Autor Wątek: Kazak EL 68  (Przeczytany 37123 razy)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad 2018, 18:42:27 »
- Silnik-reduktor bezszczotkowy dc 24v, 180 W, 100 RPM.
Nie wiem jaki dokładnie silnik wybrałeś, ale to co ja znalazłem, to ta przekładnia daje 6kg/cm. Czyli 0,6 Nm, Raczej będzie za mało.

Kolejna sprawa to to, że będzie raczej głośny, świszczący. To są silniki pracujące przy około 4000-6500obr/min.

@Miklas miał swój wątek o silniku do młynka, jest tam sporo informacji. Zapoznaj się z nimi.

Czy będzie tańszy od Niche... Jak zmieści się kolega z kompletem materiałem i obróbką coś około 1000PLN to może się udać. Sam silnik z tą przekładnią jest tani. 

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2018, 18:52:44 »
@hi_aro Spokojnie!
Rated torque 23 Nm
Peak torque 69 Nm
Noise 55 dB

Life time 5000 h

Dodal

« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 18:59:36 wysłana przez Valerii »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad 2018, 18:57:50 »
Te dane znacznie lepiej wyglądają ;)

Halik

  • Gość
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopad 2018, 19:19:50 »
@Valerii, koszt można obniżyć prostą metodą, tylko musiał byś się do tego dobrze przygotować - mam na myśli jakiś serwis crowdfundingowy (Kickstarter, Indiegogo, czy np. nasze Polakpotrafi, Wspieram).
Nie będę tłumaczył, o co chodzi, bo zapewne wiesz.
Na moje oko, pomimo, że jestem tu świeżakiem, widać, że masz wsparcie forum, a zwróć uwagę, że przebywają tutaj osoby znaczące w "polskiej kawie" i siedzące w tym od lat, więc reklama poniekąd sama by Ci się nakręciła, wypożyczając do testów gotowy młynek, a jeszcze jakby tak kilka artykułów/wywiadów w paru miejscach, o człowieku z Ukrainy, który przyjechał rozkręcić polski rynek kawowy, sprzętowo martwy, to byś się odgonić nie mógł od panien :P zamówień.
No właśnie - dobrze napisałem? Jest jakiś polski producent profesjonalnych młynków kawowych, czy stan faktyczny z tym, co mi się wydaje - bryndza?
Społeczeństwo lubi takie ciepłe historie. Jeszcze szkoda, że nie jesteś np. czarny. Wtedy to już w ogóle szał patyka - onet.pl "Biedny chłopak z Afryki zakręcił polską korbką" - ZOBACZ JAK TO ZROBIŁ! :P
Nieno, z tym czarnym to żartowałem oczywiście. :)

Online tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Listopad 2018, 19:50:11 »
Valerii jak będzie Ci się kalkulowało w okolicy 1500zł takie cuda robić, to będziesz można powiedzieć bezkonkurencyjny. Cena powiedzmy 2500 to klientów w PL zapewne 10x mniej - tylko maniacy :) i będziesz musiał w świecie szukać.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Listopad 2018, 20:08:43 »
Cena faktycznie może się okazać zaporowa, ale dokładnie rozumiem, że ręcznie wykonać ileś tam młynków plus koszt części musi się równać dużo pieniędzy. Pytanie ile takich młynków będziesz w stanie sprzedać. Może lepiej iść w kazaka z silnikiem elektrycznym - jak samo ostatnio sugerowałeś, że budujesz (temat z wymiarami wagi)

Sam coś próbowałem kiedyś zmontować, tak na szybko - fotki - jest to złożone tak na szybko, bez sprzęgła i zasilacza, dla wizualizacji. Brakowało mi jeszcze obudowy silnika. Miało działać bez sterownika - wyłacznik ON/OFF. Statyw i Hario Skerton, silnik bosch do wycieraczek 24V DC, nie pamiętam ile obrotów, ale trochę wolno mielił - wina młynka i ceramicznych żaren. Projekt porzuciłem, bo kupiłem prawdziwy młynek, skertona używam dalej do alternatyw, ale kręcę ręcznie. Znając Twoje umiejętności, może lepiej warto zrobić coś profesjonalniej niż moja konstrukcja, ale iść w nieco prostsze rozwiązania, tak by cena końcowa była w granicach 1200-1500 zł?




Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Listopad 2018, 20:17:06 »
@Halik Dziękuję! Śmiałem się!  U polaków wspaniały humor. W latach 80 x oglądałem wszystkie polskie komedie. Bardzo mi się podobały! Nie mniej niż francuskie.

Podsumowując. Cena nie jest najważniejsza. Kawa to nie ropa. Najpierw trzeba zrobić dobrą maszynę, potem zakładamy cenę.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Listopad 2018, 20:29:59 »


Najpierw trzeba zrobić dobrą maszynę,

O to akurat się nie martwię. Masz świetne pomysły i przykładasz dużą wagę do wykonania, przy zachowaniu twojej specyficznej industrialnej estetyki, która mi pasuje, jest nieco podobna do Kinu, tylko jeszcze mniej delikatna. Byle nie za dużo tego industrialu, jak z silnikiem elektrycznym jednofazowym na widoku.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Listopad 2018, 20:53:21 »
W Rumunii koledzy robią hybrydę na bazie Versalab M3. 1000 EUR. To chyba maksymalna cena jaką możesz wyznaczyć aby liczyć na większy rynek w Europie. Drożej, może być ciężko.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1434
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Listopad 2018, 21:23:34 »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 21:45:33 wysłana przez pj.w »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Listopad 2018, 21:53:55 »
To już jest lekkie przegięcie, takie perfidne rżnięcie...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Listopad 2018, 22:04:22 »
Trochę tak. Z drugiej strony, jedno robione w USA drugie w Europie, raczej że sobą nie konkurują. Produkty niszowe. A sama koncepcja młynka hybrydowego to też nie pomysł Versalab tylko kogoś innego (zapomnialem czyj). Versalab pewnie się za bardzo nie przejmuje, a Hedone pewnie jeszcze mniej ;). Nawet kolor śrubki ten sam. Rumunia... nie zdażyło mi się jeszcze żeby taksówkarz nie chciał mnie oszukać na kursie  z lotniska ;).

Etycznie wątpliwe.
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 22:12:12 wysłana przez pj.w »

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Listopad 2018, 23:11:22 »
Halik rzecz w tym, że w małym warsztacie nie da się zrobić tani produkt.
Punkt orientacyjny: Materiały i części do tego młynka będą kosztować dla mnie nie mniej niż 1600 zl.

Notabene. Byłem dzisiaj w serwisie Skody. Plastikowe paski na drzwi Fabia 3 kosztują 1100 zł. Kilka kawałków plastiku! Pomyślałem, że to jest drogie, ale żona powiedziała "Ok, bierzemy".

Wszystko jest względne.

Jeśli tyle wyniosą Ciebie części to sens przedsięwzięcia wydaje mi się znikomy, bowiem za niewiele więcej można kupić wspomniane już tutaj wielokrotnie Niche.

@pj.w - "etycznie wątpliwe", to taki ładny zwrot. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2018, 23:13:46 wysłana przez MSL »

Offline Krzychu304 Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Rancilio s24
  • Młynek: hendi 208878(żarno 63mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Listopad 2018, 18:18:28 »
Świetnie się zapowiada, zamierzam kupić duży stożek na przyszłe święta i po cichu liczyłem na taki projekt u ciebie.
Co do ceny nie mam aluzji że taka maszyna będzie kosztować po niżej 2000, prawdopodobnie ok 2500(tyle co niche zero).
Najpierw zrób dobrą maszynę a dopiero potem kombinuj jak obniżyć koszty jeśli wyjdzie za drogo.
Życzę sukcesu i czekam z niecierpliwością na prototyp.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi