Autor Wątek: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł  (Przeczytany 28523 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Maj 2018, 11:05:44 »
Chwilę byłem bez dostępu do internetu, ale dziś już mogę się wypowiedzieć. @pj.walczak wcześniej wrzucił link do fajnego ekspresu z naszej oferty, ale chyba trochę przewyższa zakładany budżet. Varianza posiada świetną funkcję My been select, która polega na tym że nawet jeśli mamy zasypany cały zasobnik na kawę kawą "a" to jednorazowo możemy wsypać porcję kawy "b" i z niej przygotować napój.

We wskazanym budżecie proponowałbym https://www.konesso.pl/product-pol-3126-Ekspres-do-kawy-Nivona-660-GRATIS-1kg-kawy.html
I moim zdaniem jeśli użyjemy dobrej kawy, skręcimy młynek i pobawimy się Aroma Balance kawa będzie okej  :brawa:
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #91 dnia: 08 Czerwiec 2018, 16:41:28 »
W rtv euro od tygodnia promocja Nivona 788 za 2500. Chwalą się na wejściu do każdego sklepu. Co z tego, że było dostępnych w całej Polsce 7 ekspresów i wszystkie powystawowe...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:07:07 »
Wracam do tematu z żoną, decyzja ekspresowa zapadła - pytanie jaki. Budżet - ok. 4000 zł.
Kandydaci?
Jura Ena8
Melitta Barista T Smart (odrobinę tańsza)

Potrzeby? Espresso, Americano, Cappucino, Flat White. Recenzji przeczytane troszke, a nawet i więcej. Kolba odpada - ja chętnie bym opanował, żona niezbyt.

Jakie mamy pytania? Czy ma znaczenie możliwość regulacji kawy w jednostce zaparzającej? Nie znalazłem informacji na ten temat w Melitcie - Jura ma 5-10 gram.
Dzięki z góry za rady i pomoc w wyborze.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Sierpień 2019, 17:57:33 »
Jak chcesz pić espresso przez duże E to raczej na automacie się nie uda. Dlaczego żona kolby nie zaakceptuje? Pisałem już tu wielokrotnie, że wygodny młynek + mąż home barista i żona musi tylko włączyć młynek, ubić kawę (prosta żołnierska instrukcja) i już.

Edit: Jeżeli ty i żona lubicie kawę z automatu to może i automat wam przypasuje, ale jeśli mierzycie w to co można dostać w kawiarni na mieście - to będziecie zawiedzeni.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2019, 18:00:06 wysłana przez rubin »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Sierpień 2019, 18:02:55 »
Aktualnie pijamy frenchpress z najtańszych mielonych kaw. Dlatego ekspres byłby motywacją żeby kupować lepsze ziarna - też wydaje mi się, że przeskok jakościowy byłby i tak duży.
Żona pracuje w totalnie innych godzinach (zwłaszcza rano) więc za bardzo w produkcji kawy jej nie pomogę ;).

Dlatego chyba automat jest jedynym kompromisem. Mnie juz Ascaso od dłuższego czasu męczy ale niestety z powodu wygody i koniecznośco kompromisu odpadnie.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Sierpień 2019, 18:08:06 »
Kup do tego frenchpresa jakąś świeżą, średnio paloną kawę, z Brazylii. Jak nie masz mlynka, to kup w palarni już zmielona. Może wcale nie potrzebujesz automatu, tylko dobrej kawy? Możesz dokupić osobny spieniacz, lub spieniać Twoim frenchpressem. Jak zasmakuje, to kupisz młynek i kawa będzie lepsza niż z automatu.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Sierpień 2019, 19:38:58 »
Mnie juz Ascaso od dłuższego czasu męczy ale niestety z powodu wygody i koniecznośco kompromisu odpadnie.

Dopiero co dziś miałem podobną Panią do przekonania. Po kilku próbach przekonała się do kolby i młynka. Wbrew pozorom zrobienie kawy na ustawionym młynku nie zajmuje więcej jak 2 minuty. Wygoda, kompromis i ... jakość zapewnione.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Sierpień 2019, 19:44:14 »
Najpierw dobry młynek. Potem ekspres lub inna metoda. Automat to porażka.
Po 8-9 latach przesiadłem się na przelew ze świeżo mielonej.
Espresso pijałem tylko ja.
Teraz cała rodzina.
Ale każdy ma prawo do swego zdania.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Sierpień 2019, 19:45:38 »

Dopiero co dziś miałem podobną Panią do przekonania. Po kilku próbach przekonała się do kolby i młynka. Wbrew pozorom zrobienie kawy na ustawionym młynku nie zajmuje więcej jak 2 minuty. Wygoda, kompromis i ... jakość zapewnione.

a co z mlecznymi?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Sierpień 2019, 19:53:34 »
Nie chcę namawiać ani zniechęcać do zakupu ekspresu, ale dlaczego posiadanie go miało by zachęcać do zakupu lepszej kawy?

French press jest zupełnie prawidłową metodą żeby napić się pysznej kawy, ja bez zastanowienia wolałbym fajne ziarna zalać w FP i napić się z nich pełnej pysznej kawy a szkoda by mi ich było by pić tego jak by niedoparzonego i dziwnie suchego/płaskiego tworu z sztywną pianą ze spieniacza a to w większości domowych automatów miałem okazję dostawać.

Podejrzewam że to efekt maszyny marketingowej ze sklepów agd, ale dzięki internetowi i takim forom jak nasze możesz się dowiedzieć że to bzdura i zacząć od zakupu kawy!

zobacz np to: i zostaw sobie FP dla tych najlepszych kaw, a jak już kupisz te automat, to kawy do niego po taniości bo szkoda ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Sierpień 2019, 19:55:35 »

Dopiero co dziś miałem podobną Panią do przekonania. Po kilku próbach przekonała się do kolby i młynka. Wbrew pozorom zrobienie kawy na ustawionym młynku nie zajmuje więcej jak 2 minuty. Wygoda, kompromis i ... jakość zapewnione.

a co z mlecznymi?


Z przyjemnością Grzegorz poprowadził ją za rączkę i dała rady...:-)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Sierpień 2019, 21:08:08 »
Więc mleczne kawy nie będa znośne z automatu?

Panie Januszu u Was jest możliwość obadania sprzętu i pokażecie co i jak? Co w okolicach 4000 proponuje Pan? z Poznania jest kawałek ale i droga dobra.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Sierpień 2019, 21:11:36 »
Jest możliwość obadania, popróbowania i na pewno coś w tych granicach się dobierze. Np. DREAM Electronic lub DREAM PID z młynkiem. Z Poznania to ok. 2 h jazdy a do centrum Łodzi nie trzeba wjeżdzać bo jesteśmy przy ul. Strykowskiej - a więc wjazd do Łodzi od strony Strykowa.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #103 dnia: 06 Sierpień 2019, 21:19:54 »
I można na takim ekspresie bez problemu zrobić 3-4 mleczne kawy jedna po drugiej?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4812
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Jaki ekspres wybrać? do max 3500 zł
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Sierpień 2019, 21:31:02 »
Te ilości to można. Jeśli więcej niż 4 to trzeba to już zrobić na dwa razy ze schłodzeniem układu. Ale można też wybrać inny sprzęt np. DUO PROF i wtedy można już robić kawy mleczne pod rząd non stop. Pokażemy obydwie możliwości.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi