Autor Wątek: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.  (Przeczytany 283357 razy)

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #900 dnia: 19 Listopad 2019, 20:30:43 »
Szanowni,
Czy jest na Forum jakiś szczęśliwy posiadacz Roty, mieszkający w Warszawie? Krótko tłumacząc, żona nie wierzy, że to urządzenie jest w stanie zrobić "dobrą kawę", a ja nie jestem dla niej autorytetem w tej sprawie. Ktoś jest w stanie mi pomóc pokazać jej jak wygląda i smakuje espresso wykręcone korbą?

Warszawa Gocław - tylko skończyła mi się kawa :( - możemy się spotkać


Chciałem bardzo serdecznie podziękować użytkownikowi @GaGacek za wspólny test Roty i Tury 3, który ostatecznie mnie przekonał do zakupu tego zestawu.
Zaznaczam, że można mnie uznać za kompletnego laika, dlatego pomimo wielu opinii na Forum dotyczących i młynka i ekspresu pozwolę sobie tutaj na opis wrażeń z obsługi obu urządzeń oczami całkowicie zielonego użytkownika. Pierwsze wrażenie - kawał dobrego rzemiosła, fantastyczny projekt i wykonanie. Części bardzo solidnie wykonane i spasowane. Jeśli chodzi o młynek, to nie wiem jak pracuje na szybkich żarnach, ale na żarnach wolnych mieliło mi się bardzo przyjemnie, nie miałem problemu ze stabilnym utrzymaniem młynka w dłoni. Zaskoczyło mnie też jak szybko zmieliłem dozę 14 g kawy (Synestezji Sweet Espresso). Zaznaczam, że nie mam doświadczenia z innymi młynkami, ale spodziewałem się mielić dłużej. Sam zamówiłem Turę z szybkimi żarnami, jestem ciekaw o ile trudniej będzie się mieliło (przekonam się na wiosnę). Na oko przemiał wygląda fantastycznie równo i puszyście, czego potwierdzenia można szukać w tym, jak przebiega sama ekstrakcja - nie widać kanałowania ani na spodzie sitka ani na samym ciastku, które jest równe i swobodnie wypada z sitka przy opróżnianiu (zazwyczaj wychodziło lekko wilgotne na wierzchu). Jeśli chodzi o samą Rotę, wg mnie bardzo łatwo i szybko można ją wygrzać, po pierwszym zalaniu wrzątkiem kawy można robić jedną za drugą bez przerwy. Obsługa może wymagać chwili nauki ergonomicznego chwytu - raz, żeby był stabilny, dwa, żeby się nie poparzyć (ja się niestety lekko oparzyłem, ale prawdopodobnie da się tego uniknąć trzymając ekspres bliżej korbki, za czarny pierścień z tworzywa, a nie tak jak ja za sam korpus). Zadowalający efekt w filiżance wg mnie można osiągnąć już po chwili zabawy i oswojenia się z tą maszyną. Oczywiście jest to wynik wielu zmiennych, jednak ta część za którą odpowiedzialny jest ekspres wydaje się łatwa do opanowania. Ciśnienie, o ile odpowiednio namieliliśmy i ubiliśmy kawę, można utrzymać bezproblemowo korzystając z ekspresu pierwszy raz w życiu. Akcesoria również solidnie wykonane i spasowane, cieszy obecność tampera i dystrybutora (z zapasowymi drucikami), które, o ile mi wiadomo, standardowo trzeba dokupować oddzielnie. Fajne jest dopasowanie obu korb do jednego i drugiego urządzenia oraz dopasowanie sitka z Roty do Tury - można mielić bezpośrednio do sitka unikając przesypywania kawy z młynka do sitka. Wg mnie biorąc pod uwagę cenę i stosunek jakości do ceny, zestaw od Kazak Coffee jest absolutnie godny polecenia, jeśli ktoś poszukuje zestawu do espresso, który zajmuje mało miejsca i kosztuje stosunkowo niedużo. Jeśli weźmiemy pod uwagę kategorię open pt. "zestaw do espresso - młynek+ekspres" wadą tego zestawu może być konieczność wykonania całej pracy ręcznie, jednak jeśli ktoś poszukuje rozwiązań nie wymagających dostępu do elektryczności powinien się z tym liczyć i nie będzie to żadnym problemem, a wręcz może być przyjemnością - rytuałem. Dla osoby mającej styczność po raz pierwszy z ręcznym młynkiem i ekspresem obsługa jest naprawdę przyjemna. Proszę o wyrozumiałość, to mój tak naprawdę pierwszy poważny post :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #901 dnia: 19 Listopad 2019, 21:08:43 »
Spoko, mam takie same odczucia jeśli chodzi o ekspres, młynka nie mam, mam inny.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #902 dnia: 19 Listopad 2019, 22:30:28 »
Młynek pasuje do sitka -- jest to bardzo dobre i sympatyczne :).

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #903 dnia: 21 Listopad 2019, 14:16:28 »
Teraz po kilku dniach testowania, kilku wtopach i optymalizacji ergonomii muszę powiedzieć, że jestem strasznie zadowolony z Roty. Śmiało mogę powiedzieć, że przesiadka (choć ze sporym odstępem czasowym) z Oscara II tylko na plus. Nie mam wciąż wrażenia, że marnuję dużą ilość energii i wody, czyszczenie i konserwacja jest prostsze, a do tego zrobienie bardzo dobrego espresso w powtarzalny sposób (mimo korcenia do zabawy z ciśnieniem) jest szybko opanowywalne.  :szampan:
W tej chwili popijam E1 od MA i zachwycam się głębią prawdziwej ciemnej gorzkiej czekolady.  :kawa:

Offline halabuz

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: na razie V60 i aeropress
  • Młynek: comandante
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #904 dnia: 01 Grudzień 2019, 23:58:28 »
@Valerii czy możesz zdradzić gdzie zamawiałem kieliszek? Bardzo mi się spodobał i chciałem dokupić jeszcze że 4 do kompletu:)

lubię kawę:>


Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #905 dnia: 02 Grudzień 2019, 11:45:49 »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline halabuz

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: na razie V60 i aeropress
  • Młynek: comandante
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #906 dnia: 02 Grudzień 2019, 14:10:12 »
No ok, u was są. Ale w siezopalona.pl nie ma...

lubię kawę:>


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #907 dnia: 03 Grudzień 2019, 11:40:29 »
@Valerii, czy jest szansa że będzie jakaś promocja Roty na Święta? ;)

Edit: albo ktoś chciałby odsprzedać?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2019, 11:44:06 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #908 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:40:48 »
Na ebay'u jedna do sprzedania z Bielska [emoji38]

Offline halabuz

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: na razie V60 i aeropress
  • Młynek: comandante
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #909 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:44:16 »

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #910 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:50:14 »
Na ebay'u jedna do sprzedania z Bielska [emoji38]

No wiem troszku drogo (1650 zł).
Żona by się popukała w głowę, albo mnie tym urządzeniem :)

Patrzyłem też alternatywy w stylu Portaspresso i Aram-a, wolałbym jednak wesprzeć "lokalną" myśl techniczną i nie płacić kroci za przesyłkę.
Najtańsza dźwignia u Francesco to koszt rzędu 1200 zł.

Rota normalnie kosztuje 1500zł i Valerii wspomniał coś o 10% dla forumowiczów, to byłoby 1350 zł...


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #911 dnia: 03 Grudzień 2019, 14:00:15 »
30 min szukania i mam:
https://www.coffeesite.pl/akcesoria/865-shot-glass-szklana-miarka-do-espresso.html


Dobra robota.  ;) Dlaczego nie chcesz kupić u mnie?



Rota normalnie kosztuje 1500zł i Valerii wspomniał coś o 10% dla forumowiczów, to byłoby 1350 zł...


https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5935.new#new
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline halabuz

    • brak
  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: na razie V60 i aeropress
  • Młynek: comandante
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #912 dnia: 03 Grudzień 2019, 14:25:25 »
@Valerii  z chęcią kupię:) ale jak? Tu zamówić na forum?

Jak tak to poproszę trzy:)

lubię kawę:>


Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #913 dnia: 22 Grudzień 2019, 16:27:03 »
Ułatwiłem sobie życie.

http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kazak Rota - kompaktowy ekspres do kawy.
« Odpowiedź #914 dnia: 23 Grudzień 2019, 01:35:21 »
Faktycznie, proste rozwiązanie. Też czasami trudno było złapać ten gwint ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi