Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 130661 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Październik 2016, 00:33:33 »
powariowali..... normalnie Włosi powariowali.
Stwierdziłem ze może poszukam zniżek na ekspres u źródła... czytaj szukam u wytwórcy.... choć z tymi zniżkami u wytwórcy to może być tak jak z ceną materaca jaki kupowałem do małżeńskiego łoża jakiś czas temu... w fabryce klecącej te materaca cena = x  a u lokalnego  sprzedawcy ten sam materac z ceną x- 15%  już na wejście a jak pogadałem chwile to sie zrobiło x-25% plus transport free.... w fabryce drożej niż u sprzedawcy.... ok może mają umowy itp nie moja sprawa
   Ale wracajac do ekspresu- dzwonie do astorii.... jakas panna na infolini po chwili dukania..ok mój angielski nie jest najlepszy bo pochodzi z  nauki na ulicy sezamkowej:) i w szkole katowali mnie rosyjskim - ( co  okazało sie  przydaje sie w poszukiwaniu ekspresu na ukrainie:)  przełączyła mnie do kolejnej panny...która stwierdziła ze muszą wiedzieć o mnie i moim biznesie więcej żeby mi sprzedać ekspres. Z byka spadli czy co? Nażarli sie sera pleśniowego z toksynami i maja halucynacje?
Co ich obchodzi  kto kupuje i jaki biznes bedzie prowadził? Sprawdzają każdą knajpę we włoszech jakiej zgonią ekspres ...?  normalnie mnie zatkało.
Oczywiście jestem niegodny  posiadania ich ekspresu bo nawet nie raczyli odpisać na 3 maile...bez komentarza.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #61 dnia: 05 Październik 2016, 07:03:09 »
;) w sumie tak samo jest z samochodami,  telewizorami,  lodówkami. W fabryce nie kupisz a jak już to nie taniej.
LMWDP #469

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Październik 2016, 07:50:22 »
Fabryka nie jest od sprzedaży jednej szt. czegokolwiek.
No może lokomotywa, statek ale nie rower czy młynek.
Za duże koszty.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Październik 2016, 12:45:40 »
Piłem espresso z takiej maszyny i bardzo mi smakowało. Zasilana była (chyba) gazem. Nie wiem jaka jest jej cena i nie mam nic wspólnego z dystrybutorem ale kawa była zacna.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Październik 2016, 13:13:03 »
Taka czy siaka Astoria jest godna polecenia. Podobnie taka czy inna dźwignia ;).

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #65 dnia: 05 Październik 2016, 17:25:11 »
no tak i na taką poluje, wyjdzie na to że niejako zamówię sciągniecie używki, serwis, i taka kupie.
bo jak narazie na nówke za 14 tys to mnie nie stać.
ewentualnie jak nie bedzie żadnej rozsądnej oferty to kupie wege i bede na niej pracowal i szukal dźwigni a w miedzyczasie może wyjasni sie na ile lat dzierzawy miejsca bedzie-jesli w ogóle:) przetarg.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #66 dnia: 05 Październik 2016, 20:36:04 »
Za 750 euro kompletnie odnowiony RANCILIO Z9 LEVETTA + GAS 1 GR/ 1609-04, wszystko widać na zdjęciach










Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #67 dnia: 05 Październik 2016, 21:45:59 »
To taka levetta a nie leva... Czyli gdzieś tu jakaś pompa też chyba jest?

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Październik 2016, 17:05:43 »
dzięki za namiary, ladna, pompy chyba nie ma musi byc zewnętrzna ?
a jak z jakością tych ekspresów?
jak z serwisem? częściami?
no to mam mniej więcej do wyboru odnowioną wege z gazem ,pompą za 1000E   do odbioru w wawie
ewentualnie niejako zamówioną, astorie perle 1 grupa ,za 2 tygodnie bedzie  w polsce ,1200E


Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #69 dnia: 07 Październik 2016, 14:23:34 »
jak nie urok to ......... cena  fajna, ale cena przesyłki tysz fajna.... 2600 po rabacie plus vaty albański i polski:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Październik 2016, 22:01:05 »
poprawka..... w tnt polska wyliczyli mi do tego miasta gdzie jest ekspres cene 3,600zl:)  a co ciekawe firma jaka by to wysyłała wyliczyła tysz przez tnt cene na 250E -pewnie umowa itp. do tego cło,Vaty
Jak narazie odpuszczam go choc fajnie wygląda, a tak na marginesie....fajnie pokazane części skladowe , kit gazowy no to już ja go zobaczylem to ryknałem smiechem:) rurka zagięta prasą na 2 końcach podzurawiona itp  do tego zawór i tu moje pytanie.....ok  gaz dochodzi do podziurawionej rurki, zapalny jest iskrownikiem itp  a jak to jest wyłączane  skąd bojler "wie" ze ma sie wyłączyć albo jak wie to jak to zrobi? jakos nie widzę żadnego polączenia między zaworem gazowym a bojlerem zeby jakas termopara czy inne cudo dawał znac ze już dosyć grzania.czy to tak prymitywna konstrukcja ze operator sam musi pilnowac zeby sie nie wysadzić w powietrze ?czytaj nie zagotować bojlera?

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #71 dnia: 08 Październik 2016, 17:26:01 »
Piłem ostatnio 2 doppio z mobilnej kawiarni Tornado, parzona pod szpitalem pediatrycznym na Banacha w Warszawie. Przyzwoicie zaparzone. Kawa z palarni Coffee Zone z Warszawy, która jeszcze nie sprzedaje online. Chyba brazylijska z ok 20 etiopskiej. Palenie średnie, kawa łagodna, choć barista twierdził, że kwasowa. Na mój język wychowany na espresso z afrykańskich kaw to kwasowa nie była. Czekam na otwarcie ich sklepu internetowego.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #72 dnia: 08 Październik 2016, 19:33:18 »
To się możesz nie doczekać, w planach od kilku lat ;) jak zdaje się można zadzwonić, albo mail napisać.

Offline Blondas

  • Wiadomości: 133
  • Ekspres: Ascaso Dream, Aeropress, Moka Bialetti Dama na 3 i 6 filiżanek;
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #73 dnia: 09 Październik 2016, 00:18:50 »
Aż tak bardzo nie czekam. Jest z czego wybierać.
Pozdrawiam,
Piotrek

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Październik 2016, 17:06:25 »
eh chyba zdradzam jakies sekrety:) dzieląc sie tym co sie dowiedziałem o mobilnych. A czemu sekrety?  bo sie nagle okazuje ze nawet nie można zapytac....to znaczy zapytać można ale odpowiedzi nie można otrzymać:) a pytanie brzmiało jak sie sprawuje ta astoria manualna, pytanie zadane w poznaniu:) pozdrawiam, przestraszoną dziewusię co poważnym tonem mnnie informowała ze to tajemnica i nie może potwierdzić ze to gazówka astorii:)
. A tak żeby jeszcze się dowalic:) tak tak jestem złośliwy wiem:)  to wymieńta sobie w poznaniu opony w tym franczyzowym rowerze, bo są tak popękane, sparciałe  ( całe boki popękane- podłuuuuużzne pęknięcia po 1cm długości i widac w nich osnowę:) jak w końcu walną to sie rozwalicie na środku ulicy albo jak walną klientowi w twarz to mu nos oberwą:)
Tak tak wiem,  rower stacjonuje  na placu z tą sześcienną fontanną a baze ma w okolicy jednego z hosteli więc nie musicie jechać daleko ale głupio to wygląda popękana opona i jest niebezpieczne.

no żeb  nie było ze narzekam tylko:)  mleko do czekolady na cieplo spienione tak sztywno że  mój 3,5 letni synek miał  piankę do wyjadania łyżeczką.

odnosnie mojej mobilnej, dorwałem stylowe gumy ,miałem okazje pomacac w realu, 67tpi
bieżnik przyzwoity, nie  za  ostry i nie slick
140 kg maksymalnego obciązenia, realna szerokosc wyszło okolo 6,3cm  ,zwą się crazy bob od schwalbe.
różnica jest, przedtem na hamulcu ręcznym nie można było postawić roweru lekkiej pochyłości przed garażem bo zjeżdżal....teraz problemów nie ma, opona ładnie trzyma sie podłoża.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi