Autor Wątek: Hoper w młynkach gastronomicznych  (Przeczytany 7955 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Luty 2019, 19:59:17 »
Jeśli masz na myśli hopper z tworzywa, odradzam kątówkę. Stopisz plastik lub Ci się hopper rozleci. Piłka ręczna wystarczy. Ja skracałem stożek do Mazzera SJ. Zaznaczyłem suwmiarką gdzie ma być linia cięcia, użyłem piłki do metalu i powoli poszło. Nie popękał, nie stopiły się brzegi i wyszło równo. Później oszlifowałem na papierze gradacji bodajże 150 na równo.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2019, 21:04:12 »
Można jeszcze dremelem, albo wałek giętki do wiertarki i odpowiednia końcówka z małą tarczą tnącą.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Marzec 2019, 22:20:55 »
Tu można kupić małe hoppery do młynków gastro.
https://www.elektros.it/pl/en/coffee_machine_spare_parts/spare_parts_coffee-grinder/?page=3&limit=27&price_from=1&price_to=139
Ja kupiłem do NS MDX On Demand. Wysokość młynka teraz odpowiada wysokości Bezzery. Wygląda to zacnie. Mimo, że młynek jest gastro.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2019, 22:28:24 wysłana przez hlary »

Halik

  • Gość
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marzec 2019, 00:42:29 »
Jeśli masz na myśli hopper z tworzywa, odradzam kątówkę. Stopisz plastik lub Ci się hopper rozleci. Piłka ręczna wystarczy. Ja skracałem stożek do Mazzera SJ. Zaznaczyłem suwmiarką gdzie ma być linia cięcia, użyłem piłki do metalu i powoli poszło. Nie popękał, nie stopiły się brzegi i wyszło równo. Później oszlifowałem na papierze gradacji bodajże 150 na równo.

Ja zrobiłem ten błąd - z lenistwa użyłem dremela z tarczką tnącą i mi się hopper potopił, więc później miałem sporo szlifowania, a ten plastik stopiony zrobił się cholernie twardy. Popieram pomysł - ręczna piłka z porządnym brzeszczotem i powinno być równo i schludnie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marzec 2019, 10:10:13 »
Mini hoppery ja też niedługo będę miał. Co prawda DIY, ale... póki co zapowiada się fajnie ;)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marzec 2019, 10:58:34 »
Po brzeszczocie opalanie nad świeczką i krawędzie będą gładsze.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marzec 2019, 13:55:47 »
Ja po cięciu brzeszczotem do metalu przyczepiłem do równej deski papier ścierny 150 i szlifowałem trzymając hopper w dłoniach. Wychodzi równo i bez zadziorów czy odłupań.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Marzec 2019, 21:28:49 »
Świeczka brudzi. Ja robiłem moksa. BrzeszcZot, papier do deski i opalanie nad gazem.

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Marzec 2019, 18:51:47 »
Pozwolę sobie tutaj zadać pytanie aby nie zaśmiecać forum. Cały czas poszukuję sprzętu do kawy,ponieważ dopiero w wakacje będe miał odpwiedni budżet na kupienie całego zestawu. Zastawiałem się czy ma sens kupienie młynka gastronomicznego typu Mazzer Super Jolly i zdjęcie hopera. Czy nadawał by się wtedy do micro dosing ? (znalazłbym jakąś sensowną pokrywkę) Znalazłem ofertę z fiorenzato F5D T w cenie 750zł czy warto ?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Marzec 2019, 19:15:47 »
Jak masz miejsce w kuchni to jak najbardaziej, bardzo dobre młynki.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marzec 2019, 02:08:09 »
Pozwolę sobie tutaj zadać pytanie aby nie zaśmiecać forum. Cały czas poszukuję sprzętu do kawy,ponieważ dopiero w wakacje będe miał odpwiedni budżet na kupienie całego zestawu. Zastawiałem się czy ma sens kupienie młynka gastronomicznego typu Mazzer Super Jolly i zdjęcie hopera. Czy nadawał by się wtedy do micro dosing ? (znalazłbym jakąś sensowną pokrywkę) Znalazłem ofertę z fiorenzato F5D T w cenie 750zł czy warto ?

Zawsze można sobie dorobić tuleję do zasypu kawy. Zerknij na Carimali które wystawiłem, tam jest właśnie dorobiona tuleja, która powoduje, że wszystko widać i zasyp wynosi około 80gr

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Marzec 2019, 07:22:56 »
Pozwolę sobie tutaj zadać pytanie aby nie zaśmiecać forum. Cały czas poszukuję sprzętu do kawy,ponieważ dopiero w wakacje będe miał odpwiedni budżet na kupienie całego zestawu. Zastawiałem się czy ma sens kupienie młynka gastronomicznego typu Mazzer Super Jolly i zdjęcie hopera. Czy nadawał by się wtedy do micro dosing ? (znalazłbym jakąś sensowną pokrywkę) Znalazłem ofertę z fiorenzato F5D T w cenie 750zł czy warto ?
Ja kupiłem gastro Fiorenzato i zmieniłem hooper dzięki rogerowi który miał na sklepie. I jest zadowolony

Offline LukaszC89

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: La spaziale Rossini S1
  • Młynek: Fiorenzto Doge 63
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Marzec 2019, 09:12:49 »
Tak ja wczoraj skracałem w fiorenzato doge 63  [emoji38]
Mogę Ci później wrzucić zdjęcie bez przykrywki i stwierdzisz czy jest esteteycznie. Wg mnie wystarczająco.

We fiorenzato było fajnie bo on u góry jest rownej średnicy nie jest zwężany do dołu, jedynie przy samej końcówce.
Co mi się wydaje ułatwiło dopasowanie wieczka.

Wyciąłem kątówką coprawda lekko stopił plastik ale ten stopiony ładnie odchodzi jak sie stosunkowo wczesnie sprobuje go zdrapać,
i pozostaje gładka powierzchnia, oczywiście na koniec papierem ściernym gradacji ok 300. wyrównanie krawędzi.

m1.PNG

Szukałem tego tematu, rownież zastanawiając się nad wietrzeniem kawy w takim użytku domowym.
(2 kawki dziennie). Ten dozownik nie jest szczelny. Będę chciał zrobić wylot bezpośredni, ale czy to pomoże?
Przecież rurka też nie bedzie szczelna, chyba, że dorobi się jakiś korek.

m2.PNG

Poszedłem tropem, że warto kupić używaną gastronomię, niż młynek żarnowy np. stożkowy jakiś de longhi. Teraz mam obiekcje co do wietrzenia się kawy.
Może jest ktoś (cudem bo nie jest on popularny jak się okazuje) kto dorabiał bezpośredni wysyp kawy w fiorenzato doge 63? Macie pomysły jak zapobiec wietrzeniu?
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec 2019, 09:16:04 wysłana przez LukaszC89 »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Marzec 2019, 09:56:53 »
Mazzer to dobry młynek ale sporo kawy zostaje w kanale wylotu z komory mielenia, można to wygarnąć patyczkiem.
Na forum jest gdzieś pokazana bardzo udana modyfikacja na wylot bezpośredni Jeżyka, której zresztą jestem użytkownikiem. Nie popadajmy w przesadyzm  z tym wietrzeniem i szczelnością. Mamy świeżą kawę więc kilka dni jej nie zaszkodzi, ja mam ok 250g pojemności hoppera i opróżniam go przez 6-7 dni, pod koniec widzę różnicę najprawdopodobniej na skutek wysychania ziaren ale kawa jest nadal dobra.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Hoper w młynkach gastronomicznych
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Marzec 2019, 10:04:54 »
Jak ktoś chce mały hopper na np 100 g kawy to mogę dorobić...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi