nieco różni, a ja póki co w komforcie nie potrzebuje klimatyzacji  ;)

Podaje kilka linków, które znalazłem - może uda się wybrać coś "pokroju auta za 1000 zł"  [emoji14]



allegro.pl/klausberg-mlynek-reczny-domielenia-kawy-pieprz7176-i6711521744.html

allegro.pl/reczny-mlynek-do-mielenia-kawy-przypraw-klausberg-i7046394532.html

allegro.pl/mlynek-reczny-do-mielenia-kawy-zeliwny-hoffner-i6758004542.html

allegro.pl/reczny-mlynek-do-mielenia-przypraw-ziaren-kawy-i6960969432.html

allegro.pl/mlynek-do-kawy-drewniany-tradycyjny-reczny-piekny-i7180559171.html

allegro.pl/mlynek-reczny-do-kawy-tradycyjny-ceramiczny-hit-i7031027675.html


Na forum czytałem, że jeden z kolegów miał młynek z tych tańszych (za chyba 30 zł) i dawał radę - dlatego może akurat uda się wybrać i coś z tego.


Z góry dzięki ...




Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2018, 20:02:48 »
Jeśli lubisz porównania do samochodów, to chcesz kupić samochód o wartości jednego baku benzyny, myślisz, że pojeździsz takim autem?

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2018, 20:05:53 »
Myślałem bardziej o nowym ...

Nowe to nowe  :jezyk:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2018, 20:07:40 »
No to nowy samochód o wartości jednego baku benzyny to chyba tylko jakiś akumulatorowy dla dzieci i to made in ChRL

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Marzec 2018, 20:09:57 »
Cytuj (zaznaczone)
No to nowy samochód o wartości jednego baku benzyny to chyba tylko jakiś akumulatorowy dla dzieci i to made in ChRL

Marek.

Ale jeździ ? ... jeździ :)

Przecież nie chodzi tu o docinanie sobie ... Po prostu nie stać mnie/nie chce wydawać dużo ... To co ... do końca życia tylko zalewajka mielona z paczki ?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Marzec 2018, 20:10:40 »
Nowe to nowe 
Ale starsze jest w tym wypadku lepsze w całej rozciągłości. Stalowe żarna, dobra regulacja i osiowość. Trzeba tylko dobrze trafić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Marzec 2018, 20:10:53 »
No bez przesady, chyba po podwórku, to już lepiej autobusem.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Marzec 2018, 20:12:05 »
Przecież nie chodzi tu o docinanie sobie ... Po prostu nie stać mnie/nie chce wydawać dużo ... To co ... do końca życia tylko zalewajka mielona z paczki ?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marzec 2018, 20:17:05 »
Nowe to nowe 
Znaczy ten samochód za 1000 też miał być nowy?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2018, 20:27:21 »
Nowe to nowe 
Znaczy ten samochód za 1000 też miał być nowy?

No ba. Kupno samochodu za cenę baku paliwa do niego to można przecież oczekiwać nówki, co nie?


Przecież nie chodzi tu o docinanie sobie ... Po prostu nie stać mnie/nie chce wydawać dużo ... To co ... do końca życia tylko zalewajka mielona z paczki ?

Jak chcesz coś, co będzie very entry level, to kup sobie chinola za 10 dolców. Oczekiwań nie możesz mieć, ale przy jakimś wysiłku może udać się coś sensownego zrobić. Ale jak żałujesz na młynek to jak chcesz kawę kupić? To okolice stówy za kilogram i wyżej.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Marzec 2018, 20:29:50 »
No co ja Ci poradzę, też bym chciał sobie kupić nowe jeżdżące auto za 300 zł, ale tak się nie da.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline porter2000

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Marzec 2018, 20:32:26 »
Rozumiem, że niewłaściwe forum wybrałem na takie zapytanie ... na zapytanie w ogóle ... a to przepraszam, że śmiałem się zarejestrować by uzyskać pomoc.

No dobra - skończmy już z tymi autami -  niech to będzie zegarek ... kupisz "w miarę" za 50, a dobry już za 200 ... ja chcę taki "w miarę" młynek

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Marzec 2018, 20:33:12 »
Na forum czytałem, że jeden z kolegów miał młynek z tych tańszych (za chyba 30 zł) i dawał radę - dlatego może akurat uda się wybrać i coś z tego.

Owszem, zaczynałem od tego młynka z pierwszego linku, który podałeś. Nie rozleciał się, działa do tej pory. Powiem ci, że na spróbę może być, skoro nie masz kasy albo nie chcesz na razie wydawać na coś lepszego. Do tego jednak poleciłbym ci Aeropress zamiast kawiarki. Łatwiejszy do ogarnięcia dla początkujących, mnóstwo przepisów, kontrola dosłownie wszystkich parametrów. No i bardziej wybacza kiepski przemiał z kiepskiego młynka. Odkąd kupiłem Aeropress kawiarki stoją i się kurzą :) Do tego możesz z czasem dokupić końcówkę Fellow Prismo i będziesz miał w domu coś "prawie jak espresso"
Ale weź też pod uwagę te zabytkowe młynki za ok 50 zł do których kolega pafcioO podał linka.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2018, 20:33:51 »
Jasne, Ceneo i inne Opineo to świetne miejsce na usprawiedliwienie swoich błędnych wyborów.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi