Autor Wątek: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.  (Przeczytany 287293 razy)

Offline przemo009

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Rota 2
  • Młynek: C40
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1590 dnia: 04 Grudzień 2021, 14:52:55 »
Chciałem się pochwalić  :taniec:
Kawe pije od 2 lat. Rotę kupiłem około rok temu, ale pierwsze próby były nieudane, a kawa z dripa na tyle dobrze smakowała(głównie świeża Kenia), że Rota stała na półce.

Dziś nadszedł ten moment na ponowną zabawę  :)

Shot: Comandante 6klik, 14g, uzysk 45ml - kawa zimowa od Javy.

Wydawało się, że całkowicie go zepsułem, bo preinfuzja trwała bardzo długo, dopiero po wykręceniu śruby i ponownym kręceniu  :picardpalm: zaczęło lecieć. Pewnie za mocno ubita lub zbyt drobno, będe testował. Samo espresso było w moim odczuciu zbyt intensywne, natomiast americano z połowy tego szota(+ 15ml wody) to była najlepsza kawa jaką w życiu wypiłem. Dziękuje za uwage  :mrgreen:

Słowian

  • Gość
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1591 dnia: 04 Grudzień 2021, 15:57:23 »
@przemo009, taki rosołek i "problemy" z kręceniem to na pewno efekt zbyt drobnego mielenia. Siła tampingu to drugorzędny czynnik, no chyba, że napierasz na tamper całym ciałem ;) Ja celuję w okolice 10kg i jest ok, można potrenować na wadze.

to była najlepsza kawa jaką w życiu wypiłem
Gratulacje i powodzenia w dalszych przygodach z Rotą :brawa: :ok:
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2021, 16:00:54 wysłana przez Słowian »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1592 dnia: 14 Grudzień 2021, 15:14:52 »
Valerii, chyba kiedyś miałeś Lelit Biancę, czy już wtedy miałeś stworzoną Rotę, zastanawiam się jak wygląda porównanie ?
Dziś wypiłem Indie Hoysala i takie wow smakowe z Roty. Tak patrzę jak kawa wyższych lotów i nie czuć tego wow w HX, kawa u mnie idzie do Roty i zazwyczaj  :pycha:

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1593 dnia: 14 Grudzień 2021, 22:47:39 »
Posiadałem jednocześnie Biankę i Rotę. Bianka, choć Włoszka, ale miłość nam nie wyszła.  Bardzo nastrojowa.  Rota jest prosta i stabilna. Zawsze daje miękkie, aksamitne i zrównoważone espresso.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1594 dnia: 15 Grudzień 2021, 10:35:35 »
@Valerii czy Rotę można odkamieniać spozywczym kwaskiem cytrynowym? Jeśli nie to czym?

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1595 dnia: 15 Grudzień 2021, 10:59:14 »
Nie widzę sensu w stosowaniu specjalnych środkuw. Alkohol, szmaty, narzędzia do demontażu-montażu - to wszystko.

http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1596 dnia: 15 Grudzień 2021, 11:12:49 »
Nie widzę sensu w stosowaniu specjalnych środkuw. Alkohol, szmaty, narzędzia do demontażu-montażu - to wszystko.


Mogę tylko potwierdzić. Obawiałem się, jak Rota wytrzyma moją kiepskiej jakości wodę z kranu, ale zwykły filtr do wody Aquaphor plus regularne czyszczenie i smarowanie wywiązują się już od ponad roku perfekcyjnie w roli utrzymania porządku w urządzeniu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1597 dnia: 15 Grudzień 2021, 11:35:43 »
Jak hasło reklamowe, ale Valerii podpisuję się, jak się nic nie zepsuje, dobra kawa i przemiał to Rota "Zawsze daje miękkie, aksamitne i zrównoważone espresso" :)

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1598 dnia: 31 Grudzień 2021, 11:09:48 »
Panowie, dzięki uprzejmności jednego z forumowiczow mam okazje potestowac Kazak Rota i... wydaje mi sie, jako amatorowi espresso, ze nic prostszego nie moglo mi sie trafic. Nie jest to Wasz poziom tygryskow, ale to moje pierwsze cztery szoty i zadnego nie trzeba bylo wylewac :P Jeszcze troche walcze z koordynacja, bo nie wiem czy patrzec na wage, manometr czy ile zostalo sruby.

To, co mnie zastanawia to na pewno temperatura wody. W przelewach bylem przyzwyczajony do konkretnej. W przypadku Roty posluguje sie wrzatkiem do ogrzania (2 x 2 min) + trzeciego zalania, jako wlasciwego. Moze to jednak za duza temperatura?

Druga rzecz to utrzymanie dziewieciu barow - przy drobniejszym mieleniu ciezko utrzymac 9 barow (powiedzmy skacze tak pomiedzy 7-9). Z kolei przy grubszym dochodzi do 6-8. Prawdopodobnie utrzymanie tych 9 barow dojdzie z praktyka?

No i ostatnia rzecz - moja doza kawy to 14 g. Uzysk mam ok. 33-34 g w podobnej ilosci sekund. PXL_20211230_154636824.jpegPXL_20211230_163654071.jpegPXL_20211231_092229613.jpeg

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1599 dnia: 31 Grudzień 2021, 12:34:33 »
Ciśnienie zależy od tego jak szybko kręcisz oraz od oporu kawowego ciastka w sitku. Im drobniej zmielona kawa, tym łatwiej uzyskać większe ciśnienie. Bez problemu można skoczyć i do 12 bar.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1600 dnia: 19 Styczeń 2022, 13:19:43 »
Orientuje się ktoś czy uszczelka z prysznica w Rocie v2 pasuje do tej w grupie Europiccoli ?

Offline yann

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: La Pavoni Pro '83 mosiądz + '93 miedź | V60 | Kalita 155 | Cafec Tsubame Pro + "Holy Water"
  • Młynek: DF64V (stock + SSP MP) | Pharos v2.0 | C40 Mk3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1601 dnia: 27 Styczeń 2022, 22:58:53 »
Długo oczekiwany materiał od Briana Quana:

"Poland's Best Espresso Machine | Kazak Rota 2 Manual Espresso Machine" - proszę wyszukać na YT lub zguglać.

Gratulacje!

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1602 dnia: 28 Styczeń 2022, 08:36:43 »
podaję linka, można scalić a mój post usunąć.



Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1603 dnia: 28 Styczeń 2022, 08:59:53 »
@Valerii gratulacje
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #1604 dnia: 28 Styczeń 2022, 09:54:23 »
Kto by przypuszczał, że w Polsce ekspresy produkują  :)
Brawo, Valerii, będziesz musiał zwiększyć zatrudnienie :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi