Autor Wątek: Kawiarnie w Zielonej Górze?  (Przeczytany 12992 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Luty 2017, 16:17:19 »
To zależy jak zostały wypalone te ziarna. Jeśli bardzo jasno, to espresso najczęściej bywa kwaskowate i niegorzkie. Jedni się krzywią na takie wrażenia, innym sprawia to słodką przyjemność. Jeśli kawiarka jest OK, to po prostu dobra kawa da dobry efekt.

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Marzec 2017, 14:32:00 »
Odwiedziłem Poznań. Zajrzałem do Brismana, La Ruiny oraz Taczaka 20. Zakładając, że kawy są tam dobre i przyrządzają je fachowcy marna dla mnie nadzieja. Jak już na forum pisałem, zazwyczaj mam słaby węch a ze smakiem też nie jest najlepiej. Nie wyczuwam w kawie niczego poza kwaśnością, taką po prostu, nie owocową oraz goryczką. Co prawda, w różnych proporcjach ale niewielka to pociecha. Przy okazji dowiedziałem się, że jednak, że wolę przedłużone espresso ( lungo? )
Dziś robiłem kawę w phinie i moja bardzo mało letnia córka wypiła 4 łyżeczki czarnej kawy bez cukru. Trochę się krzywiła na goryczkę ale chciała jeszcze :)

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Czerwiec 2017, 23:22:58 »
Witam, dla odmiany polecę kawiarnię oddaloną 20km od Zielonej Góry - Cafe Wanilia na placu wyzwolenia w Nowej Soli :)
Prócz kawy są ciekawe słodkości - np tort bezowy jest mega:)
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Sierpień 2017, 02:39:31 »
Zielona Góra cafe Niger tak z rok temu. Stara, zwietrzała fatalna kawa. Niby promują się z wieloma kawami, ale espresso pokaże wszystko. Zajeżdżało taką starzyzną, że nie dopiłem jej do końca. Młoda dziewczyna w ogóle nie orientowała się co do espresso. Rozmawiałem z nią nie mając świadomości, że obok siedzi właścicielka (współwłaścicielka ?). Ta kawiarnia to porażka.
Może po roku będzie lepiej ?

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:45:57 »
Raczej nie odwiedzam już miejscowych lokali. W większości "pyszna, włoska kawa".
Ciekawą opcją jest "Cukiernia Sowa" na Placu  Pocztowym z kawą z ekspresu przelewowego.
Najlepszą opcją jest mój dripper  :taktak:

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Kwiecień 2018, 10:14:02 »
Odświeżę wątek. Na ulicy Węgierskiej 52 jest ciekawa kawiarnia - Montanha Verde, jedyna w mieście posiadająca własną palarnię kawy.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Maj 2018, 17:38:44 »
Byłem, próbowałem i już zapomniałem. Mam za to nową ciekawą propozycję. Dworzec PKP i i nowa wolno stojąca kawiarnia/mini bar od Koneser Cafe. Nie mogą niestety sprzedawać w filiżankach ale chyba są jakieś opcje. Właściciel ma pojęcie o kawie i mają spory wybór w ziarenkach i czasem też w młynkach.

Offline meylo Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: kawiarka + phin + V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Grudzień 2018, 19:47:13 »
Nowa miejscówka w Zielonej. Ulica Fabryczna i kawiarnia "Żywica". Ekspres, dripper, airpress. Różne kawy do wyboru + mleka wegańskie :) Mleka wegańskie wprowadzili też na Węgierskiej oraz w Koneserze na dworcu PKP. Dobrze zaczyna się dziać ;)

Offline piotro

  • Wiadomości: 37
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Grudzień 2018, 23:02:00 »
Też słyszałem, że parzą alternatywnymi metodami. Kawa z Cafe Borówka. Znajomemu smakowało.

Offline buczek

    • Żywica
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: NS Aurelia II, kalita, aeropress, kawiarka, french
  • Młynek: Fiorenzato F64evo, Wilfa
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Grudzień 2018, 11:30:05 »
Żadna Borówka, nigdy. Pod espresso Brazylka z Małej Czarnej, pod filtry ciągle coś nowego, głównie polskie palarnie tj. właśnie Mała Czarna, Hard Beans, HAYB, Story itd.

Offline hergar Mężczyzna

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Kawiarka, aeropress
  • Młynek: KAZAK TURA 3
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Grudzień 2018, 15:39:29 »
Koneser Cafe na dworcu PKP ma jak dla mnie najlepszą kawę w mieście, jak się odpowiednio zagada to kawę w filiżance można dostać. Z racji miejsca to raczej szybka kawa i w drogę. Jeśli ktoś chce posiedzieć, pogadać to Żywica na Fabrycznej, ostatnio zamawiają kawy od Deskowego.
Poczuj strach i zrób to mimo wszystko.

Offline piotro

  • Wiadomości: 37
Odp: Kawiarnie w Zielonej Górze?
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Styczeń 2019, 15:53:07 »
Żadna Borówka, nigdy. Pod espresso Brazylka
mój kolega musiał pomylić nazwy, i tu, i tu B, także spokojnie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi