Autor Wątek: Kawiarka Bialetti 2tz  (Przeczytany 1799 razy)

Offline mackovskyy

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Bialetti 2tz
Kawiarka Bialetti 2tz
« dnia: 02 Kwiecień 2020, 22:08:26 »
Witam. Mam problem z kawiarką Bialetti od czasu jej pierwszego użycia. Przeczytałem dużą ilość poradników, jednak problem ciagle ten sam. Kawa zamiast ładnie spływać to chlapie po całej kuchni, dodatkowo proces zaparzania trwa bardzo długo oraz zazwyczaj kawa nie wypełnia nawet połowy górnej przestrzeni, tak jakby woda się wygotowala (w dolnej części nie ma już nic). Do kawiarki wlewam wcześniej podgrzana wodę, stawiam na najniższym gazie. Używam fabrycznie zmielonych ziaren Illy dedykowanych specjalnie pod tę metodę (zbieram na konkretniejszy młynek). Na żadnych z wcześniejszych postów nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Kawiarka Bialetti 2tz
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:09:23 »
Wlewasz wodę pod zaworek? Jaka jest data przydatności kawy? Może zeschłą się już ze starości? Czemu na najniższym gazie, a nie na dużej mocy? Powinna być mocno ciepła woda (tuż przed gotowaniem) i od razu na pełną moc by szybko się zagotować i zaparzyć kawę w kawiarce. Ile kawy sypiesz do zbiorniczka? Po rant, bez ubijanie powinno być poprawnie.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kawiarka Bialetti 2tz
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2020, 11:14:12 »
Illy Moka trzeba ubić, podczas gdy np. kawę sprzedawaną przez Bialetti - nie. Moje obserwacje.
Rozumiem, że masz mieloną?
Ubij łyżeczką, którą nakładasz kawę, nie trzeba mocno.

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Kawiarka Bialetti 2tz
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2020, 00:37:49 »
Z mojego doświadczenia wynika, że niektóre egzemplarze/modele różnych kawiarek są wadliwe albo "trudne" i choćby się robiło cuda z temperaturą palnika/płyty, poziomem wody, ilością i zmieleniem kawy - to będzie ciężko uzyskać dobre działanie. I nie mówię bynajmniej o marketowych za 20 zł.

A w niektórych egzemplarzach kawa płynie cicho i równo w szerokich zakresach wspomnianych parametrów.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2020, 01:02:52 wysłana przez Miro Miro »
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi